Ako a kedy nakladáte umývačku?

27. jan 2021

Pekny den len nedavno sme si prvy krat kupili umyvacku riadu, vstavanu. Chcem sa opytat ako to robite vy, kedy kladiete riady do umyvacky? My sme dvaja a nemame az tolko riadu, preto napriklad zapinam zatial tak raz z den-dva ako sa riady nahromadia. Zaujima ma vsak to ze kedy kladiete riady dnu, my napriklad ked mame riady nechcem ich nechavat na linke alebo v dreze posobi to velmi skaredo ale zase neviem, ked ich priebezne davam do umyvacky mam zase cely cas otvorene dvierka aby to dnu nepachlo a nehromadil sa smrad. Ked umyvacku spustim, medzitym sa narobia dalsie riady a neviem ako to spravne robit nechcem spinave riady nechavat na linke ci v dreze a neviem ci sa moze kladnut ich dnu a zatvorit ked sa umyvacka este nejde pustat?? Poradte.

hipuska
28. jan 2021

rob si, ako ti vyhovuje. Základ je: mať dostatok riadov a fakt tam nedávať hrubé špiny z jedla. Je rozdiel tam nechať tanier z raňajok, na ktorom bol chleba a tanier po spagetach. Pohár od čaju alebo pohár v ktorom bol puding. Každá domácnosť má iné pravidlá. My máme v kuchyni služby, na upratovanie. Teda my nie ale deti. Pričom platí pravidlo: ak je umývačka vypratana, riady sa musia ukladať rovno dnu, ak nie, končia na linke-za ktorú zodpovedá danne dieťa. Takže, je v jeho vlastnom záujme, aby bola mycka neustále k dispozícii 🙂. Funguje to naozaj dobre a dupľom cez covid, kedy majú možnosť aj počas prestávky si ustriehnuť.

ukulela
28. jan 2021

@zuzana212722 pozri,mam 40 a tiež prvú umývačku až v dome. Doteraz v bytoch bez umývačky. Tiež som pátrala, či kapsule, či soľ, či treba lestidlo ... A tiež som musela prísť na to, ako ju nalozit, aby riady boli umyté dobre.... Nie každému (zvlášť chlapovi) dopne, že treba napr tanier, či hrniec od kaše, pudingu umyť od zvyškov... Aj s novým televízorom sa učíš, rovnako ako s umývačkou, čímkoľvek, čo so ešte nepoužívala ... Peace
...

hennyinnsbruck
28. jan 2021

Zvláštna téma 😂
Sak komu jak vyhovuje. My sme s malou samé. Keď varím je viac radu keď nevarim menej riadu.
Mam aj vyše dňa špinavé riady v nej a neviem ale smrad nemám... Umývačka je zavretá vtedy. Pustím keď je plná. Ci den ci večer jak to vyjde.
A také hlučné to neni že by susedom vadilo.

kulumulu123
28. jan 2021

Pokiaľ viem čítať pýtala si sa ako a kedy nakladače umyvacku máš tov nadpise ak sa mýlim tak sorry iný návod nemám 😞

dkethe
28. jan 2021

My ked sme boli dvaja, sme mycku plnili a zapinali po troch dnoch. Ci smrdelo v nej? No jasne. Ale mne to nevadilo, ved po umyti bol riad uplne cisty 🙂 a v byte mi z toho nic nepachlo ojrem tych par sekund pri dokladani

evelynka86
28. máj 2023

@jamidea preco by mali byt sebci..ked ste im nepovedali ze vam to vadi, tak boli v domneni, ze to nikoho nerusi, tak vo svojom zvyku porkacovali..keby ste im raz povedali, tak by to urcitr zmenili... ja tiez pustam navecer roboticky vysavac, nikto zo susedov sa neozval, tak to povazujem za ok..

leskovael
28. máj 2023

My sme traja a niekedy púšťam aj 1x za dva dni. Cez víkend občas aj 2x. Kúpila som si si vôňu do umývačky, takže nesmrdí a dvierka nenecháva. otvorené ale zatváram