Ako riešiť schody, keď je niekto na vozíku?

31. júl 2022

Prosím, viete o nejakom riešení, ak na prvom poschodí v bytovke býva imobilný človek a v bytovke nie je výťah (ani nebude)?

ukulela
31. júl 2022

Schodolez, alebo plosina.... ked nie, tak uz le rampa polozena na schody, take tie kolajnice....

zmrzlinka2021
31. júl 2022

Prosim ta, neviem ci este len uvazujete o takom byte, alebo aka je situacia, ale urcite si zisti, ci nie je potrebný súhlas vacsiny obyvatelov bytovky na akúkolvek úpravu na schodoch

ukulela
31. júl 2022

@zmrzlinka2021 ano. To moze byt problem a realne aj byva... preto potom uz len ten schodolez.

viestta
31. júl 2022

@zmrzlinka2021 nie, už nie je potrebný súhlas. Po tom prípade z Humenného, keď nechceli vlastníci dovoliť schodolez pre imobilný pani sa niečo zmenilo v prospech imobilných ľudí, ale presne si neoamatam

ropucha6
31. júl 2022

@viestta to bol hrozny pripad…

majka176
31. júl 2022

Existuje ešte aj taký výťah ktorý sa namontuje na schody, majú to aj v škole kde chodí dcéra, v rámci bezbariérového prístupu.
Ale na to zrejme tiež treba súhlas ostatných obyvateľov.

zmrzlinka2021
31. júl 2022

@viestta super vediet! Treba co najviac zlahcovat zivoty imobilnym lduom

draik
31. júl 2022

Na schodolez, zdvihák, plošinu atď. v spoločných častiach domu nie je potrebný súhlas vlastníkov.

viestta
31. júl 2022

@draik som rada, že si to potvrdil lebo ja som len okrajovo zachytila, že sa to zmenilo

lucik194
31. júl 2022

este existuje aj taka vec, pokial je balkon pristavit plosinu k balkonu, kupit pozemok pri dome (ak je moznost), smer stavebny urad, pokial sa nejedna o zasah do statiky, schvalia.
uz sim take videla priamo v BA

janetinka27
31. júl 2022

ahoj na facebooku vyskakuje reklama na velcon schodolezy, skus kuk