Ľahký, odpružený (kombinovaný) kočík - denné vynášanie na tretie poschodie

Zodpovedané
21. jan 2021

Potrebovala by som poradit lahky odpruzeny kocik vzhladom k tomu, ze byvame v bytovke bez vytahu na tretom poschodi - kocik bude treba skladat a nosit.

Dakujem.

Ahoj,

ak hovoríme o kočíku pre novorodenca, tak chápem, že vynášať denne (opakovane) kočík na tretie bude obtiažne. A tak potrebuješ niečo ozaj menšie a skladné. Problém ale vidím s tým odpružením - v drvivej väčšine platí, čím odpruženejší, lepšie aj na nerovnostiach ovládateľný kočík bude, tým skôr to budeš cítiť na jeho veľkosti a váhe.

Jasné, že sú výnimky, ale ber to s rezervou. Napríklad také ozaj malé mestské modely ako Cybex Mios či Easywalker Charley sú za mňa na ich váhu a veľkosť ozaj super odpružené a s peknými jazdnými vlastnosťami. Odradiť by ťa mohli menšie kolesá, ale ak nejdeš jazdiť polia, ale skôr len mesto, nie je to pravdu povediac nejaký problém.

Cybex Mios

Ja som s Charley-m zvládla aj skutočný les, aj keď jasné, že na najhorších úsekoch sme ho ťahali za sebou. Bolo to úplne v pohode, je to pevný kočík, čo je jeho ozaj silná stránka.

Easywalker Charley

Jeho väčší brat Easywalker Harvey2 tiež nie je ťažký (pod 11 kg), ale to už je väčší aj menej skladný kočík. A nosenie každý deň - no, zvládnuť sa dá, len teda nebude to až také super, ako s kočíkom ľahkým ako tie predchádzajúce zmienené.

Easywalker Harvey2

Na váhu zameraný by bol aj výber niečoho ako Valco Snap Ultra Trend, čo je super z pohľadu toho vynášania, ale čo sa týka odpruženia (nie je tam) či pevnosti na terén (nič moc), tam to bude kompromisné.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

A ešte spomeniem jedno low-costové riešenie - BabyDesign Smooth. Baby Design vyrába skôr jednoduchšie a lacnejšie kočíky, ale ako riešenie tvojho problému na napr. taký rok a pol by bol fajn. Nie je drahý. Je ľahučký (pod 9 kg - ale teda, je to aj nižší kočík), má ozaj veľkú, priestrannú vaničku a vynášanie myslím si nebude problém. A akonáhle budeš môcť/chcieť, kočík vymeníš za niečo neotočné, čo na vynášanie, ako aj z dlhodobého hľadiska, vystačí až do konca kočíkovania.

Baby Design Smooth

Posledným, čo navrhnem, by potom bol nejaký kočík s vložnou vaničkou. Toto je fajn riešenie pre mamičky nútené vynášať z toho dôvodu, že najprv vynesieš len tašku s bábätkom, kočík ostane. Keď je dieťatko bezpečne uložené doma, vynesie sa kočík. Bez dieťatka je to aj bezpečnejšie a aj si menej dávaš pozor, či je kočík rovno a či a ako sa zmestí.

Gesslein FX4 Classic mi príde ako naj voľba kvalitatívne, jazdne aj váhovo, ale ak by si šla do čo najnižšej ceny a kompromisom by bolo ok mať aj trochu ťažší kočík.

Gesslein FX4 Classic

Concord Wanderer je ozaj cenovo pekný a na to začiatočné obdobie môže byť fajn nápadom, ak by odpruženie predsa len bolo prioritnejšie.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli