Ako sa zbaviť mravcov v dome?

3. apr 2023

Keďže mám malé deti a stále niečo jedia a robia omrvinky po zemi. Máme mravcov v dome, idú na omrvinky. Poslednú dobu sa mi objavili aj v kuchyni, mala som panvicu na čom bol pripaleny olej a na to išli. Panvicu som vyhodila všetko vyumyvala celú linku kuchynskú aj kuchyňu. No občas ich vidím aj pri sporáku, ako stane sa pri varení že padne niečo na zem to sa nedá ani ustriehnuť. Poraďte niečo ako sa zbaviť mravcov? Mala som taký zelený sprej to ich zabilo a pár dní bol kľud. Len ten sprej je všade vypredaný a neviem teraz čo kúpiť.

monillia
3. apr 2023

Domčeky, daj na také miesto kam sa deti nedostanu, napr za ten sporak

autor
3. apr 2023

@monillia A ktoré konkrétne lebo určite je toho veľa druhov?

monillia
3. apr 2023

Naozaj neviem akú značku mám,kupujem to v záhradkárskych potrebach. Toho roku sa mi ešte nezjavili, ale inak každý rok 2-3 týždeň sa s nimi trápim, potom je pokoj

zero_hero
3. apr 2023

Ja mám dobrú skúsenosť s domčekom od raid. Ešte existuje bufet pre mravce, tam sa dáva do takej nádobky nejaka tekutina, do 24 hodín bolo po mravcoch, len neviem pri malych deťoch 🤔

kp7333
3. apr 2023

Raid domceky, pozor su ine na klasicke mravce a ine na male faraony.

viestta
3. apr 2023

Ja kupujem mravci bufet. Vyhodu ma, ze sa da dokupit a doplnat nahradna napln a je to ekologicke a prirodne

sarita510
3. apr 2023

ja len deratizera ,ked poskusate vsetko z obchodu a nic vam nezaberie zaplatite rovnako za neho ale s vysledkom istym

luccija
3. apr 2023

S jarou prichádzajú mravce🙂už som tiež kúpila domčeky majú ich v drogériách, zahr.potrebach

domkakvet
3. apr 2023

Ja mam odskusane drozdie s medom, lacne a funguje to ☺

ajajaj00
3. apr 2023

ziadne domceky krieda na mravce za mna top nic ine nepomohlo u nas

autor
3. apr 2023

@kp7333 Máme tie klasické malé čierne mravce

nikasmile
3. apr 2023

Škoricu neznášajú. U nás zaberá iba tá.

scorpionflower1
3. apr 2023

Nam do bytu liezli z terasy, usidlili sa pod lištami na schodoch, skusali sme vselico, no nedalo sa ich zbavit, musel prist deratizator.

simca06022011
3. apr 2023

Nepomoze ti upratovat a vyhadzovat veci, musis prist na to kade chodia dnu. A potom ides, Biolit, prasok.. obe funguju. Mne chodili aj cez milimetrovu dierku a pochodovali si pekne krasne do kuchyne, strekla som tam biolit. Potom si nasli v zarubniach take dierky, asi na montaz tam blli alebo co.. to sme silikonom zapchali. A prestali chodil uplne akekolvek mravce, ked som sa presla okolo domu a nasla ze maju pri chodniku (pod kuchynou) mravenisko.. nahodou som isla sadit a vybrali sme jeden obrubnik a tam cele hniezdo, popod terasu atd. Rovno som tam ten prasok popod kamene dala, v podstate vsade kde sa dalo, len aby sa mi k tomu pes nedostal ak by nieco a odvtedy v interiery, ani jeden mravec.
V kancelarii som ten prasok uz tiez vyuzila.. domceky absolutne u ans nefungovali, chodili okolo nich.
Znamy spominal aj prach na pranie ze funguje s gulickami (myslim ze ariel to bol... :D) ale teda to radsej si kupim ten prasok priamo :

daniela2202
3. apr 2023

Ja vždy nasypem kôpku cukru, tam sa zgrupujú, zmetiem a hotovo, nikdy nechodia po dome, sú na kope