Bývanie na prízemí

mrsava
21. nov 2018

Prosím Vás kto bývate na prízemí,ako sa vám býva?Je počuť ľudí čo chodia po chodbe pod vami?Máte zimu?Viete nám poradiť akú podlahu dať aby bolo teplejšie?Ďakujem.

didamt
21. nov 2018

ahoj, ja bývam na prízemí už 13 rokov. Býva sa nám výborne, sme 4 poschodový panelák bez výťahu, väčšinou dôchodcovia. Nepočujeme ani vchodové dvere ani ľudí na chodbe, mám na byte kvalitné bezpečnostné dvere, kt. neprenášajú hluk zvonka. Čo sa týka zimy, to je veľmi individuálne, my sme krajný, spodný a ešte aj severný byt. Kúrime / temperujeme celú zimu, deň noc, spodné byty majú veľké úľavy na kúrení, ak sa spoločenstvo dohodne, na niektorých vonkajších izbách je to aj 40%. V byte bežne mávame teplotu 21-23*C. Vám to možno bude zima a možno nie, niekto býva tak že vykuruje na 25-26*. Chlad v zime od podlahy cítiť, my sme zvyknutí nosiť papuče. Čo sa týka podlahy, mám drevenú podlahu v kuchyni a tá je super, je najteplejšie zo všetkých čo doma máme. Máme aj dlažbu aj plávačku. Takýto problém je však iba v zime, my to za problém nepovažujeme. V ostatných obdobiach roka, beháme bez papúč, v lete je dokonca spodný byt výhodou. Ja by som nemenila, nám sa býva dobre.

mogaa
21. nov 2018

Aj my bývame na prízemí a je to v pohode...Zimu nemávame, činžiak je zateplený. Ale jasne že kúriť musíš, my sme tiež rohový prízemný byt. Výťah nemáme, vchodové dvere občas počuť ale len v jednej izbe, ale nie je to nič strašné, žiadny buchot čo by ťa zobudil alebo tak.

slapina
21. nov 2018

My tiež bývame na prízemí ale tiež zimu nemáme. No my máme vlastné kúrenie, takže to je veľká výhoda že si kúrime toľko, koľko chceme a potrebujeme. Niekedy keď susedia moc dupú tak je počuť ale nieje to nič hrozné. Dáš kvalitné protihlukové dvere a máš kľud 🙂

mrsava
autor
21. nov 2018

@didamt Dakujem velmi pekne,Vasa sprava ma potesila,nech sa nadalej dobre byva😀

mrsava
autor
21. nov 2018

@mogaa Dakujem velmi pekne za odpoved,nech sa Vam nadalej dobre byva😀

221girl
21. nov 2018

My sme teraz v nájme na prízemí, nakoľko som bývala v starom dome je v ňom teplejšie ako bývalo v dome ale podlaha studená je. Výťah máme, nie hneď pri dverách ale oproti o pol poschodia nižšie (výťah je na medziposchodiach a ten nepočuť vôbec, ale keď sa ľudia rozprávajú vo vchode, to počuť dosť. Ale má to aj výhody :D keď ti spadne ponožka máš to bližšie, taktiež keď venčíme tak nám to vcelku vyhovuje

kvojtanikova
21. nov 2018

@mrsava my byvame na vyvysenom prizemi od marca, zatial sme spokojni, pod bytom mame kocikaren ci take nieco, idu tade hrube teplovodne rury takze byt mame teplejsi ako ked sme predtym byvali na 3.poschodi. Taktiez co sa tyka hluku, nemame problem, pocujeme iba obcas suseda nad nami (nie cely panelak). Zalezi aj ako je byt orientovany - my mame pri vchodovej brane kuchynu, takze tam mi nevadi ked aj niekto stoji a rozprava sa, resp.fajci, lebo v kuchyni nie som cely den a do obyvacky a ostatnych izieb to uz nepocujem. Asi by mi vadilo, keby mala byt ta izba co je najblizsie pri vchodovej brane spalna (videli sme aj taky byt a toto nas odradilo). Vytah tiez velmi nepocujeme, lebo na nasom poschodi nezvyknu ludia nastupovat a vystupovat, chodia dole do suterenu a tam nastupia.

seblicek
21. nov 2018

Bývať na prízemí má svoje výhody, ale aj nevýhody. Mám kamošku, ktorá tak býva v bytovke a hovorí, že všetko fajn, teší sa, že sa s kočíkom nemusí niekam na tretie hnať, že naťahovať. Ale býva im v bytovke nejaká pubertiačka a po večeroch, že sa vo vchode zbiehajú, chichocú sa, že akurát to ju vie vytočiť

elviku11
21. nov 2018

Mne by skôr vadilo, že tí ľudia na prízemí musia mať stále zatiahnuté žalúzie, aby im tam necumeli všetci z ulice. Čiže neustále pritmie. Plus by som sa bála nechať otvorené okno keď nie som v tej miestnosti - plno ľudí už takto vykradli. Čo mne dosť vadí, lebo vetram dosť veľa 🙂

elviku11
21. nov 2018

A kvôli tým zatiahnutym žalúziam vlastne nemajú žiadny výhľad z okna :/

didamt
21. nov 2018

@elviku11 ja mam teda velmi svetly byt..a zaluzie stale otvorene. Pod nami su este garaze..mam super vyhlad. Zalezi kde je ten byt

elviku11
21. nov 2018

@didamt ja som myslela prízemie ako zarovno so zemou. Lebo keď su pod vami garáže, tak ste vlastne na prvom.

didamt
21. nov 2018

@elviku11 nie sme na prvom..sme na prizemi..u nas su tie garaze tak akoby pod urovnou..vpredu su garaxe do ktoryvh sa ide dole kopcom a vzadu pod nami.pivnice. to byvanie zarovno so zemou by som.si nikdy nevybrala. Vacsina panelakov ma taketo vyvysene prizemie