Čím čistíte zrkadlá?

esmera50
7. júl 2022

ahojte, ako čistíte zrkadlá a čím, aby na nich neostávali šmuhy? stále tam sú...už neviem, čo robiť, aj sklenený stolík aj zrkadlá, mám s nimi rovnaký problém, na okná používam vodu s octom, to zaberá perfektne, ale tie zrkadlá, nemám pocit, že by na ne ocot účinkoval tak dobre ako na okná...čím utrieť a umyť?

esmera50
autor
8. júl 2022

@laneli áno, ocot pomáha, ale keď zažnem svetlo, vidím aj po octe šmuhy, ako je to možné????

esmera50
autor
8. júl 2022

@ivana11232 to je aký papier?

esmera50
autor
8. júl 2022

@stella231 ako bez prostriedkov, aj bez vody???? kde ich zoženiem,č o stoja?

esmera50
autor
8. júl 2022

@1mata áno, ocot s vodou, ok, ale po nom vidím šmuhy, keď zasvieti slnko alebo sa zažne...

slavomira236
8. júl 2022

@esmera50 parným čističom poriadne nariím a zotriem stierkou okná alebo Járová voda do vedra a stierka zrkadlá naparim a utriem handrou na sklo

ivana11232
8. júl 2022

@esmera50 nieco taketo, v irsku to predavaju aj v malych obchodikoch, bezny produkt..u nas som to nevidela..bateriu a zrkadlo som lestila iba tymto, je velmi pevny

nika_17
8. júl 2022

@esmera50 naozaj skus len cistou vodou a zotiet kuchynskou utierkou.Je to najlacnejsie,najjednoduchsie a najekologickejsie

obcanka123
8. júl 2022

@esmera50 ja presne tak ako tu bolo spomenuté. clinom. Mne to nenecháva šmuhy a čistím tým aj okná aj zrkadlá aj stolík ☺️☺️ a mám k tomu takú handry z Viledy taká oranžová čo nezanecháva šmuhy.

1mata
8. júl 2022

@esmera50 ako tu uz bolo spomenute. Handricka fialova, alebo prr mna top zlta handricka znacky Vileda. Ja s nou umyvam vsetky skla v dome. Staci namocit a nepotrebujes ziaden saponat ani nic. Je drahsia, ale naozaj ucinna https://bugy.sk/vileda-handricka-actifibre-29x2...
https://bugy.sk/vileda-actifibre-utierka-na-skl...

lavender273
8. júl 2022

Obycajny novinovy papier a okena.

kpn
8. júl 2022

Ja mám toto https://www.atop.sk/polympt-mpt-window-cleaner-... a maximálna spokojnosť. Konečne niečo čo krásne vyčistí na 1 x a nezanechá šmuhy

esmera50
autor
8. júl 2022

@kpn a kde to kúpim? je to fakt účinné, nijaké šmuhy na zrkadle, ani ekď zažnem svetlo nan?

esmera50
autor
8. júl 2022

@kpn a handričku máš na to kalsickú, obyčajnú? nijaká voda s tým?

kpn
8. júl 2022

@esmera50 esmera žiadne odskúšala som ja, kolegyňa aj svokra ... zobrali sme si každá svoje a objednávali z tej stránky priamo . Zrkadlá čistím priamo iba to nastriekam a papierovými utierkami dosucha dočistím. Okná, najskôr klasicky umyjem od špiny a na záver detto to isté, nastriekam a dosucha papierovými kuchynskými utierkami. A nezanechávajú nič ani keď slnko zasvieti. Tiež sme skúšali už asi všetko od clinu, okeny, čistého alkoholu, kadečo a toto konečne zabralo. Skús pozrieť či to majú aj inde. Mne bolo najjednoduchšie to objednať cez eshop a dala som si to doručiť domov. Prípadne odkiaľ si? Viem ti z toho trochu poslať v nejakej nádobke

esmera50
autor
8. júl 2022

@kpn napíš mi IP

esmera50
autor
8. júl 2022

@kpn ja chcem s handrou to urobiť, môže? len nastriekam a zotriem suchou handričkou a hotovo, nemusím ani papierové utierky mať?

kpn
8. júl 2022

@esmera50 v popise majú, že po vyčistení doleštiť suchou utierkou. Takže ja som handričku neskúšala, bo tá sa ti napije a ešte 1 okno doleštíš, ale tie ostatné už asi nie. Ale treba skúsiť.

elementissa
8. júl 2022

Ja všade striekam čistý ocot- mám ho naliaty vo flasticke s rozprašovačom a pretriem papierovými utierkami. Nepoužívam vôbec žiadne cistiaky. Iba ocot a kyselinu citrónovú na všetko

esmera50
autor
8. júl 2022

@elementissa super, ja ocot riedim s vodou, ale asi to netreba

pocahontas63
8. júl 2022

Nečistím 😀
Len raz za uhorský rok tým vysávačom LeifHeit.

akcul13
8. júl 2022

@esmera50 uz len týmto...zrkadla, okna, prach, vsetko 🙂

hlubik
8. júl 2022

@esmera50 handrička vileda ruzova, použivam na všetko. Do vody dam Ajax a je to 👍

hlubik
8. júl 2022

@akcul13 aj ja len tuto použivam okna skla zrkadla proste na všetko

elementissa
8. júl 2022

@esmera50 netreba, kazis zbytočne ocot riedenim 🙂

tinaml
8. júl 2022

@esmera50 Odporúčam túto handričku je top lepšie ako všetko ostatné čo som doteraz vyskúšala.. 👍 Kúpila som ju v 101 drogérie

stella231
8. júl 2022

@esmera50 áno fakt su to dve handričky jedns mokra jedna suchá. Tu mokru iba namocis - ja vo vlažnej vode. Utriem zrkadlo a suchou prelestim. Fakt vážne. Ja som ich kúpila v Nemecku. Shipouju všade po Európe ale nie na sk. Cca 30€ ale aj linku mi odmastnia. Mam matnu linku a vidno odtlačky prstov a top.

esmera50
autor
9. júl 2022

@stella231 no a kde sa dajú kúpiť tu v SR? objednať? 30 euro je dosť, za tú cenu by nemala zostať ani šmuha na zrkadle, a to ani na slnku...

esmera50
autor
9. júl 2022

babenky moje, ešte som dnes našla toto: https://www.mojkastrolik.sk/handra-na-sklo-40x4...

stella231
10. júl 2022

@esmera50 normálne stránka jemako.com ale ja som tam poslala muža ked bol v de 🙈 koli handram šiel ich vyzdvihnúť....

lenkag21
9. jan 2024

@esmera50 pena na okná,sklá z Betterstyle.Nezanecháva šmuhy.
Nastriekam,pretriem kuchynskou utierkou a hotovo.Miniem jednu-dve...
Pri čistení s clinom som minula vždy veľa utierok a šmuhy som videla stále.