Dobrý čistiaci prostriedok na podlahu v záchode

miroslav332
30. dec 2021

Dobrý deň,
Vie mi niekto poradiť čistiaci prostriedok na podlahu v záchode. Podlaha je zažratá vodným kameňom. Je celá hnedá okolo záchoda.
Ďakujem.

dadulamamula
30. dec 2021

@miroslav332 fixinela? Skúsiť to poliať, nechať pôsobiť a vydrhnut, a takto každý týždeň, z jednej rázu netreba čakať zázraky.

macekovam
30. dec 2021

@miroslav332 domestos... Kefa a ideš...

jumama
30. dec 2021

Kyselina citronova, tak ako v kanvici vie rozpustit kamen, tak aj na toto sa da pouzit, roztok kys. citronovej s vodou...

sense
30. dec 2021

Ocot

benit
30. dec 2021

Pulirapid

akinom0077
30. dec 2021

@miroslav332 ja vo wc podlahu cistim tak ze polejem Pulirapidom - neham posobit- zmyjem. Potom umyjem wc- na dekel Sanytol dezinfekcny , dnu biely domestos, a este raz podlahu ajaxom.
no ked je to moc zazrate neviem ci ti to uz pojdem, ja cistenie wc opakujem 2x tyzdenne, cize to extremneho stavu znecistenia sa nedostavam..

akinom0077
30. dec 2021
oli18
30. dec 2021

@akinom0077 dufam, ze si upratovacka vo verejnom wc. 😀

veronice
30. dec 2021

@miroslav332 supergel na hrdzu a vodny kamen z eurony. Za mna na vodny kamen uplne top a hlavne aj krasne voni takze sa pri cisteni nedusis👍 ak chces vzorku na vyskusanie, napis, poslem, presvedcis sa sama 🙂

dadulamamula
30. dec 2021

@veronice ja som sa teda nepresvedčil totálna hovadina.. Jediny výrobok ktorí z eurony funguje je agent a majú krásne vône sasetiek a sprejov ci avivaži inak nič :/

belllinka
30. dec 2021

@akinom0077 to mi príde byt pomaly až uchylné, také veľké množstvo čistiacich prostriedkov na jeden domáci hajzel. 😅 Keby to bolo v nejakej nemocnici na infekčnom, tak budiž, ale toto 🙂
Asi to myslíš dobre, ale čistiace prostriedky sa nemajú miešať a ani tie výpary nie sú 2x zdravé

veronice
30. dec 2021

@dadulamamula ak nieco nefunguje, tak to je zle pouzite 😉 a taktiez na zazrate spiny netreba ratat so zazrakmi na pockanie, chce to opakovanu aplikaciu, trpezlivost. Neexistuje skvrna, hrdza, vodny kamen alebo mastnota ktoru by mi nieco z eurony nevycistilo. Ale hadat sa nebudem. Preto som autorke pisala ze jej poslem vzorku s riadnymi instrukciami aby sa presvedcila sama.

akinom0077
30. dec 2021

@belllinka Vela? Podla mna uplne normalne. Domestos je urceny “ dnu do misy” alebo nie? Dekel cistim Sanytolom v spreji, ten vsak nie je na podlahu… preto pulirapid alebo ajax. Alebo vy umyjete vsetko jednym a tym istym? hm? to je hygiena..

oli18
30. dec 2021

@akinom0077 takze v domacnosti? Ty musis byt posadnuta cistiacimi prostriedkami. Ak mas na kazdu izbu 4 cistice....😀. Hlavne, ze na dvoch, co si dala foto, je napisane UNIVERZALNY😂. Takze najmenej jeden je zbytocny. Ale ved uvedomelost sa nenosi, priroda znesie vela🥺

miroslav332
autor
31. dec 2021

Ďakujem ale nič nepomohlo. Budem ešte skúšať. Kyselina chlorovodíková mi perfektne prečistila záchod no na tu podlahu neviem či je dobrý nápad ju liať tak budem skúšať len Fixinelu alebo Domestos.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkabr2
31. dec 2021

@miroslav332 ja používam toto z tesca. Stojí to do 2€. Majú to v dolných regáloch. ... polejem, nechám pôsobiť a pozmývam. Použivam aj na vaňu, batérie, podlahy...

akinom0077
1. jan 2022

@oli18 Nie som posadnuta. Ale pochopitelne napr Ajax ktory je urceny na podlahu nepostacuje na “ dekel wc “ a taktiez nie do vnutra misy ja by som rada vedela ako vy umyvate wc … alebo nastriekte jeden a ten isty pripravok dnu… na podlahu a dekel? no wow 👏🏻

akinom0077
1. jan 2022

@evamarek77 super. ja savo nemozem. Ale fajn hlavne Vam nik nenamietal na odpoved. aspon niektore umyvame ako je potrebne.

oli18
1. jan 2022

@akinom0077 my sme normalna cistotna rodina, kazdy vie, co po pouziti soc zar ma urobit, preto nepotrebujem x pripravkov na to, aby bolo ciste. Okrem toho mame dobre povedonie o ekologii a toho sa pridrziavame pri uzivani chemie v domacnosti. Chceme aspon trocha prispiet k tomu, aby nezostala planeta pre nase vnucata uplne zdevastovana. Je len na skodu, ze take ako ty, hodnotia cistotu mnozstvom pouzitych druhov cistiacich prostriedkov. A stari, ako ja, ta musia o tom poucovat 🙄

simca06022011
1. jan 2022

Zazratu spinu (resp ja mam studňu a vodný kamen sa mi robí hrubi hnedy vsade kde tecie voda) cistim pulirapid (alebo iné na vodny kamen), necham to vysumiet z proste ti zoskrabem. Ale treba brat ohľad aj na material. Vybielit sa to potom da domestosom, savom ak treba atd. Pripadne su aj profil sanitarne čističe.

simca06022011
1. jan 2022

@akinom0077 domestos mozes hocikde použiť.

marca12
1. jan 2022

@oli18 presne tato myslienka ma tazi🤣 mohla by sa este zabyvat v prenajatom byte 🤣

belllinka
1. jan 2022

@akinom0077 je to iba kopa chémie a ver, že chémia, ktorá ma na obale napísané "na podlahy", ti v pohode vyčistí aj ten hajzlový dekel 🙂 Ak to nie je záchod, ktorý nebol čistený roky a nemá tam nánosy špiny, tak toľko agresívnej chémie netreba.
Ideálne je ne čistenie v domácnosti používať soľ, ocot a kyselinu citrónovú

akinom0077
1. jan 2022

@belllinka Nie take nieco ako zachod “ necisteny roky” u mna neexistuje. Cistim pravidelne. A nie rozhodne Ajaxom ktory je na podlahu nebudem umyvat dekel na wc rozhodne to nie je postacujuce z hyg. hladiska