Čistiaci prostriedok proti vodnému kameňu

marfa333
17. apr 2023

Žienky poraďte nejaký čistiaci prostriedok na vodný kameň, prosím vás. Ja som už zúfalá, mame hrozne tvrdú vodu a moja 4 ročná kúpelka vyzerá hrozne aj pri pravidelnej údržbe. Mate niečo overené?

stellarstar
17. apr 2023

@marfa333 tekutá kyselina citrónová, ja ju kupujem v DM at v spreji a je dobrá alebo ešte skús pulirapid

lulu2014
17. apr 2023

@marfa333 Pulirapid. Alebo aj Fixinela pomoze. Naniest nechat posobit a potom este kefkou ci hubkou precistit. Ak je toho vela tak zopakovat. Malo by pomoct.
Alebo potom chemiu “odkalovač” ale to uz bacha pri praci.

sisa_s
17. apr 2023

HG cistic na vodny kamen (maju v hornbachu, teta drog.,...)

marfa333
autor
17. apr 2023

Fixinela mi nepomohla, ani ta co je priamo na vodný kameň. Ale ďakujem skúsim ten pulirapid alebo kys. citrónovú 😊 diki diki diki

zorkahorka
17. apr 2023

Skúšala som vycistit sklo na sprchaci kadecim. Najlepsie to uslo čistým octom alebo prostruedkom na vodny kamen z kauflandu - je v tuzovej nadobe s rozprasovacom a stal okolo 2 eur

zuzkaa1991
17. apr 2023

@marfa333 ten pulierapid co vysse pise pani pomohlo mi odstrániť tiez mame veeelmi tvrdú vodu ale ja pouzivam aj savo na kupelne ci vodny kamen(modry) mam cierny dres v kuchyni takze s tym.cistim vanu baterie pravidelne raz za týždeň niekedy aj viackrát ale skusit.toto este ;)

saxana000
17. apr 2023

Ruzovy pulirapid..

bluemoon24
17. apr 2023

@marfa333 jedla soda, 1:4 bily ocet/voda. Hlavici sprchy/baterie zabalit do sacku s bilym octem.

janka_266
17. apr 2023

@marfa333 durgol. Kameň sa bude rozpúšťať pred očami.

sun_shine_2020
17. apr 2023

@marfa333 ahoj, vyskusal biely ocot so sodou. Ak mas sklo v sprchaci, tak citron so sodou. Viac tipov najdes na IG Uklid pro klid.

marfa333
autor
17. apr 2023

Sklo v sprchaci mi ide vyčistiť aj fixinelou ale batérie sú v hroznom stave a v jednom umývadle mam aj okolo odtoku kruh od vodného kameňa, veľmi sa na tom držia nečistoty a keď to drzhnem aj každý deň nejde mi to ničím.

laura07
17. apr 2023

@marfa333 za mna jedine pulirapid. Mám čierne kachličky v sprche 🤦‍♀️ Nápad roka.. a jedine to funguje.

S karcherom prebehne každý z nás sprchac (sklenený) hneď po sprche, ale ten pulirapid akoby roztopil všetko. Aj mydlo aj kameň.

babulkomale
17. apr 2023

@marfa333 pulirapid ti vylepta obkladacky.
Ked vycistis, nanes toto, nebude sa ti tak usadzat kamen, robia sa kvapky, je to odpudzovac vody nieco ako tekute stierace ale vhodny na spchove skla.
Ja nanasam aj na tu rovnu plochu dvojumyvadla, lahsie sa ta voda zotrie.

https://www.siko.sk/ravak-anticalc-conditioner-...

laura07
17. apr 2023

@babulkomale kedy ich už vylepta? Som si ich silou mocou presadila a furt sa držia, už by som bola za zmenu 🫣

lalia33
17. apr 2023

@marfa333 ružový pulirapid je naj. Takmer bez roboty vyčistí vodný kameň. A rýchlo žiadne drhnutie. Kvapky na sprchaci sú hneď preč. Akurát na to si ho dávam do strekača

babulkomale
18. apr 2023

@laura07 mne to hovorilo uz viac ludi ze kyselina fosforecna ( Pulirapid) fajn na nerez ale keramiku lepta.
V minulom dome sme ich mali take akoby "vyšisované" neviem slovensky vyraz 😉 tak odvtedy ho streknem len tam kde sa vytvorilo viac kamena ( keď som nebola doma napriklad a chlapi neutieraju samozrejme nic dosucha) a hned docistim a oplachnem.

zuzkaa1991
18. apr 2023

@marfa333 akurát citam okolo otoku ze sa vam drzi aj nam mame taku vanu aj umývadlo bud nastriekam ako som pisala modre savo na vodny kamen alebo nalejem na poldna ocot alebo na celu noc uzatvorim odtok(ale zas svokra ma podobny priprad a tam nic nezabralo 🤷‍♀️)

marfa333
autor
18. apr 2023

Ďakujem žienky väčšina píšete ten ružový pulirapid tak ho skúsim a uvidíme ☺️

ivuska114
18. apr 2023

My mame tiez velmi tvrdu vodu a na vodny kamen nezabera ani pulirapid :(

ninka30
18. apr 2023

@marfa333 Mám teda ozaj tvrdú vodu, ten pulirapid nieje zlý, ale najradšej používam Fixinelu Antiklak - má taký ružový spodok ( posledné je všade vypredaná), alebo kyselina citrónová - kupujem ju v kilovych baleniach 🙈