Dom pri cintoríne

17. jan 2022

Možno zaujímavá otazka,ale ak by ste mali možnosť kupili by ste dom, ktorý je skoro hneď pri cintorine?Ak by bol za vyhodnu cenu..

ewka9
17. jan 2022

Myslím že áno, treba sa báť živých nie mŕtvych, tí nám už neublížia 🙂

zuzap33
17. jan 2022

Ano. Aspon tichi nocni susedia... 😏

deti95060810
17. jan 2022

samozrejme , nemala by som najmenší problém... však na cintoríne nie je nič zlé, väčšinou sú už pekné a nie ako kedysi keď sa na cintorínoch pásavali kravy a behali po hroboch...
u nás je MŠ hneď vedľa cintorína. keď bol pohreb, všetky deti z Mš nalepené na plote a pozerali na pohreb... učiteľky sa ani neunúvali ich z plota dávať dole...😉

tosomja
17. jan 2022

Ja nie. Nie kvôli tomu, že by som sa bála mŕtvych, ale výhľad z okna.

river_song
17. jan 2022

Áno, kupili sme, nemáme absolutne ziaden problem. S troškou nadsazky a humoru si dovolim tvrdiť ze sú to naozaj dobrí susedia 🙃

laumi
17. jan 2022

áno, máme tak. bývame tu druhý rok a úplne žiaden problém 😊 okná máme otocene na iné strany, ku cintorínu len kúpeľňové/wc

laumi
17. jan 2022

@river_song 😄 aj my tak

marca12
17. jan 2022

Ja nie,musela by som byt vo velmi velkej financnej tiesni,aby som zvazovala taky dom. Jedna vec,ze sa bojim duchov,ale druha vec,nemas nikdy klud. Neustale tam chodia ludia zapalovat sviecky,velky pohyb aut,ludi a vadili by mi aj obrady. Domov si predstavujem ako kludne miesto. Kamoska byva pri cintorine a museli dat betonovy plot,aby mali sukromie a to byvaju v malickej dedinke.

kittykat22
17. jan 2022

odkedy travil leto na dedine pri svokre kde jeden sused ma kohutov, druhy preraba piaty rok dom kde musi nonstop pilit o 7 rano a treti ma drbnuteho psa ktory steka od vychodu slnka ako splaseny ... ja niekedy kupit dom, tak len pri cintorine.

julie19
17. jan 2022

My v takom dome žijeme od narodenia a nemôžem sa sťažovať :D cintorín mame za záhradou a od 30.10. do 3.11. Je to ešte aj romantika 😅… okrem toho cintorín je nás najlepší sused, žiadne sťažnosti na psa ani na parkovanie 🤣

cubo2
17. jan 2022

ja by som kupil hned. Cintorin - idealni susedia. Cez den su ticho a v vecer / v noci ked si urobis doma party grilovacku tak sa nestazuju :D

jaroe
17. jan 2022

Ja nie. Je tam príliš veľká koncentrácia smútku...

zuzanka.zuzu
17. jan 2022

najlepsi susedia 👍 ja mam svedomie ciste, mrtvych sa nebojim (viac sa bojim psa ci lisky). akurat treba mat vyriesene ochranne pasmo - napr.dom by mi musel 100% sediet lebo tam sa asi pristavit nebude dat

baboadel
17. jan 2022

Myslím, že skôr by som sa zamerala na stav nehnuteľnosti, veľkosť pozemku, lokalitu prístupovú cestu a podobne. To, že je tam cintorín asi by som to nepovažovala za hendikep nehnuteľnosti. Je to úplne v priamom susedstve alebo kúsok ďalej ? A ešte by som sa opýtala miestnych čo tam bývajú dlhšie, či to má pre nich nejaké negatíva.

liusa82
17. jan 2022

môj starký takto býval sice nie priamo vedla cintorina ale hned druhý dom a v pohode.Na dušičky to tam tak krásne svietilo ked ste išli večer na dvor🙂 a nepamätam sa že by bol niekedy nejaký problem s tým ani strašenie sa nekonalo😀 a ešte dodám že sme ho aj celkom rýchlo ked starký zomrel predali čo doteraz lutujeme

dee01
17. jan 2022

@liusa82 presne tak, aj ja som bývala počas detstva v dome, kde na konci záhrady bol cintorín, odmala som to brala ako normálnu vec, dokonca mám na to super spomienky a ano, na dušičky celý cintorín svietil, vtedy boli ešte tie biele sviečky a vydávali nádherný jas.

saxana000
17. jan 2022

@marca12 ved ten obrad nie je o 8 vecer.a parkujes snad vo dvore alebo na prijazdovej ceste..

thereisabear
17. jan 2022

Áno, nebol by to problém.

lucyloves
17. jan 2022

Ja by som ho nekúpila, vadilo by mi to, že blízko mna sú mŕtve tela :D a tie obrady by ma tiež otravovali

jana_eyre_2
17. jan 2022

My bývame oproti tescu, myslím že by som mala radšej dom oproti citnorinu 😄 😄 nevravím že odtiaľ by nefúkali smeti priamo na náš pozemok, že ľudia by neboli obacas hluční, ale ak to nie je oproti hlavnej bráne, tak ti tam nebudú pred plotom fajčiť predavači, nebudú ozrani vykrikovať celú noc, nebudú vyrastkovia búchať petardy, alebo flekovat na parkovisku auta, či búchať celodenné košíky.. 😅😅 myslím že aj nejaký ten duch z cintorína je slušnejší ako živí ľudia.. takže ja vpohode..

Inak môj bývali priateľ keď som bola ešte mladá býval oproti cintorínu, videl ho z okna.. bol starý, chodievali sme často okolo aj v noci.. ale vždy tam bol kľud a u nich doma nestrasilo..

belllinka
17. jan 2022

@cubo2 presne tak. Máme víkendový dom pri cintoríne a nemôžem si vynachváliť. Tichí susedia, nesťažujú sa, keď grilujeme a dym ide rovno k cintorínu. A ani od nich nejde žiaden hluk 🙂
A žiaden veľký pohyb áut som nezaznamenala, ľudia chodia na cintoríny vačšinou raz do roka, na dušičky, inak je tam mŕtvo. Občas nejaká babka, okope hrob...

janka54321
17. jan 2022

@zuzanka.zuzu presne tak platí tam tzv. ochranné pásmo, ale koľko metrov si napamatam....a ja by som to hneď brala, tiež hľadáme dom a našli sme jeden, ktorý bol pri cintoríne a v popise bolo tichý susedia, takže ak sa Vám dom páči, nevahajte

mpg
17. jan 2022

Ja by som ho nekúpila, ak je za výhodnú cenu môže tam byť nejaký problém, treba si to dobre popozerať.

spadnutaslivka
17. jan 2022

Ako je to blízko? A čo sa výhľadu týka, tak nemusíte mať okná smerom na cintorín... My bývame pri cintoríne a úplne v pohode. Nemám sa čoho báť a ani deti. Smrť patrí k životu. A odmalička sa po troche aj v rámci udalostí o tom rozprávame, takže to berú úplne normálne.

sendyle
17. jan 2022

My bývame pri cintoríne hneď vedla

lesana25
17. jan 2022

@tosomja práveže ten výhľad musí byť super, hlavne potme na dušičky 😁

lesana25
17. jan 2022

@belllinka že Je tam mŕtvo 👍🤭🤭 to bolo krásne 😹

rora
17. jan 2022

Kedysi by som povedala ze nikdy v zivote. Dnes, po niekolkorocnych skusenostiach s roznymi susedskymi individuami by som s tym uz problem nemala.

7lenka11
17. jan 2022

úplne v pohode, moja rodina býva presne oproti cintorínu a nikdy som si to vlastne ani neuvedomila..

tenerifka
17. jan 2022

Nie, nekupila by som a nebyvala by som v takom dome, bojim sa v noci, ked som sama, bojim sa tieñov, duchov, mimozemstanov....
byvat pri cintorine by ma psychicky polozilo