Hniezdo od lastovičiek

anonymkaaaaaaa
26. apr 2022

ahojte, byvam v bytovke prvýkrat 3 mesiace. Lastovičky si začali robiť na všetkých oknách hniezda a cele okna su od hovien. Čo robiť? Hniezdo rozbiť nechcem, a asi ani nemôžem či?

lintu
26. apr 2022

No... Nemala by si... Lastovičiek je všeobecne málo. Tvoju situáciu niektorí riešia kompromisne napríklad takto https://bit.ly/3vNPCQX

saxana000
26. apr 2022

Riesit to so spravcom bytovky teraz uz jedine pockat kym odletia v oktobri/novembri zaplatit firmu ktora namontuje protihroty na fasadu.zhodit ho je trestne a ak ta niekto uvidi mozes vyfasovat 10 000 pokutu.mozes si pomoct aj sama alobalom do rohov alebo sacikmi ale vyzera to jak u kolotocarov. A nie vzdy ich to odradi.Ochranari robia problemy ale je dokazane ze trus moze obsahovat plostice na zaklade tohoto vzneste navrh a rieste to hned ked tie potvory odletia

hradnapani
26. apr 2022

neviem co s tym teraz, ale do buducna si tam namontuj take podlozky, ktore budu ten trus zachytavat a nebudes to ma na okne. Rozbijat by si nemala, su to velke pomocnicky a je ich stale menej. Aj ked chapem, ze moze to byt svojim sposobom otravne.

66simonka66
26. apr 2022

Nechcem strašiť, ale my sme rozbíjali hniezda keď lastovičky odleteli (na viacerých poschodiach v paneláku) a v niektorých hniezdach boli ploštice, museli vystriekať celý vchod.

alienkami
26. apr 2022

Niekedy stačí nastriekať dezodorant. Bude im smrdieť a odletia preč.

mirkava
27. apr 2022

@anonymkaaaaaaa aj u nás si každý rok začnú stavať... zastavíme to už v začiatkoch a zavesím tam farebné papieriky aby ich to odplašilo....

simsalabim
27. apr 2022

@anonymkaaaaaaa kym nie je postavene, tak sa vraj moze odstranit. Niekedy pochopia a odletia. Nam pred rokmi nepomahalo nicovate nic - sprej, alobal CDcko, maketa dravca, plasenie. Az specialne hroty proti lastovickam, ktore sme nalepili a tie drzia uz 10 rokov. odvtedy sme s lastovickami problem nemali. Ono je sice fakt, ze su uzitocne atd., ale nad mojim oknom, kde spinia, pistia a nechavaju okolo seba svojich parazitov - to teda nie. Tie hroty sme nalepili tam, kde ich vyslovene mat nechceme - nad oknami, inde nie, takze casti stien pod strechou a dokonca jednu celu stranu domu, kde nemame okna, maju volnu. Tam ale ist nechcu.

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok2891
27. apr 2022

@66simonka66 to vážne 😲 ja som to už niekde počula no našťastie nemám osobnú skúsenosť aj nám začali teraz lietať a balkón aj ja som nešťastná kôli exkrementom no teraz som sa normálne zľakla

66simonka66
27. apr 2022

@kvietok2891 ja tiež lastovičky lastovičky, nechajme ich ale keď sa zhadzovali hniezda a videla som to tak som ostala v šoku, od vtedy už lastovičky nechcem ani vidieť. 😁 (Aj keď viem že sú užitočné.) Nech si ale hniezda radšej stávajú inde. Skoro som odpadla keď sme zhodili hniezdo a trochu hniezda spadlo aj do izby a tie malé svine ploštice sa začali rozliezať. 😭😭😭😭

66simonka66
27. apr 2022

@kvietok2891 a keď prišli vystriekať byt, tak hovoril pán že sa to často stáva, že niekedy sú zamorené celé vchody, my sme to našťastie stihli včas.