Jednoizbový byt

26. jan 2023

Aké rozdelenie jednoizbového bytu je podľa vás lepšie: Jedna izba spolu s kuchynskou linkou t.j. 24 m2, alebo izba 18 m2+ kuchyňa 6 m2.

simsalabim
26. jan 2023

Za mna v tak malom byte samostatna kuchyna.

doriiis
26. jan 2023

Jednoizbový byt nie je náhodou kuchyňa+ 1 izba? Hentak spojené je to garsónka.

syslik81
26. jan 2023

tiez si myslim ze sa jedna ao garzonku ..a je to jedno ako to je - otvoreny priestor aspon nebude stiesneny a mozes si to predelit kuchynskym pultom cim usetris na stole .. alebo knihovnickou etc..

autor
26. jan 2023

@doriiis na metre je to rovnako 36 metrov, oba predávajú ako 1 izbový byt.

kp7333
26. jan 2023

@syslik81 a ta samostatna kuchyna by mala okno?

syslik81
26. jan 2023

a videla si ich .. chod sa pozriet a uvidis - aka je kupelka ci mas kam dat pracku ci je svetly etc .. tazko povedat ked niesu fotky

autor
26. jan 2023

@kp7333 ano

syslik81
26. jan 2023

babka mala tak ze mala malu kuchynku a zlast izbu ale ta bola vacsia mala ju na polovicu v prvej obyvacku a druha bola spalna - tam mala len postel a zadok skryne s kt bola predelena .. mala to pekne skromne ale pekne ..

panelacikova
26. jan 2023

to otvorené je garsónka. ja žijem v 36 m2 1-izbovom byte aj s dcérou. nedám na samostatnú izbu dopustiť. ani vtedy by som nie, keby som bola bezdetná. hlavne ak občas čo-to uvaríš, zavrieš dvere do izby, nemáš napáchnuté všetko vrátane postele, v ktorej spíš. a aj to súkromie máš trošku oddelené, či príde hoci len poštárka do dverí 😀 skrátka garsónka nie je zlá, ale volila by som oddelené miestnosti jednoznačne. samozrejme, rozhoduje lokalita, vzdialenosť do práce alebo do škôl, úradov, k lekárom, atď....

greta2017
26. jan 2023

Ja by som povedala ze este je dolezite sa zamysliet ako casto a co varis...
Lebo mat len 1 priestor a vyvarat mastne veci kazdy den (prehanam ale chapete) tak to ti nasiakne do postele/gaucu, a podobne. Cize ak si uplne prilezitostny kuchar tak kludne spolu ale ak varis denne dala by som oddelenu kuchynu za jednoznacnej podmienky ze ma vlastne okno na poriadne vyvetranie

tinkavvv
26. jan 2023

Velmi zalezi aj od podorysu.

zuzka102
26. jan 2023

Určite oddelené.. Aj keď malé je to veľmi.. 😏

kornelies
26. jan 2023

Napisat sa da cokolvek. 1 izba vratane kuchyne je garsonka. Znama ma "2izbovy byt" v prenajme, kuchyna s obyvackou 20m2, spalna 16. Stale jej hovorim, ze sa jedna o 1 izbovy byt. Sucasni makleri dokazu zavadzat ludi a hlupi im na to skocia.

kp7333
26. jan 2023

ak by mala kazda miestnost okno, tak oddelit. lebo inak budes mat periny napachnute z kuchynskych vyparov.

kitycat
26. jan 2023

Ten s kuchyňou zvlášť. Vyzera to inac a ked sa ti nechce umyvat riad, tak len zavres dvere... To v garzonke nejde..

Dnes sa uz vsetko tvari ako jednoizbovy byt, este aj garzonka... No a prerabky kde je kuchynska linka v chodbe miesto skrine je top 🤣

Tu v Cechach to volaji honosne 1+kk 😑

autor
26. jan 2023

@kp7333 áno veru je to dobrý point. Tak potom klasický starý komunistický jednoizbak. Žiadna novostavba... 😁

tinka_1807
26. jan 2023

Svagrina bývali v 34m2 a teda mne sa to zdalo veeelmi maličké.... Dosť o držku. My sme už nejaký čas v dvojizbaku 46m2. Oddelene dve izby a v tom sa dá už úplne v pohode fungovať. No ako neviem, ja by som zvážila, či fakt stojí za to kúpiť taký maličký byt.

luccija
26. jan 2023

@kitycat ja som včera videla inzerát na dom, ktorý je identicky s našim počtom izieb a v popise bolo pisane, že je to 5 izbový rodinný dom pritom je 4 izbový nonsens čo popisu v popisoch

luccija
26. jan 2023

V tom druhom prípade bude v kuchyni miesto na stôl, stoličky či je tam pultik?záleží či veľa varíš, či prídeš z práce a spravíš si šalát a jednoduché jedlá.Ja by som chcela jeden priestor

liljana
26. jan 2023

Za mna jedna velka izba, obyvacka spojena s kuchynou a moznost spalnu otvarat/zatvarat do priestoru velkymi posuvnymi dverami. Ked chcem, mam velky priestor. Ked nechcem, su z toho dve izby.

vamajka
27. jan 2023

urcite oddelene, najma ak by prislo dieta. V izbe v pohode spinka a ty si mozes robit v kuchyni

autor
27. jan 2023

Pre predstavu bavíme sa o týchto podorysoch.

kp7333
27. jan 2023

az teraz som pochopila, ze sa jedna o 2 rozne byty s roznymi podorysmi, z toho jeden s balkonom a druhy bez. Ja si byvanie v byte bez balkona neviem predstavit. Neviem, ako je to u teba. Inak aj v byte s balkonom sa da vytvorit spalna (pomocou sadrokartonovych priecok alebo sklenenych paravanov). Zavisi aj od toho, kolko ludi by v byte byvalo.

tinkavvv
27. jan 2023

Za mna tiez bez balkonu nie. Ono ta izba sa da pekne zariadit.

tinkavvv
27. jan 2023

Kadeco pekne sa da vymysliet, aj jemne rozdelit ten priestor
https://www.rules.sk/interier/interier-vzoroveh...

autor
27. jan 2023

@tinkavvv no len v tom "garsonkovom" kam dám postel? Musela by ísť k oknu, skôr sa mi pozdáva mať posteľ čo najďalej od okna, keď je možnosť. Ale v tomto prípade je jeden kút už obsadený linkou a v druhom su dvere.

tinkavvv
27. jan 2023

V takom malom byte by som asi volila gauc, ktory sa rozlozi na postel - ale plnohodnotny matrac. Su aj take.

zuzka102
27. jan 2023

Do takýchto miniatúrnych bytov určite dat sedačku, ktorá sa dá rozložiť a ma klasický matrac na každodenné spanie. Sem by ti gauc+posteľ osobitne zabrali kopec miesta. Pozri www.lunasedacky.sk, a konkrétne sedačka Florida s posteľou - vieš si vyskladať a modifikovat ako potrebuješ, máme tento typ (dokonca v 3i byte) a je super.

autor
27. jan 2023

No ale to by som musela stále skladať rozkladať aj tak. A to sa mi asi nechce, veď aj tak prídem domov až večer.

zuzka102
27. jan 2023

Zlozis rozlozis za pol minuty. 😉