Koľko televízorov máte doma?

peter0123
14. jan 2022

Dcére chodí často ku kamarátke kde majú v domácnosti 5 televízorov, proste v každej izbe. Mi máme iba jedno aj tak to pozerám len občas, hodnú dobu nepozerám seriáli občas nejaký film.
Teraz chce vlastné tv, deti mali v izbe keď boli malé s dvd prehrávačom na rozprávky, potom sa im kúpili väčšie postele a nový nábytok (šatník, písacie stoly, kanc.stoličky). Vtedy už roky nepozerali rozprávky ani tv nebolo zapnuté, tak sme to darovali svokrovcom. Tak pri kúpe nového nábytku sme ani nerátali stým aby na to bolo miesto. Nie je také voľné miesto v izbe aby mohli obe naraz pozerať. Ako to máte riešené vy?

liljana
14. jan 2022

Ked si kupite novu tv (4k, 8k,...), staru tv im mozte zavesit na stenu, tak, aby im raz mohla pripadne sluzit aj ako monitor,... Ked sa nevedia dohodnut, co pozerat. Jedno dieta pozera tv v ich izbe, druhe je v obyvaku, alebo ma tablet a na buduce naopak.

luccija
14. jan 2022

@peter0123 máme jeden.Dcera je teenegerka a nechce v izbe TV.ako máš veľké deti?Podľa mňa to je len taký rozmar, že má kamarátka chce aj ona.Nech sa striedajú v obývačke a nevymyslaju🙂

dahra
14. jan 2022

Dva - obývačka a synova izba. Keby bolo na mne, ani jeden. 🙂 Mne ani nenapadne zapínať TV. Muž ju potrebuje ako kulisu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
14. jan 2022

@viestta chcú jeden do detskej.
@peter0123 tak premiestni nábytok či položte niekde na komodu, ale ja by som nekúpila.Film si vie pozrieť aj na PC

vevesh
14. jan 2022

@peter0123 2, jednu v obyvacke a jednu v hostovskej. My sme mali doma v kazdej izbe tv a som proti tomu, aby boli v spalnach tv. Aj tak ma kazde dieta vlastny telefon, tak ked nie su na tv, telefon to isti...

diewcatqoo
14. jan 2022

Televizor mame v obyvacke, ktora je spojena s kuchynou. Telku zapinam v priemere mozno hodinu denne, ked pridem popoludni z prace a varim, tak nech tam je nejaky podmaz. Vacsinou tam hra Tlapkova patrola, lebo syn chce pozerat 🙂
Inak za mna je televizor zbytocnost. Dokazem si predstavit zit bez neho. Neviem, nasa rodina asi nie je cielovka televizii, pretoze podla nas sa tam vysielaju dost braky. Nemam moc cas ani na nejake serialy alebo videa a ak uz si obcas cas najdem, nepozeram ich na telke (aj ked tam je ta moznost), ale bud na notebooku alebo na mobile.
U nas by sa teda telka v kazdej izbe moc neuzivila 🙂 ak to mate inak a sledujete tv dost casto, tak mozno by som uvazovala o nakupe detom. Ak nemate miesto, tak by som zvazovala kupu nastennek tv. Ak deti ale sleduju videa a serialy na roznych platformach, asi sa skor oplati kupit ine prostriedky na sledovanie, nez telku.

liljana
14. jan 2022

Kupte im 4k monitor, Samsung 28" (mensi nekupovat, jedine vacsi) stoji v Datarte okolo 200 eur. Cez laptop si na tom pustia cokolvek z youtube, archivu, tv, 4k filmy a este to vyuziju do skoly,....

peter0123
autor
14. jan 2022

@liljana keď to dám na jedinú voľnú stenu tak to bude vidieť iba jedno dieťa (staršie) a kebyže chce menšia pozerať tak by musela ležať/sedieť súrodencovi v posteli. A to nestrpí.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyusika
14. jan 2022

styri, v kazdej izbe jeden zapojeny a v skrini jeden do rezervy.
nie je to vtip, vazne 😀

co je cielom tejto ankety ?
mne akosi unika zmysel takychto ankiet - potrebujes vediet, ako to maju ini, aby si tak aj ty spravila ?

peter0123
autor
14. jan 2022

@liljana majú tablet aj laptop kvôli skole. Pravdepodobne má primalú obrazovku.

peter0123
autor
14. jan 2022

@luccija veľka šatníková skriňa sa premiestniť nedá a komoda tam nie je. Ani mne sa nechce kúpiť nové tv. Veď to možno je iba chvíľkový rozmar.

ivicka0502
14. jan 2022

my máme jeden a stačí. keď u niekoho detí sú, spomenú mi že každý má v izbe televízor. Ja však nesúhlasím s tým aby bol inde. Pri TV sa musíme dohodnúť čo sa bude pozerať a ak sa im nepáči, knižka v posteli alebo hranie sa v izbe. Keď bude treba kúpime do izieb PC, ale určite nie TV.

peter0123
autor
14. jan 2022

@nyusika v tej rodine majú tv v obývačke, v spálni , v kuchyni a v dvoch detských izbách

liljana
14. jan 2022

@peter0123 Ked ta rodina bude skakat z okna, budete ich napodobnovat tiez? Kazdy ma svoje pravidla, ktore mu vyhovuju. To je ich vec, kolko tv maju. Ak im nevadi, ze nakupia 5 tv, ktore su za 2 roky moralne zastarale, tak nech sa paci. Spalna ma byt relaxova zona, ma sa tam spat, oddychovat, relaxovat a nie pozerat tv.
Nehovoriac o tom, ze ked sa vyhodia, je to dalsia zataz pre prirodne prostredie. Ludia uz nevedia co so sebou od konzumu. Kedysi nemala rodina jednu tv, deti lietali po vonku, Dnes si nadrbu 2 tv do kazdej izby. A po case ich aj tak nikto nepozera.

nyusika
14. jan 2022

@peter0123 a tebe to vadi ?
ved to nie je u vas

ja mam televuzor v troch izbach a jeden v skrini

liljana
14. jan 2022

Je rozdiel, ak sa ti "zbieraju" tv v domacnosti. Ze kupite novu, lepsiu tv a staru funkcnu nechate. Ako kupit zbytocne naraz 4-5 tv.

7lenka11
14. jan 2022

my máme jeden televízor a viac by som teda nechcela.. manžel mal obdobie, keď chcel TV aj do spálne, no rázne som to zatrhla.. podľa mňa čím viac televízorov, tým menej spoločného času a hlavne každý by sa zavrel do svojej izby a zabíjal by sám čas pri TV.. mne sa nepáči také fungovanie v domácnosti

peter0123
autor
14. jan 2022

@liljana
@nyusika mňe je ozaj jedno koľko oni majú a nechcem nikoho napodobniť. Dcérka tam trávi veľa času a asi keď majú oni chce aj ona.

liljana
14. jan 2022

@peter0123 Uz aj v jej veku musi pochopit, ze nikdy nebude mat vsetko. Potom si bude pozorne vyberat, co si kupi a aj si to bude viac vazit. Kupte im ten velky monitor, obrazovky na laptope su male, nech si nenicia oci.

nyusika
14. jan 2022

@peter0123 ale to je normalne, deti su proste take 🙂
u vas doma to funguje ina, mate urcite zaujimavy program aj bez telky v izbe

jaga18
14. jan 2022

Ani jednu 😆 syn má laptop. Okrem učenia si zvykne kuknúť seriály, zvykol, už nemá čas. Dcéra má ipad a mladší ma obyčajný menší tablet. Ale sú to staršie deti 21, 17, 13. My s manželom TV nepotrebujeme, tiež mame svoj služobný PC, keď niečo chcem, pozriem tam

kate9999
14. jan 2022

@peter0123 Svokra ma v každej izbe jeden😄My máme jeden v celom byte a uplne nám to stačí👌

h2
14. jan 2022

My máme dva, ale ako televízor na pozeranie programov máme len jeden. Druhý má syn na Playstation.

luccija
14. jan 2022

@kate9999 aj moja svokra 3 ľudia v domácnosti 3 TV, ak nie zrúti sa im svet.Ani spolu nerozprávajú🙂

luccija
14. jan 2022

@peter0123 tak nie je miesto a vybavené.Je to rozmar pokým nešli ku kamarátke tiež chceli svoj TV?

mirka438
14. jan 2022

My mame 3 😬 deti maju v izbe ale iba na usb. Jeden v spalni a jeden v obyvacke

peter0123
autor
14. jan 2022

@jaga18 máme 10 ročné tv, je bez internetu nepotrpím si na také vymoženosti. Deti majú 14 a12.

louise
14. jan 2022

Máme dve deti (10, 6) a televízor len 1 v obývačke a viac neplánujeme. Ja s manželom pozeráme TV veľmi málo a deti, našťastie, tiež dávajú prednosť iným aktivitám.