Koše na separovaný odpad

foxandswan
14. jún 2023

Ahojte, aké máte doma koše na separovaný odpad? Myslím také samovoľne stojace, nie zabudované. Potrebujem inšpiráciu, recenziu na nejakú značku, zvažujem kúpu a neviem si vybrať... Ďakujem moc vopred 😇🙏

adriana2503
14. jún 2023

https://nobio.sk/volne-stojace-kose-/25319-odpa...
mame tento uz asi 6 rokov a smeti vynasam pri 4-clennej rodine tak 1 niekedy 2x za tyzden.

foxandswan
autor
14. jún 2023

@adriana2503 fíha tak to ste dobrý ak vyprodukujete tak málo odpadu, lebo ten váš kôš je dosť malý

ladyblcha
14. jún 2023

@foxandswan my mame tieto z ikea a 3 na sebe polozene, kazdy na nieco
https://www.ikea.com/sk/sk/p/sortera-kos-na-tri...

sofinkak
14. jún 2023

@ladyblcha Máme doma tieto koše z IKEA tiež a maxi spokojnosť.

adriana2503
14. jún 2023

@foxandswan tiez som si myslela, ze bude maly ale mi uplne vsetko separujeme 🙂 takze ono sa cela produkcia smeti rozlozi do tych troch nádob 🙂 a to sme nostop doma iba muz chodi z domu do prace :D ale je pravda ze ten na plasty by mohol byt vacsi....komunal toho mame minimum...smetiak nam odnasaju 1x za 2 tyzdne a mame ho naplneny do 1/3

lopka1313
14. jún 2023

My mame tiez nieco take, ako je ta ikea, ale z kauflandu. Maju len 20 l (Ikea ma vacsie, ale tieto boli pre mna v case kupy dostupnejsie), plasty vynasame casto (tych je uplne najviac), papier malo, sklo a kov (na ten mame len male vedierko z chrumiek z lidlu) podla potreby, ale tie este menej... V starom byte som to mala v stavanej skrini v obyvacke, teraz to mame rozne - plast, papier a kov v komore, sklo a vratne flase na terase. Na bio zas mame malu uzatvaratelnu plastovu nadobu na linke pri dreze. Ak nestaci (narazovo napr. cistim viac zeleniny), tak to davam do plastovej misky a nasledne vynesiem okrem bio kosa aj misku. Kos na bio zakazdym skonci v mycke, kos na plast a komunal, pravidelne sprchujeme... Inak bio a plasty vynasame najcastejsie, taky komunal (15l kos volne postaveny pri kuchynskej linke) vynasame len ze raz za 3-4 tyzdne. Sacky do kosa nepouzivame.
My mame tak zle riesenu kuchynu, ze skrinku pod drezom mame ako jedinu normalnu, kde vieme ulozit napr. hrnce, takze u nas kose v linke pod drezom boli nerealne...
Inak, mam tieto nadoby aj ako kose na pradlo - jeden plny kos = 1 pracka :D (v kupelni ich mam 5, podla toho, ako periem)

andy37
14. jún 2023

My máme tieto tri + na bio odpad čo rozdávalo mesto + komunálny odpad