Kto má takýto štýl kuchyne?

16. jan 2024

Ahojte.. má prosím niekto doma takýto štýl kuchyne? Bez horných skriniek, je to také otvorené celé. Ako to s odstupom času hodnotíte? Veľmi sa mi to páči a chcela by som si to doma svojpomocne vytvoriť.

nika1971
16. jan 2024

mam take na chalupe... mne sa to tak paci...je to taky vidiecky styl

vanilkovazmrzka
16. jan 2024

Paci sa mi to 🙂 ja mam kombinaciu, cca pol na pol. Police su skor dekoracne, ak mas vela riadu, tak skrinky su na uskladnenie lepsie kvoli prachu. Ale ak sa s riadom zmestis do spodnych skriniek, tak za mna police urcite ano. Je to pekne, vzdusne, a obzvlast v mensej kuchyni je potom taky priestrannejsi pocit.

roja01
16. jan 2024

To je pravdepodobne Ikea. Je pekna, len mne by chybali horne skrinky.

lindous
16. jan 2024

Na rodičovskej chalupe -kde máme iba 2 hrnce, 2 panvice, nejaké misky, taniere a zopár drobností ako sitko s struhadlo- to tak máme, vizuálne sa mi to veľmi páči, ale doma by som to tak nemohla mať, chýbal by mi ten úložný priestor veľmi 😅

liusa82
16. jan 2024

ani nechcem vidieť kolko je tam prachu na tom.To by ma štvalo najviac asi.To len utierať a utierať ak to neni uzavreté.My máme tiež všetko ladené do provance štýlu ale my tak aj bývame nie chaupa.Mne sa tie moderne linky a aj obývačky a tak všetko zdá v domoch a bytoch na jedno kopyto.Akoby by som bola stále v tom istom dome alebo byte len na inej ulici a v inom meste🙂

lily246
16. jan 2024

Z môjho pohľadu veľmi nepraktické na používanie aj údržbu. Málo úložného priestoru, otvorené = ide tam prach + musí to tam byť vždy aspoň trochu vkusne uložené. Mne sa to našťastie ani nepáči. Ale ak sa ti to fakt páči, vydržíš aj ten diskomfort podla mňa, my ženy sme také. 😀

glorikarebeka
16. jan 2024

Ani zadarmo, ja musím mať všetko schované

ivangeline
16. jan 2024

Ja som si tiez predatavila to cistenie... Okolo.. :/

doris11
16. jan 2024

Niekde na chate by sa mi to moznooo páčilo, ale doma.. ja som až chorobne posadnutá že v kuchyni, no vlastne celkovo doma nemôže byt nic moc vidieť 😂 všetko schované na mieste .. keď je to takto aj na poličkách aj keď ako dekorácia alebo vyložene pohariky, šálky .. tak mi to príde ako bordel a neľahodi to môjmu oku 😂
Ale to je len vec názoru, ak sa ti to páči tak prečo nie len to upratovanie bude asi horsie 😀

viestta
16. jan 2024

Rada utieras prach? Alebo ti prach na polickach nevadi? Ak ano, smelo do toho

betulinka1
16. jan 2024

Nemam takyto styl kuchyne ale nemam horné skrinky v kuchyni ziadne. Za mna je to pekne a otvorené, nemam rada preplácane miestnosti. Len ja mam komoru, Cize ak by som nemala komoru, musela by som dat skrinky. V komore mam hlavne kuchynske roboty. Cize zalezi aj na tom, ci mas kde uskladniť, volajme to sezóne veci. Plus nemam milion riadu ako nase mami, ze niekolko druhov plechov a kadejakých porcelanovych nádob a pod..

akvi
16. jan 2024

Ja mám doma kompromis, mám aj police, sú malé a utriem ich ľahko a aj skrinky. Len police by som určite nechcela. Vyžaduju viac pozornosti, ako zvyšok linky.

oblecenie99
16. jan 2024

Teraz mám aj nejaké otvorené miesta, konkrétne take dve poličky medzi skrinkami, mám tam taniere a furt na to šomrem, že na kieho frasa to tak dali (kupovali sme byt s kuchyňou). Mne veľmi vadí, keď je veľa vecí vyložených, najmä v kuchyni, robí to dojem neporiadku, aj keď ten poriadok tam je

autor
16. jan 2024

Ďakujem vám za úprimné odpovede. Určite máte pravdu, že to budem musieť často upratovať 🤕 ale keď och, moje srdce po tom piští 😂 budem musieť ešte veľa uvažovať 🙃

anna_anicka83
16. jan 2024

@betulinka1 Ahoj, my máme niečo na tento štýl, len dlhšie police. Máme tam riad, ktorý využívam denne, takže sa to točí umývačka a polička. Nejak tam nič nestíha zapadať prachom. Ja som krpatá, v kuchyni máme otvorený strop, tak sme išli do toho takto. A nemáme kuchyňu ani dom v nejakom vidiekom štýle. Za mňa v pohode.

autor
16. jan 2024

@anna_anicka83 krása 🙏🙏🙏 presne také niečo si predstavujem ❤️

zuzinabila
17. jan 2024

Nechapem tomuto novodobemu trendu...teraz mam,len preto ze stale nemame doriesenu kuchynu😀prach velmi neevidujem ,mozno preto ze tie riady sa tocia kazdy den.ale aj tak,mne sa to nepaci ani esteticky

zuzinabila
17. jan 2024

@betulinka1 ano,presne,dolezity postreh.mam komoru,kde vsetko nepotrebne strcim😀

anna_anicka83
17. jan 2024

@zuzinabila Ja to zas nevnímam ako nejaký trend, ešte som sa s tým u nikoho nestretla, ak tak niekde na chalupe. Ja som zas celý život mala nervy na horné skrinky, lebo tak do druhej poličky na špičkách som sa dostala. A tým, že máme otvorený strop, tak akékoľvek skrinky by u nás vyzerali úplne odveci. Takže u nás išlo skôr o praktickosť, že tie veci dočiahnem, mám všetko po ruke a nemáme prázdny priestor nad linkou. Ale nemám tam žiadne lapače prachu, naozaj iba to, čo používame. A estetiku vníma každý inak, mne sa nepáči biela lesklá linka, celkovo biela a aký to bol trend😉

zuzinabila
17. jan 2024

@anna_anicka83 vidim to na IG u influencerov,preto hovorim trend😀

anna_anicka83
17. jan 2024

Tak choď do toho, keby si aj mala poličky plné lapačov prachu, je to tvoja kuchyňa. Ty sa tam musíš cítiť dobre😉

anna_anicka83
17. jan 2024

@zuzinabila No vidíš, ja nemám ani facebook, nie to IG, všetko toto ide mimo mňa, takže u mňa ťažko trend, len zhodnotenie možností. Ale aj tak, v reálnom živote koľko ľudí má tento "trend" doma?

maminkadeticiek
17. jan 2024

Niekto kto ma vela casu na utieranie prachu.Podla mojho vkusu to nie je.Evokuje to vo mne ani tie tak utulnost ako zahadzanie sa vecami,chaos.Ja potrebujem uzavrete,kompaktne elegantne skrinky,co uz 🤷‍♀️😁

lenkakravcova
17. jan 2024

Tie vrchné poličky sú lepšie keď sú čo najmenej založené (ako už ženy spomínali, kvôli prachu) ako hore na obr., alebo niečo takéto.

Ja osobne aktuálne nemám vrchné skrinky (čakám na dokončenie). Je to vpohode ak máš dosť iného skladovacie miesta - zatiaľ mám veci, čo majú byť hore, kade tade po dome inde. Mne by sa to bez horných do kuchyne všetko čo používam nezmestilo. A to máme aj špajzu.

tinqua
17. jan 2024

Ja takto mam a zase nemozem povedat, ze by som bojovala s prachom...riady denne pouzivame, to nie je sanca zaprasit a ked beham s handrou po dome tak tie dve police navyse nie je taka zataz...ja si ulietavam na dozach a vsetko mam potriedene, vyzera to pekne a hned to mam po ruke...nehovoriac ze kuchyna bez horných skriniek bola o tisicku lacnejšia...a este plus je, ze nakolko je to vidno, clovek je motivovany mat vo veciach poriadok...mama ma skrinky vsade a v nich chliev, ale tvarime sa ze je upratane

kulumulu123
17. jan 2024

Ja osobne nenavidim horne skrinky nakolko si do nich trieskam celo, takuto kuchynu mam uz 10 r a nemenila by som za nic na svete. Zavisi kolko mas priestoru, my byvame v dome takze nie som viazana priestorom, plus mame velku spajzu (taku tu komoru co je samostatna miestnost) . V panelaku si to neviem dost dobre predstavit.

janarochester
17. jan 2024

@tinqua úplne sa s tebou stotožňujem...mám takisto a nemenila by som nikdy

simca06022011
17. jan 2024

Ak ti nechyba ten ulozny priestor (mne by chybal), tak v pohode. Ale moj styl to nie je, lebo nemam rada vylozene veci. Davala som jednu skrinku otvorenu iba s polickami, odhovaral ma sice pan v kuchynskom studiu nech to nerobim :DDD a veru lutujem to velmi:D Ak ti nevadia policky, povykladane veci, tak v pohode. Mimochodom ja mam spajzu, cize v hornych polickach az na jednu jedinu policu, vobec nemam potraviny :D

adonish
17. jan 2024

My nemame vobec horne skrinky ani policky - kuchyňu mame do písmena L, kde v rohu je velke rohove okno + ostrovcek smerom do obyvacky. Horne skrinky by vyzerali vtipne (boli by iba 2) a zaroven by brali prírodné svetlo.
Nemat horne skrinky je len o zvyku. Všetko mame v suflikoch (nemame žiadne policové skrinky ak neratam nad chladničkou a mikrovlnkou) a neviem si to vynachvalit. Co sa často nepoužíva, tak je odlozene v komore (vchod medzi linkou a ostrovcekom, cize maximálne po ruke).
Závisí ale od toho, ci je kuchyňa v dome alebo na byte, velkost priestoru atď.