Ľutovali ste to, že ste mali malú záhradu?

misickaa4
23. feb 2021

Ahojte, s manzelom rozmyslame o kupe noveho domu no iba s 3a pozemkom
Chcem sa spytat tych, co maju taketo male zahrady, lutovali ste to niekedy?
Ako ju mate realizovanu? Ak by ste dali aj foto, budem vdacna
Dakujem

beronsche
25. feb 2021

@elizabet173 to s tym vozenim dietata do skol a na kruzky nie je az take jednoznacne.. 😉 Zalezi od mesta, pokojne sa moze stat, ze dieta bude musiet z jednoho konca mesta na druhy, tak ho aj tak radsej odvezie..

amelie2017
25. feb 2021

@elizabet173 pre mna to bolo idealne byvanie, byt mal rozlohu bungalovu, susedia len v lete par tyzdnov, komunitny bazen, o stromy a travnik vzadu sa starali zahradnici. Pre nas sposob zivota idealne, lebo cez volno sme stale prec, muz ma volno len 1 den v tyzdni, inak od rana do vecera v praci. O velku zahradu by sme sa nemali kedy starat. Bol to len podnajom, chceli sme ho kupit, ale covid...doteraz mi je do placu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nela6
25. feb 2021

@elizabet173 veru, ze ide aj o to kde je pozemok, my mame skoro v centre mesta 😄

amelie2017
25. feb 2021

@elizabet173 ako mojho muza by bavilo mat velku zahradu, on je velmi sikovny okolo stromov, krikov atd, ale na to clovek musi mat cas a nie byt cele dni v praci. Jednu dobu sa tym aj zivil, ze upravoval zahrady. A to malo volna radsej stravime v horach alebo na plazi. Teraz byvame na 1. poschodi, nic moc, hladame nieco na prizemi kupi, tak snad sa podari. Takuto terasu ma byt pod nami a mna ide vystriet, v akom stave ju maju. Ja by som ju uz mala tak pekne porobenu.

mima1
25. feb 2021

@amelie2017 🙈🙈🙈 moje 👀 trpia pri pohlade na teketo nieco. Toto neznasam ked maju ludia takto. Viem ze nie kazdeho to bavi no ja som v lete len vonku a vkuse nieco robim

scila
25. feb 2021

@misickaa4 my máme odskúšaný väčší aj menší pozemok, deti sa na jar zabavia pri sadení a po pár týždňoch ich to z akéhokoľvek pozemku aj tak ťahá na ulicu - určite je dôležitý nielen pozemok, ale aj to, či sa dá v blízkosti bicyklovať, chodiť na prechádzky, či sa dá po chodníkoch prejsť na kolobežke a pod. (máme vyskúšané bývanie na mieste, kde sú totálne rozbité chodníky ale aj tam, kde sú permanentne zabraté parkujúcimi autami, lebo dotyční si kúpili dom, ale autami stoja na chodníkoch. Tiež je dôležité pozisťovať susedov - poznám veľa ludí, ktorí majú síce velkú záhradu, ale nemôžu ju využívať, lebo susedia kúria a zhrievajú vodu drevotrieskou a ten štiplavý dym z horiacich lepidiel čo v tom je, im nedovoluje záhradu používať. Treba pozisťovať všetko, aby sa nestalo, že sa na tých 300m2 nebude dať dýchať, ako je to žiaľ v dnešnej dobe velmi časté, naprieč celým Slovenskom ☹

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hlubik
26. feb 2021

@v_alika12 presne mi mame tiez 3 are s domom.

elizita
8. mar 2021

@misickaa4 neviem ako vy, ale my za normalnych okolnosti sa chodime domov akurat tak najest a vyspat... vikendy sme vecne niekde, ked nie celkom mimo bytu/domu tak v prirode, na nakupoch, ihriskach... mam velky balkon aj spolocny dvor, mozem pestovat, sadit, pestujem len rajciny pre radost a to mi staci... nateraz nemam veru vyssie ambicie... zvaz si svoje potreby, co od byvania ocakavas ty

paulasamova
24. máj 2022

tie 3 áre na pozemok vedia byť dostatočné ak to správne zrealizuješ. Videla som na internete skvelé "tiny gardens" malé záhrady, kde vyťažili z 40m2 viac než klasická 400m2 záhrada. Na youtube toho nájdeš pre inšpiráciu dosť ako urobiť z malej záhradky dostatočne úrodnú plochu 🙂