Ľutovali ste to, že ste mali malú záhradu?

misickaa4
23. feb 2021

Ahojte, s manzelom rozmyslame o kupe noveho domu no iba s 3a pozemkom
Chcem sa spytat tych, co maju taketo male zahrady, lutovali ste to niekedy?
Ako ju mate realizovanu? Ak by ste dali aj foto, budem vdacna
Dakujem

angel993
24. feb 2021

@misickaa4 záleží od toho na čo ste zvyknutí, ja som z dediny mali sme veľkú záhradu, manžel vyrastal tiež v dome ale s malickou záhradou. Teraz bývame v jeho rodičovskom dome, prikupili sme susedný pozemok, ale ja sa tu aj tak cítim stiesnene.

nely1704
24. feb 2021

Susedia majú 5 árov komplet pozemok a mne sa to zdá velmi málo. Záleží, čo na ňom plánuješ mať, ale človek už keď ma dvor tak je dobre mať aj miesto na stromček, parkovanie, hry s loptou, prípadne altánok...nehovorím o sadeni zemiakov ale o bežných veciach.
Samozrejme lepšie ako balkón v bytovke ale už keď dvor, nech sa tam človek aj trochu realizuje.

lilitela
24. feb 2021

@misickaa4 No ak vacsiu, tak bezudrzbovu, hlavne ak mate male deti: my sme na to nemysleli, zariadili sme si, ako sa nam pacilo, a teda po mnohych rokoch, mi to uz lezie na nervy. ak nemam dlhsie cas, ci moznost... cely volny cas musim investovat do strihania, hrabania, pilenia... takze tak. peniaze na zahradnicku firmu nemame, dat niekomu tisicku, ci kolko za sezonnu jednorazovu udrzbu sa nam v rozpocte odrazi.

misickaa4
autor
24. feb 2021

@emma_932 mozem sa spytat, to ste tak oblozili betonovy mur?

leeo
24. feb 2021

Ak mate deti a psa, tak malo a ked k tomu chcete aj cosi vypestovat tak bez reci je to malo. hoci lepsie nez panelak ako tu uz pisali zeny.

leeo
24. feb 2021

@emma_932 toto je boma riesenie, nadherne. A kamene su aky druh?

emma_932
24. feb 2021

@misickaa4 to nie je betonovy mur. Zaklad tvoria betonove stlpy, kamene su na mieru rezane, vnutri je substrat a automaticka zavlaha. A rastlinky 😉

emma_932
24. feb 2021

@leeo dakujeme, je to travertin.

leeo
24. feb 2021

Vdaka, vecer ukazem manzelovi, mozno mi spravi taky 😂
@emma_932

petka_3
24. feb 2021

Môj manžel po každom kosení predáva dom. Jeho sen je takáto malinká záhrada.
300 m je dosť, ak neplánuješ niečo pestovať. Zmestí sa tam všetko, čo potrebuješ.
Ja by som si vedela aj 100metrovú predstaviť. 🙂
Ale aj veľká je super.

leeo
24. feb 2021

inak my mame 40 arovy pozemok, tam by som si vedela predstavit dom :D Zial financne nam to vychadza len rekonstrukcia na 25 arovom 🙂 ale jasne, ze staci aj to. Na tom velkom si pestujeme vsetko co chceme a cast kosime (v buducnosti by sme chceli nejake zvierata chovat). Ale to je ina tema. Tak si dobre rozmyslite na co ho chcete vyuzivat a co vsetko tam chcete mat.
@misickaa4

alex666
24. feb 2021

@vroni aj my mame tak podobne - radovka, pozemok 470m2. Ked sme to kupovali, byvali sme v byte a toto mi pripadalo ako luxus. Teraz by som si vedela predstavit aj vacsi dom. Uvidime casom

nikayla
24. feb 2021

Ak je to 300 m2 voľnej plochy (mimo dom a prístup), tak to môže stačiť pre deti na vybehanie sa, bazén, trampolínu a miesto na sedenie. A samozrejme bez betónového plotu 🙈 My máme 17á mimo domu, zatiaľ nič nepestujeme okrem ovocných stromov, kríkov a kvetov, máme psov, čoskoro 3 deti, bazén, trampolínu, skalku na veľa m2, veľké detské ihrisko, terasu, pieskovisko, domček pre deti, hospodársku budovu s výbehom pre sliepky a už mi je málo, keďže na jar chceme postaviť skleník a zeleninovú záhradu.

fotoarch
24. feb 2021

inspiracie z netu- na relax zahradu pre dospelych

danieli
24. feb 2021

@emma_932 carovne

h2
24. feb 2021

🤦🏻‍♀️ Dievčatá, nechce sa mi vás všetky označovať, ktoré ste písali o ploche 300m2 záhrady. Tu je tých 300 celá plocha pozemku. Čiže aj vrátane domu, terasy a všetkých ostatných spevnených plôch. Nie 300 metrová záhrada pri dome.
Autorka, aj keby ste si postavili len malý domček, tej plochy, čo Ti reálne zostane na záhradu, bude veľmi málo. Ak je to jediná alternatíva k bytu, tak možno by som do toho išla, ale určite skúste aj iné možnosti.

v_alika12
24. feb 2021

Urcite staci. My mame 650 m. Byvam v mestskej casti kde m2 stoji 200€. Hned by som menila. Usetrili by sme za pozemok, nebolo by tolko roboty. Hoci cela zahrada je okrasna... aj s tym je starost a vydavky. Na zapade je 3a bezny pozemok. To len tu potrebuju mat ludia zemiaky na 10a posadene. Vojde ti tam terasa, pieskovisko aj parkovacie miesto. Chce to sikovneho architekta. 3a je akurat

h2
24. feb 2021

@v_alika12 Prečo myslíš, že tu potrebujú mať ľudia na 10 ároch zemiaky posadené a na západe každému stačia 3 áre? Ako som už písala vyššie, tie 3 áre sú celý pozemok. Vrátane budúceho domu. A autorka písala o záhrade, nie o terase, pieskovisku a parkovacom mieste.

vroni
24. feb 2021

@v_alika12, asi žijem na nespravnom západe, ale trojarovy pozemok nikomu nestačí dobrovoľne. Väčšinou sú to domčeky stavané v satelitoch, ktoré ľudia kupujú s naivnou predstavou súkromia a deti majúcich výbeh a na väčší pozemok proste financie nestačia, tak namiesto panelákových kralikarni žijú v domových kralikarnach a k nevýhodam stiesnených priestorov sa pridá aj frustrácia z dennodenneho státia v kolónach a dochádzania do mesta a to všetko za cenu normálneho domu s normálnym pozemkom o 10 km ďalej. Fakt nepoznám nikoho, kto by bol v takom pluvatku dlhodobo spokojný a plánoval v ňom zostať. Ina kapitola sú byty a domy so záhradou priamo v meste, tam priestor nič väčšie nedovolí, ale tie sú zase vyvažovane zlatom a na trhu sa takmer neobjavuju (a už vôbec nie ako nové pozemky)

mima1
24. feb 2021

@vroni no my sme hladali co najblizsie v meste a ked sme kupovali 10r nazad sme kupovali este lacno aj ked nam sa to zdalo brutal drahe vtedy sa splhali 1m2 68€ mimo mesta boli za rovnaku cenu. Ale predstava dat vtedy za byt 4miliony bola strasna. Vedeli sme ze ked kupime byt bude hypo a zrejme sa nikdy uz do domu nedostaneme. Stale mozeme predat a kupit vacsi aj ked...

misulka22
24. feb 2021

@v_alika12 byvame na zapade,pozemok velky( aj ked keby mam peniaze isto by bol vacsi) a zemiaky nasadene nemam :D a nepoznam nikoho kto kupoval dom ze by chcel pozemok 300m².vacsina znamich si kupilo radcej dom kusok od mesta len aby mali aj daky pozemok

vroni
24. feb 2021

@mima1, no, tu sa ceny pozemkov v meste pohybujú od 1000 euro nahor za m2 a to nie v centre, kde jednoducho žiadne pozemky k dispozícii nie sú.... Áno, platy sú síce vyššie, ale rozhodne nie vo výške 15-nasobku oproti slovenským.... A to si v záujme zachovania duševného zdravia vôbec nechcem predstaviť, koľko stoja pozemky v ozajstných veľkomestach.... 😉

misickaa4
autor
24. feb 2021

@nikayla praveze su tam tie betonove mury, s ktorymi sa neviem stotoznit...

misickaa4
autor
24. feb 2021

@zitaje
@jaskolka
@misulka22
@angel993
@nely1704
@leeo
My momentalne zijeme tiez na dome s cca 7a pozemkom a z toho je nejakych 110m2 dom. Ale zijeme na dedine. V meste sme nasli dom, ktory by nam celkom vyhovoval, ale teda pozemok je 3a. Tak sa teda rozhodujeme, ci zostat tu, alebo to mesto, co je pre nas praktickejsie...len mna velmi odradza ten mensi pozemok..mozno by som do toho aj sla, ale z troch stram su vsade tie betonove mury...ja viem, ze sa to da nejako zakryt, ale ci to bude mat efekt, ze tp tam ozaj nebudw ako v studni..mame male dieta, cize nejaku trampllinu a podovne zalezitosti budem ch iet, tak isto nieco-nie zas nejako vela-dopestovat si...no neviem
@h2
@v_alika12

h2
24. feb 2021

@misickaa4 Pokiaľ máte malé dieťa, tak ja osobne by som zostala na dedine. Ale neviem, ako to máte vy, treba aj iné veci vziať do úvahy, napríklad dochádzanie do zamestnania...

mima1
24. feb 2021

@misickaa4 asi by som sa rozhodla ako daleko budete mat potom zamestnanie skolu skolku lekar a bezne veci potraviny atd.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mattkapd
25. feb 2021

@misickaa4 my máme rovných 300 a teda mam aj nasadené.. Mame terasu.. V lete sme mali veľký bazén a trampolínu plus ohnisko.. Nam to úplne stačí.. Navyše čím budú deti staršie tým menej sa budú na záhrade hrať budú lozit kade tade s kamarátmi po vonku.. Ale záleží na vás.. Čím väčšia záhrada tým viac roboty.. Mne na oddych a deťom na hranie to stačí..

jvlo
25. feb 2021

Ide aj o to ako je osadený na pozemku dom. U nás mame pred domom zbytočných 80m2, po bokoch ďalších 60m2. V radovke, kde sa domy dotýkajú stenami nie je toľko hluchého pozemku okolo