Máte obliečky z mikrovlákna?

28. sep 2023

Pacia sa mi z jednej stranky,vypredaj obliecok,obliecky ale su z mikrovlakna?je to OK?su prijemne?ci radsej z bavlny?

stanulienkat
28. sep 2023

Hnusny, nepriedusny, nesavy material.

autor
28. sep 2023

@stanulienkat dakujem,tak rusim chcenie..takze iba bavlna?

stanulienkat
28. sep 2023

Bavlna.

tenerifka
28. sep 2023

mikrovlakno je honosny nazov pre umelinu.....

bolarazjedna
28. sep 2023

No ja mam a mne sa v tom spí príjemné, aj na dotyk je to príjemné, rýchlo schne po opratí a nemusíš žehliť. Naopak pre mňa vyzehlit bavlnené obliečky trvá večnosť, a na to nemám čas, a bez toho sú tak pokrčené, že sa to nedá obliecť.... Možno v sušičke sa to inak suší, neskúšala som....
Ale na druhej strane, mikrovlakno znecistuje vody, vraj pri každom praní sa uvoľní nejaké malé percento vlákien (aj z bavlny), čo nevedia ani čističky očistiť a dostáva sa to do mora, kde to potom papaju ryby a škodí im to.

monillia
28. sep 2023

@autor určite bavlna, keby si chcela viac investovať tak za mňa ľan

pixi35
28. sep 2023

Za mna mikrovlakno..tak ako aj hore pisali, velmi rychlo vyschne, teply, moc prijemny material..

chiarinka
28. sep 2023

ja som ich raz objednala, ale mňa veľmi elektrizovali, takže za mňa nie, potom už radšej krepové , ak chceš lacnejšiu variantu, ale bavlna je top

alenocka0802
28. sep 2023

Za mna je najlepsi material muselin. Je sice drahy, ale stoji za to.

zenulkaaa
28. sep 2023

Za mna hrozny material. Elektrizuju, nedrzia poriadne na perinach, neprijemen na telo. To ze rychlo schnu je pre mn nepodstatny benefit. Bavlna je naj.
@bolarazjedna a naco to zehlis prosim? Ved clovek v tom spi, vrti sa, kruti s tou perinou, krci ju, hned na druhy den to je tak ci tak pokrcene. Za mna zbytocna robota.

bolarazjedna
28. sep 2023

@zenulkaaa no lebo po opratí to vyzerá tak, akoby som to vytiahla zo psej papule.... To sa nedá obliecť bez žehlenia, vyzerá to na grc.... A keď to ozehlim, môžem sa vrtieť, krútiť koľko chcem, nebude to z ďaleka tak pokrčené.

ljzozv
1. okt 2023

Aj mikrovlákna sú rôzne. Mám viaceré doma, jedni dávam len z povinnosti občas a druhé sú veľmi príjemné na dotyk.

moonlight1210
1. okt 2023

@bolarazjedna ja ich periem na ruby, v pracke max na dve tretiny plnej. Po oprati dobre vyplieskam, vyrovnam sviky a zavesim rovne na snuru. Potom uz prezehlim len ten koniec, kde je zips alebo gombiky a poskladam. Nehovorim, ze su rovne uplne dohladka, ako spod zehlicky, ale po obleceni a ustlani by si si rozdiel nevsimla. Ziadne pokrcene faldiky nemaju.

adeladulova
4. okt 2023

Bavlna, alebo flanel