Matná verzus lesklá kuchyňa

brunikk
23. okt 2022

Zdravíčko, poradte, aké máte kuchynské linky? Ak máte skúsenosti, čo sa lepšie udržuje lesklá alebo matná. Aké máte farebné variácie. Či máte robené na mieru alebo nejaké sektorové.
Každá rada pomôže a poradí vo výbere, kedže ešte vôbec nevieme ako a čo si vybrať. Ďakujem za pomoc 🙂🙂🙂

bajka16
23. okt 2022

Ja mám na mieru robenu, kombo matno-leskla. A keby viem dám si matnu. Nemám toľko času pri deťoch leštiť tú lesklú časť. A to sa zacapka, či chces či nie. Matnu utriem a je pekná, čistá, bez čmúh. 🤷🏻‍♀️ Ale vravím, keby mám čas ju leštiť dôkladne, možno tak nenadávam 🤣

maranta_leuconeura
23. okt 2022

Zacapkaju sa obe, na lesklej je hrozne vidiet, na matnej za hlavne pri umelom svetle a z urcitych uhlov ;) za mna jedine antifinger uprava, je to matny povrch a nevidno odtlacky prstov, je to super!

ja_mama
23. okt 2022

Matna a leskla su na udrzbu z mojho pohladu 1:1. Na oboch vidno kazdu smuhu a kvapku. Ja mam lesklu a aj ked vela zien si ju chvali, ja uz by som si taku nedala. Dala by som si obycajny povrch bud so vzorom dreva (su aj rozne jednofarebne, nemusi byt farba dreva) alebo taky trosku drsnejsi. Mozno ale zalezi na kvalite materialu, nasa vsak nebola prave lacna ale urcite su aj lepsie.

skotulik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika7990
23. okt 2022

Vybrala som matnú lebo na lesklu musíš mat čas leštiť. Ja pri dvoch deťoch na to čas nemám 🙈🙈😂😂

banalu
23. okt 2022

Mam sivu matnu. Osobne preferujem matne kuchyne, pridu mi nadcasove.
A je jedno ci matnu ci lesklu, kazda ma svoje uskalia (mala som asi vsetky mozne farby a povrchy, pocas roznych podnajmov). Jedine co zaberalo najlepsie na packy su UCHYTKY 😂 a ani tie zafrezovane akoze uchytky niesu dobre, dostava sa tam spina a pri detoch - dios mio, vkuse olepene, zaschnute jedlo od ruk 🤣
Inak najhorsia kuchyna vhodna na skok z balkona bola celonerezova 🤪🤣 vyzerala mega s tehlou, priznanym stropom, svetle drevo na podlahe, ale ta udrzba amen tma 😳
A ano mam uchytky, prebehnem raz za tyzden prontom dvierka lebo mam zafrezovany ramik, tak kvoi prachu, alebo podla potreby ked oprskam. Smuhy niesu (ze 4 roky ani raz) a capky nemam ani od malej co teraz popri ostrovceku beha 🤷‍♀️😊

nikdenikto
23. okt 2022

Pracovala som v kuchynskom štúdiu - najlepšie na údržbu je drevodekor. Pekná je už aj kombinácia napríklad dolné skrinky drevodekor a horné jednofarebné lesk alebo mat. Ide o to že tie horné sa až tak nešpinia.

bluka2
23. okt 2022

Ja mám mastnú 😀

ana82
23. okt 2022

@nikdenikto súhlasím aj ja to tak mám na dreve nie je vidieť nič, vrch mám antracit matný ani tam by nebolo nič keby sa to naučili chytať tam kde majú🙉
obyvačku má antracit lesklý a drevo a teda nevidím rozdiel medzi lesklou a mastnou obidve utieram rovnako

galganka
23. okt 2022

Mala som lesklú, teraz matnú a nevidím rozdiel. Obe vedeli deti zacapkať, na obe stačila a stačí vlhčená, alebo mikro utierka. 🤷‍♀️

pinaofina
23. okt 2022

@brunikk moja mamina prerábála pred asi 7 rokmi, má lesklú. Aj v byte sme mali lesklú. Pri oboch som si hovorila, že NIKDY v živote, keď budem o tom ja rozhodovať. V dome som si dala matnú a neľutujem 🙂 je krásna a áno, v umelom svetle vidno packy okolo napr. Úchytky pri koši alebo umývačke, kde chytám mokrými rukami, ale to sa utrie raz za čas a je to super.

nekonecna_katastrofa
23. okt 2022

@brunikk Ja som mala predtým drevodekor svetlý. Keďže povrch bol nerovný, do špár šlo mastné z výparov a vyčistiť to nešlo. Teraz som si dala lesklú, bez úchytiek, pretriem handričkou a je čisto.

sardinka32
23. okt 2022

Za mna leskla...mala som matnu a nevedela som ju nicim vycistit...proste tam stale boli flaky...lesklu prebehnem utierkou a je...zaberie mi to 5 minut a samozrejme to nerobím každý deň...horné skrinky sú čisté vacsinu času.

nikasmile
23. okt 2022

@brunikk matná....a samozrejme svetlá. Máme bielu...to je radosť čistiť aj sa pozerať, no v rodine majú aj čiernu matnú a na tom vidno každý jeden dotyk prsta a proste všetko. Čo by som nikdy nepovedala keby som videla, že na čiernej to viac vidieť

brunikk
autor
24. okt 2022

@skotulik krásna

brunikk
autor
24. okt 2022

@bluka2 🤣ja aj už riadne staručkú a miestami mastnučkú

20erika07
24. okt 2022

Ked matnu tak len svetlu, lesklu hocijaku, lesklu akurat tak rýchlejšie umyjes , matna je zas krajsia ked je čistá, co som u vela domacnosti matnu hlavne tmavsiu cistu nevidela lebo to nevedia vycistit ( domacnost s malymi detmi)

brunikk
autor
24. okt 2022

@sardinka32 pri tých lesklých dvierkach asi treba dávať pozor čim ich čistiť? Asi nie žiadny sapotát čo má tie tvrdé častice, ako cif asi napríklad alebo tými drsnými hubkami, keď už fakt niečo nejde dole.

rhodesian
24. okt 2022

Mám matnú, čiernu, robenú na mieru. Neľutujem 🤗

brunikk
autor
24. okt 2022

@ja_mama celkom ma zaujal aj tvoj nazor. Že žiadna matná lesklá, ale obyčajne si to nakombinovať farebne s obyčajnými prevedeniami dreva

marcelasladeckova
24. okt 2022

@bluka2 aj ja mám mastnú 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 matnú a flakatu 🤣 ženy čo máte matné kuchyne a hovoríte že nie sú flakate, čím to čistíte? Ja už som vyskúšala asi všetko a stále ostávajú fľaky. Napríklad keď mi kvapol teply olej tak stekanec je tam už dva roky 🤦

rhodesian
24. okt 2022

@marcelasladeckova sanytol na kuchyne a potom doleštím s Clin. Stále vyzerá ako nová, a to ti teda poviem že keď priateľ " varí" tak je cela obtečená olejom a pod 🙈🤣

rhodesian
24. okt 2022

@marcelasladeckova a ešte , kuchynské papierové utierky🙂

ana82
24. okt 2022

@marcelasladeckova ja mám handry z greenway žiadna chémia len mokrou univerzal utriem a potom suchou oranžovou čo je na sklo do sucha alebo keď nie je veľa zacápaná tak len vlhkou tou oranžovou, žiadne leštenie otázka 5 min
obyvačku mám lesklú a kúpila som nejakú ohromne šetriacu ruky jar, dcéra iniciatívna mi s tým pretrela obyvačku a šmuhy 🙈no šľak ma ide trafiť, už som to kadečím je to lepšie, ale stále to vidím, tak ja by som poprosila radu ak niekto vie ako sa toho zbaviť

petkazamborska
24. okt 2022

podla mna matna vyzera lacno , a udrziava sa tahsie ako leskla , lebo ostavaju tam zbytky , za mna leskla, urcite cistime ju s clinom na okna a obycajnou handrou, je nadherna a to ju mame celu bielu , mozem aj odfofit je nadherna .... dokonca aj obklad mame take obrovske biele leskle tabule a su SUPER ...

brunikk
autor
24. okt 2022

@petkazamborska každá fotečķa poteší. Dobré rady a skúsenosti zo života vždy pomôžu🙂

nikdenikto
24. okt 2022

@marcelasladeckova doma mám matný antracitovu a čistím buď jarova voda alebo normálne striekam clin (na okná) + suchá handra.

retatka
24. okt 2022

Lesklá biela ,nám sa matná nepáči ,určite vyzerá aj elegantnejšie ako matna.No nekupovať tie najlacnejšie.
Lesklu stačí utrieť handrou a je krásna .

lasoli
24. okt 2022

@brunikk leskla nieje pekna za mna,uz asi prezitok

sardinka32
24. okt 2022

@brunikk normalna handricka... ja kupujem linteo... ani saponat netreba davat, navlhcim vo vode, dobre vykrutim a utriem - je to umyte aj vylestene zaroven. Tu handricku mam len na cistenie linky, nic ine do nej neutieram, aby ostala jemna. Je to minutkova zalezitost...matnu linku by som ja uz nechcela.