Meníte každý deň doma uteráky?

15. sep 2022

Dievcata, asi blba otazka, ale menite kazdy den uteraky? Mne to pride fakt zbytocne, ine by som nerobila, len prala uteraky, ale moj muz mi tvrdi, ze vraj je to normalne a vsade sa to tak robi…
Tak som zvedava na vase odpovede

maciatkolulu
16. sep 2022
sonia_wiener
16. sep 2022

Uterak ma tvar 1x denne, uterák na telo + ruky 1x týždenne

lolitka25
16. sep 2022

Uteraky male na ruky denne, osudky 2-3x tyzdenne

maciatkolulu
16. sep 2022

@jana_eyre_2 predsa mi to nedá, čo je na konine citovo zafarbené? Alebo nechaj tak a nevšímaj si ma a bude. Nie nechápeme sa, ja som písala všeobecne že väčšina píše, že raz do týždňa, atď, fakt som nerátala počet detí, ich vek a podobne. Ci sa nachádzajú v predškolskom, či školskom zariadení, využívajú služby družiny krúžky, či sú to rodiny patchwork, kde prichádza XY deti na striedavku, víkendy, či sú tam babičky, či zveri atď. Ci otecko pracuje v zahraničí, či koní a dezinfikuje aj psa mamička. Môj názor je, že mením uteráky vtedy keď je potrebné. Rozumieme si?

jana_eyre_2
16. sep 2022

@maciatkolulu ale veď ja ti to nikde predsa nerozporujem a neurcujem čo by si mala robit 😳 to si snáď v mojich príspevkoch nikde nevycitala.. vyjadrila som sa čisto len preto lebo píšeš o dennom praní, čo nemá nič spolocne s denným vymieňanim.. 🤷 lebo proste každému sa tie uteráky spinia inak, keďže má inak zloženú rodinu - čo znamená, že keď sa raz týždenne nazbiera plná práčka uterákov ktoré boli možno aj používané len deň, nemusia byť čisté lebo ide o tu konkrétnu rodinu čo ich každá používa inak casto..

A vôbec príde mi absurdné že píšem už niekolky príspevok o uterakoch aby som vysvetlila prečo som na teba reagovala 😂😂😂 tak či tak, ja som tvoje vyjadrenia nikde nenazvala koninou..

babulkomale
16. sep 2022

@katulienkax Lajnova? 😂

maciatkolulu
16. sep 2022

@jana_eyre_2 píšem o dennom, týždennom a atď...(všimni aj to atď) Podla harmonogramu 😉proste, precitaj ešte raz.
A keď by si mi napísala ze píšem koniny, tak to neberiem osobne a určite by som to nebrala ako expresívny prejav😉príjemný večer.

kikushaa
16. sep 2022

Na ruky a osusky 1x za tyzden, na tvar (to pouzivam iba ja pri odlicovani denne)

shelby88
16. sep 2022

Ja dva krát za týždeň. Jeden mam na telo druhý na vlasy. Na vlasy tak často nemením. A uteráky žehlim aj ja aj keď sa peru na 60 tke.

jana_eyre_2
16. sep 2022

@maciatkolulu aj ja som napísala že vymienam cca raz za dva dni, to ale nie je podľa mňa harmonogram, proste to tak pri našom štýle umývania rúk vychadza.. pekný večer 🙋

sovica
16. sep 2022

U nás má každý člen domácnosti svoj uterák a svoju osušku, takže mením a periem uteráky 1x do týždňa. Však ruky aj telo si umývame mydlom/tel. šampónom a vodou, takže do uteráka si utrieme čisté ruky, tak isto aj telo do osušky. My s dcérou máme ešte každá zvlášť aj uterák na vlasy. Častejšie mením a periem len vtedy, ak sme chorí.

anjelikstrazny
16. sep 2022

Ja 2x do tyzdna.😊

laurika999
16. sep 2022

@marca12 a prečo nie žehliť uteráky ? Ľudia uteráky normálne žehlia.

gertrudaosem
16. sep 2022

1x do týždňa, niekedy aj 2x ak sa mi zdá že je viac použitý ako inokedy

lilope
16. sep 2022

@laurika999 lebo je to zbytočné. Tak ako je zbytočné žehliť si bavlnené spodné prádlo a ponožky. Ale viem, že niektorí ľudia robia aj to. 😂 Nuž nech si každý robí ako chce, no jediné, čo tým docielia, je len vyššia spotreba elektriny.

nadazdi
16. sep 2022

Ja mojim deťom ritulky aj bozkavam, vôbec mi nevadí si do uteráka po ich ritiach utrieť hubu a kľudne aj cely týždeň.. rovnako mi nevadí, keď si moj muž utrie svoj čistý vandlik do uteráka a ja si potom poutieram vlasy doň.. večer mi svojim vandlikom poutiera aj mandle, to mi tiež nevadí, škoda že neviem označiť tu pani čo tu vracia nad použitým uterákom po vlastnom mužovi 😂 ta si po orále asi umýva hubu savom

laurika999
16. sep 2022

@lilope pre niekoho zbytočné. Pre niekoho normálny štandard.

babulkomale
16. sep 2022

Na riadnu humusaren sa to tu zvrhlo...jeden uterak pre celu rodinu 🤮 potom sa ale sprchujete az ked uterak uschne po predoslom pouziti clenom rodiny pred vami? 🤦 To co uz toto je...svet sa na rit obracia. Moj muz ked sa utrie do uteraka, tak uterak je mokry a za chvilu aj studeny ( viem to lebo ich odnasam po nom aj po detoch susit mimo kupelne v lete, ked sa nekuri na rebrikovom radiatore a nejde podlahove kurenie).
Mne sa nehnusi po muzovi ale ten mokry studeny uterak.
Radsej nebudem zrat ako setrit na cistote a utierat sa do mokreho studeneho uteraka.
Vecer sa sprchujeme vsetci a mame tym padom styri mokre uteraky. Ususim a este zo dva razy sa pouziju, ale kazdy svoj.
Uz sa u nikoho radsej neutriem do uteraka, ktovie kolko zadkov tam uz bolo 😛

ruzovakrava
16. sep 2022

@ninusa221 prepáč neviem či som dobre pochopila ale ty perieš osušky a uteráky s handrami a koberčekom z kúpeľne spolu naraz? 😃

henka123123
16. sep 2022

@nadazdi top

lilope
16. sep 2022

@laurika999 chcela si odpoveď, tak si ju dostala. K čomu to obhajovanie sa? Napísala som, nech si každý robí ako chce.

nadazdi
16. sep 2022

@babulkomale reálne je toho omnoho menej nechutneho na čistej riti utretej v hocijakom uteraku ako na bežnej minci čo ti vydajú v obchode 🤣 radšej ani neprijímaj peniaze by som ti radila, keď sa ti hnusia umyté časti tela vlastnej rodiny či priateľov

marca12
16. sep 2022

@laurika999 Pre mna je to zbytocna strata casu,ale ak niekto zehli,nech zehli.

babulkomale
16. sep 2022

@nadazdi platievam kartou 😂 ale ano, urcite si dam v hygiene radit od niekoho, kto sa foti v nohavickach na Modreho kona 🤦
Zrejme mas pocit ze tvoja rit vladne svetom a kazdemu musi byt sympaticka 😛

laurika999
16. sep 2022

@lilope však dobre, neviem o čo ti ide. čo som tú odpoveď chcela od teba ? moja otázka bola smerovaná na @marca12. tak akú odpoveď som chcela práve od teba ???

laurika999
16. sep 2022

@marca12 tak využívaj čas ako uznáš za vhodné. ja ho využívam AJ žehlenímm

nadazdi
16. sep 2022

@babulkomale môžem sa odfotiť aj holata, veď ja mám čo ukázať 🙂 mala som rotavirus a pýtala som si radu, už si ma stihla prelajstrovat? Inak odkedy mame doma bidet, tak mám tu rit cistejsiu ako 3/4 sveta to je pravda, mala by si dôjsť na výplach hlavy, aj tak tam nemáš nič potrebné zjavne 🙂

srdeenko19
16. sep 2022

Osušky nám mením vždy v nedeľu, dlhé roky. Sem tam, keď je v lete vlhko, veľa prší a dobre neschnu vymením aj 2x. Uterák na ruky, plus mala ma zvlášť mením 2x do týždňa. Po návšteve vždy, keď odídu dám čistý. Nezehlim, mam susicku. Ale aj keby som nemala, nezehlila by som, navrchu sa spalia tie vlákna a potom sú strašne tvrdé.
Ale inak mam kolegyňu, ktorá si po každom sprchovaní dáva čisty uterák. Cela rodina. To sa mi zdá prehnane, keďže sa sprchujem ráno, večer. By som len uteráky prala. 😅

liljana
17. sep 2022

@laurika999 Okrem koseli a par drobnosti nezehlime skoro nic. Cize zehlicka funguje asi tak raz za 2 mesiace na pol hodinu. Vacinou zehlia tie zeny, ktore sa potom stazuju, ake su vycerpane z domacich prac, muz im nepomaha, lebo sa hraju na top gazdinky a nikto ich potom neoceni.🙂 Nechce sa mi zabijat cas zehlenim, radsej ho vyuzijem na nieco zmysluplnejsie alebo na oddych.

liljana
17. sep 2022

Kazdy clen rodiny ma urcite vlastny uterak v kupelni a na wc staci jeden, ktory sa meni pravidelne (podla poctu, viac ludi = castejsia vymena).