Mesto, s dobrým pomerom ceny bytov a kvalitou života

15. feb 2023

Predstavte si, že ste mladá žena, bývate na strednom Slovensku a chcete nehnuteľnosť predať (starší dom, kde nezvládate starostlivosť oň a zlí susedia ako bonus). Nemáte nejaké významné väzby na dané miesto, pracujete z domu. A chcete si niekde kúpiť dvojizbový byt za prijateľnú cenu. Lokalita celé Slovensko v podstate. Kam by ste išli?
Podmienka, bezpečnosť, teda nie niekde do "osady" a trochu treba brať do úvahy, že aj do dôchodku daleko, teda aj niekde, kde by v okolí boli pracovné príležitosti, lebo neviete, či bude v terajšej práci z domu ešte 40 rokov. Ste aktívny vodič s autom, teda nevadí ani nejaké malé mestečko alebo veľká dedina blízko väčšieho mesta, kde sú pracovné príležitosti. Kam by ste išli? Kľudne mesto alebo aj lokalita.
Pripomínam, že podmienka prijateľná cena nehnuteľnosti, lebo kúpa by sa hradila z predaja nehnuteľnosti na tom strednom Slovensku, takže Bratislava napríklad určite nie, to by som musela vyhrať Loto a sama hypotéku niekoľko stotisíc nedostanem. Mám nižšie príjmy.

zuzinabila
15. feb 2023

@lenickalienicka napr.za mna je Trenčín z tych škaredších miest na SK. centrum mesta nesúrodé, zanedbané.

kvaplakvapka
15. feb 2023

@lenickalienicka to mesto nemá perspektívu. Nemá dobrú vysokú školu, takže má málo pracovných pozícií. Už dlho sa nerozvíja, nemá žiadne divadlo, kultúra je na nízkej úrovni, nič sa tam nedeje. Jedinú výhodu má že je to mesto pri diaľnici.

slniecko5
15. feb 2023

Košice ❤️

katkine_terapie
15. feb 2023

Bratislava. Ale ak mimo hlavneho mesta, tak Trnava alebo Nitra resp. obce blizko tychto miest.

floki1994
15. feb 2023

Ja som v Martine a som max spokojna.. 🙂

kacena2022
15. feb 2023

Za mňa jednoznačne Nitra

dominikamacakova
15. feb 2023

My sme sa presťahovali do Považskej Bystrice a už by som inde nešla. Ešte lepšie ceny bytov sú v Púchove

dominikamacakova
15. feb 2023

@deti95060810 v Žiline sú byty ešte drahšie ako v BA

bublinka1426
15. feb 2023

@kvietocek87 omg ....ved som pisala aj dalej, myslis ze som taka hlupa?

mpg
15. feb 2023

Záleží aj od toho, za akú cenu môže ten byt byť, lebo sú dosť veľké rozdiely v cene

larazivago
15. feb 2023

@luccija myslím, že BŠ nie je pre život to naj... Pre turistu na týždeň zaujímavé. Ale domáci to tak skvele nemajú... Skúsenosť.

autor
15. feb 2023

@kvietocek87 Tak ja to mám zase blízko veľkých miest (Zvolen a BB) , nie niekde na lazoch. Hoci cena samozrejme sa odhaduje ťažko za koľko by sa predalo, dom je špecifická nehnuteľnosť.

autor
15. feb 2023

A k tomu čo tu bolo zmenené, Banská Štiavnica je krásna, milujem ju, moje naj mesto na Slovensku.
Ale je drahá, lebo Bratislavčania už skupuju aj byty na víkend lebo domy nie sú. Plus nulové možnosti skoro práce tam a cesty do väčších miest veľmi "krkolomné" , to určite nie. Ostatné možnosti čo ste dali tak sú také nad ktorými uvažujem. Nad tým Trenčianskym a Nitrianskym krajom najviac, to mi príde najviac schodné. Ale premýšľala som sa už aj s Popradom, Liptovským Mikulášom, Martinom, Púchovom.

kaktusik007
15. feb 2023

ja by som si zistila, za co viem predat dom, a hladala by som na zapadnom slovensku od TT po TN ze ci za to ten byt viem kupit... a 3izbovy by som riesila.

mesto aby malo naojenie na d1, vlakove spoje bez prestupu.... do ilavy, povazskej, uchova ci bytce uz by som nesla..

a potom akekolvek krajske mesto - stred ci zapad, z vychodu iba kosice

deti95060810
15. feb 2023

Martin? no nič moc ...

bennn
15. feb 2023

Na Slovensku je logicky najviac roboty v Bratislave. Ale veď si pozri aké sú pracovné ponuky v akých mestách po Slovensku, a uvidíš. Osobne to vidím na lokalitu obce blízko väčšieho mesta. To môže byť de facto všade po Slovensku. Čím viac na východ, tým lacnejšie... Na východe sa oplatí robiť v štátnom sektore. To je pomer plat/naklady výhodný. Ak maš pracu z domu, tak si v pohodičke hocikde.
Aj tak je najlepšie ísť čo najbližšie k BA :D ... jednak pracovne možnosti, druhak byt môžeš prenajímať keď tam nechceš byť... atď.

hankab
15. feb 2023

Trencin, Nove Mesto nad Vahom a okolie, Piestany. Vela pracovnych prilezitosti, slusne platy a prijatelne ceny bytov.
V Nr sa to tvari, ze je vela prace, ale platy nizke a ponuk malo. Pochadzam odtial, byvala som aj priamo v Nr a slabota veru s pracou, nehnutelnosti predrazene.

evina34
15. feb 2023

ja odporucam Šaľu, nie je taká maďarská ako napr. blízka Galanta /tam som chvilu zila, nepacilo sa mi tam/ do BA za prácou je to za 45 minut vlakom, dvojizbový byt nejakých 100 tis teraz stoji... mne vyhovuje, že je menšia, všade je blízko /škola, školka, urady, vsade zajdem pešo , vybavim.../ nevyhoda je, že sa tu nezamestnas /sama pracujem v BA, 90% home office/ a mesto nie je nejaké pekne a je tu málo lekárov..ale su tu ok ludia...ja sama pochadzam z Bardejova a zvykla som si v pohode /žijem tu uz 15 rokov/

autor
15. feb 2023

@anjelok tak ja mám pochodené Slovensko okrem krajného východu a Záhoria celé či pracovne alebo súkromne viackrát. Len predsa je iné tam byť pracovne alebo súkromne pár hodín a iné žiť. A typickým príkladom je napríklad tá Banská Štiavnica, očarí každého, ale na bývanie to terno nie je (nie je tam práca, nemocnica, zlé dopravné spojenie, víkendy a sviatky plno ľudí a miestny majú problém s parkovaním a tak) .

jaond19
15. feb 2023

Do Piestan nie ako tu radia, nehnutelnosti drahe ako vo vacsich mestach a dokopy tu nic nie je, a ked sa nieco udeje na hlavnej ceste, do 15min upchate komplet mesto a o tom nasom slavnom moste ani nehovorim, to je casovana bomba.. Skor Nove Mesto n.V a okolie. Po dialnici rychlo aj v TN...

cubo2
15. feb 2023

Inak keď už tu niekto spomenul Nové Mesto nad Váhom - nenápadné mestečko medzi Trenčínom a Piešťanmi, pre teba to bude možno cenovo zaujímavé, lebo tu nie sú také drahé byty ako v krajských mestách. Výhodou je, že sedí na diaľnici a hlavnej železnici, do BA to máš hodinu a do Žiliny ešte trochu menej, lebo je uprostred.. je tu aj kopec práce, skôr však logistické centrá a výroba - zaujímavosť - v Helle v Rakoľuboch sa vyrábajú svetlá pre americké Tesly), ale záleží čo hľadáš..

bublinka1426
15. feb 2023

@cubo2 fakt vlakom len hodina? :O

akvi
15. feb 2023

Ja nemať záväzky a väzby, idem na Moravu. Nádherný kraj, oveľa lepšie podmienky aj na bývanie, aj na prácu. A stále blízko SR. Čo ťa drží v SR?

cubo2
15. feb 2023

@bublinka1426 áno, ale k tomu si musíš ešte pripočítať cestu MHD, nejaké čakanie a tak, veď to všetci poznáme.. ale ak ideš autom, tak áno, zhruba hodinu celá cesta

nevenka
15. feb 2023

@jaja20 Zvolen a prijatelna cena nehenutelnosti??? 🤔. Este tu niekde niekto trepne BB a konecna 🤪

misik14
15. feb 2023

Za mňa Poprad, Zvolen, Turiec a Považie

cubo2
15. feb 2023

Inak trochu sa čudujem, že tu málo padla Trnava - ani nie malé, ani príliš veľké, tiež na diaľnici aj železnici, kopec cyklotrás, pekné centrum..

simona24
15. feb 2023

Za mňa Skalica, pekne malé mestečko, pracovných príležitostí tiež dosť 😉

hankab
15. feb 2023

@cubo2 v TT su drahe nehnutelnosti a ziadna priroda navokol. Ja by som tam nesla zit uz len kvoli tomu, ze je to dlho dlho jedna velka rovina a ziadne kopce

jaja20
15. feb 2023

@nevenka Preto som nenapísala BB,lebo tam je to drahšie. Ale ZV spĺňa autorkine požiadavky,lebo odtiaľ môže chodiť do práce do Bystrice.
Darmo jej budem písať menšie mestá, keď tie nechce.