Nová kuchyňa

17. máj 2024

Ahojte baby kde ste dávali v poslednom období robiť novu kuchyňu? Kupujeme novostavbu pridávam aj foto ako to teraz vyzerá. Vôbec nemám predstavu ako to rozmiestniť, boli sme v dvoch kuchynských štúdiách ale nebola som moc spokojná. Kuchyňa od stolára vychádza moc drahšie? Dlhá je 5metrov

crazy_cat_lady
17. máj 2024

my sme si davali robit kuchynu tri roky dozadu a brali sme z Ikey, doteraz lutujem, ze sme to nedali spravit stolarovi, lebo by to vyslo financne este asi trosku lacnejsie a bolo by to uplne podla nasich predstav (nemali presne take rozmery skriniek ako sme chceli atd..)

betulinka1
17. máj 2024

Spytaj sa developera co ti to predava, ci nema stolára. Nam robil developerov stolár ako aj vsetkym susedom. Farbu a co a ako sme si vyberali sami.

zuzka102
17. máj 2024

My sme davali robit v Dalno. Spokojnost 👍👍👍

autor
17. máj 2024

@betulinka1 má ale také čakacie doby že fuuu...radi by sme do leta bývať🙂

guudy
17. máj 2024

Ja len k tomu rozmiestneniu. Ergonomicke rozmiestnenie je, ked mas zlava doprava spotrebice v poradi, ako ich pouzivas. Cize najprv chladnicka, nejaka pracovna plocha, drez a umyvacka, plocha a nakoniec varna doska a rura/mikrovlnka.

guudy
17. máj 2024

Radsej si pockajte na kvalitu…par mesiacov hore dole vas nezabije. Nejdes kupovat rozky…🙂

betulinka1
17. máj 2024

To maju skoro vsetci.

guiseppinka
17. máj 2024

v tom odskoku mas hore ruru na digestor, takze budes sa uz musiet prisposobovat vyvodom... takze tam niekde hned na zaciatok by som dala indukciu a digestor, vedla toho umyvacku, hore mas 60 cm pracovnej polochy, potom umyvadlo a tam si uz potom vymysli spodok ako by si chcela. ruru by som dala niekde vyssie, ale neviem kde - bud do rohu pred indukciu, ale tam by som mozno skor dala chladnicku... lenze na chladnicku to inde nejako nevydava...

autor
17. máj 2024

@guudy no len pozri podľa fotky ...nieje to najšťastnejšie rozmiestnene od drvelopera...príprava na odsávač je hneď v ľavo hore...až potom voda atď

guiseppinka
17. máj 2024

ja mam indukciu, mycku a umyvadlo tiez v takom poradi a je to v pohode...

autor
17. máj 2024

@guiseppinka chladnička je predpripravena úplne v ľavo podľa zasuviek😑😑 no ved celé zle 😭🥲 už sme kupovali s takomto štádiu že sa to nedalo meniť...a posúvať to teraz zas...och už sme dosť finacne na hrane

guudy
17. máj 2024

Mate tam holu stenu. Dajte si poposuvat rozvody. To, ze developer to navrhol naprd neznamena, ze to tak aj musite pouzivat ;)

guiseppinka
17. máj 2024

nic neposuvaj, je to v pohode... ja mam v (rovnej) linii usporiadanie takto: samostatna chladnicka, vedla vysoka skrinka s rurou, potom 20cm skrinka, 60 cm sufliky, indukcia 60cm, 20 cm skrinka, mycka, umyvadlo s kosom v skrinke, rohova skrinka ... digestor mozes aj odignorovat a dieru vies zakryt...

guudy
17. máj 2024

Autorka, setrit na takychto veciach sa nevyplaca. Pretoze tu kuchynu budes dennodenne pouzivat dlhe roky. Takze vyckat, nasetrit a dat si spravit tak, aby to vam vyhovovalo.

maca1984
17. máj 2024

Dali sme si robiť u stolára. Skús nejakých osloviť, dať si naceniť-porovnáš.

pralinka86
17. máj 2024

Oslov stolarov v okoli. Pozri si fb skupiny vasej dediny, určite sa riesili stolari, budes mat recenzie a mozno najdes niekoho kto nema az tak plno... Oni ti mozno rovno aj poradia, ze co a ako, ukážu fotky atd.. uvidis navrch a rozhodnes sa
Z takejto foto tazko povedat, ako ide dalej miestnost, ci do L, ci U, ci len rovno, ako bude stol atd

malinovka333
18. máj 2024

@crazy_cat_lady mozem vediet ake ine rozmery skriniek ste chceli?lebo ikea sa da dobre naplanovat.

malinovka333
18. máj 2024

Podla mna si daj spravit niekde poriadny navrh s ktorym budes spokojna a potom popresuvaj elektrinu a vyvody podla potreby. To je najmensi problem to teraz posunut. Ak nie si celkom spokojna ako by malo byt terajsie rozmiestnenie.ja mam kuchynu z ikei a som spokojna.mas ju takmer hned.da sa pekne naplanovat aj doma alebo ti s tym pomozu a cenovo vysla ovela menej ako od stolara alebo kuchynskeho studia

nitran
18. máj 2024

ahoj my sme si dávali robiť u stolára v roku 2021. Obdobie korony , všetko pozatvarane, nič sa nedalo ísť pozrieť , pochytať , ničoho nebolo. Na všetko sa čakalo. Na kuchynskú linku sme čakali 3,5 mesiaca. Všetok nábytok aj dlažbu, obklady sme kupovali online. Aj všetky spotrebiče. A poviem vam , že na 89% je to v poriadku.
Mame dve malé deti , takže nábytok sa opotrebuje pri ich vyčíňani a tak isto steny. Takže za pár rokov vymeníme, čo bude potrebné.
Suseda ma z dal a kuchyňu, spokojná je. Ďalší susedia majú z Merkúry marketu sú spokojní, ďalší majú od stolárov sú spokojní. To je vec názoru a tak isto aj koľko chcete do toho investovať a koľko tu kuchyňu aj budete využívať.

crazy_cat_lady
18. máj 2024

@malinovka333 uf, to si uz nepamatam, ale chceli sme take akoby nadseba a nevedeli nam to tak namerat bez toho, aby tam nebol rozdiel medzi skrinkou a stropom (kedze sme chceli az po strop)

carter30
18. máj 2024

Nemusíš sa prispôsobovať odsavaniu, rúru pretiahnes aj cez vrchné skrinky.. mali sme tiež podobný,, problém,,. Jednoznačne stolár. .

autor
18. máj 2024

Ďakujem za rady baby 🙂 skúsim ešte tu ikeu veru a nejakého stolára v okoli

adonish
20. máj 2024

My sme si davali síce robit v 2020, ale sli sme do Hodonina k stolárovi (Trs nabytek). Uz sme mali od nich kuchynu na byte, tak boli jasna volba, ked sme planovali kuchynu v dome. V kuchyni mame velke rohove okno, krasne nam potiahli pracovnu dosku az priamo k nemu. Velmi kvalitná práca a za dobre peniaze 😊

smajcii
20. máj 2024

My sme kupovali tiež novostavbu, takže sme sa takmer na komplet vyhádzali z peňazí, kúpili sme teda aspoň kuchyňu z Mercury. Samy sme si ju vypočítali, nakombinovali skrinky a aj postavili. Myslím, že na začiatok stačí a keď sa našetrí, potom si možno dáme spraviť podľa predstáv, aj keď teda až na pár detailov, ktoré ešte nie sú dokončené si myslím, že to nie je také zlé 🙂 😀 suseda má v podstate tak isto veľkú kuchyňu od stolára a dala za ňu tuším 10tisíc, takže áno, od stolára je to drahšie, ale zase urobí ti to podľa predstáv 🙂 no a ešte doplním, že tiež to developer dosť debilne naprojektoval, preto napríklad nemám varnu dosku nad rúrou, ale vedľa, pretože mi prišlo logickejšie uložiť to tak ako to mám, než si dať varnu dosku rovno k umývadlu 🤷

margotka17
20. máj 2024

Mne robil kuchyňu sused stolár. Ja som si nakreslila, aké čo chcem. On už podľa seba tomu dal rozmery, aby napr.organizer pasoval do zásuvky, ostatné skrinky rozratal tiež. Som veľmi spokojná. Teraz nám ide robiť ďalšiu kuchyňu do rodiny.