Ploštice - dezinsekcia

ninanikol
25. aug 2021

Ahojte, objavili sa u nás ploštice (sme si istí), no objavili sme ich, až keď sme ich mali vo všetkých izbách a vo veľkom počte. Nič domáce, či z netu nepomohlo, chceme sa teda obrátiť na firmu alebo domovníka. Väčšina firiem píše, že treba vybrať veci zo skríň, no reálne si neviem predstaviť, kam. Do stredu izby na kopu, či kde, keďže sa neodporúča potenciálne zamorené veci prenášať? Do vreca a opatrne vyberať a prať tú tonu vecí, aby sa náhodou nedostali tie svine späť do priestoru? Neviem si to vôbec predstaviť, ako máme zabrániť opätovnému zanesenie, keďže aj napriek tomu, že máme len potrebné veci, je ich veľmi veľa (5-clenná domácnosť, z toho 3 študenti, malý 3-izbový byt). Ak to dám na kopu, neprečistia ich postrekom, ak inde, len ploštice prenesieme. V "detskej" kde je najviac vecí sa pomaly nedá pohnúť, tak si neviem predstaviť presúvať len veci z nábytku, nie že ešte samotný nábytok niekde naokolo už vybratých vecí. Ako ste riešili ploštice v plnšom byte? Dá sa to bez vyhodenia potrebných vecí? (Nepotrebné priebežne vyhadzujme a máme len to, čo reálne treba a sa používa a aj tak sa asi ešte niečoho vzdáme, no nemôžeme vyhadzat až toľko vecí, aby sa to dalo zvládnuť vyčistiť a znovu kupovať aby sme mali všetko potrebné. A aj zamrzí, že na niečo som robila x-hodín za nízky plat a je to nové a treba k to, ale musí ísť preč.
Budem vďačná za akékoľvek tipy k hocičomu čo sa týka odstraňovania ploštic odborným zzásahom. (riešiť s domovníkom/samostatne , ako dosť preplnenú domácnosť pripraviť a vyriešiť, prípadne tipy na firmu v KE, s ktorou máte reálne skúsenosti)

mancuri
5. nov 2022

@angie11 dobry den. Mohli by ste mi povedat kolko ste platili?

angie11
10. nov 2022

@mancuri dobrý deň, 250,-eur

mancuri
10. nov 2022

@angie11 dalujem.

dasin
11. dec 2022

@mancuri dobrý deň. Aj ja mám problém s plošticami. Našla som ich len pár. Trvá to asi 2 týždne. Boli v spálni,potom som našla aj v obývačke jednu. V detskej zatiaľ chvalabohu nič.Skúšali sme to sami riešiť,ale keďže sa strašne bojím aj oči zažmúriť,spím pri zasvietenom svetle...tak som volala firmu. Len by som chcela vedieť,či Vám pomohli. Teda či už sa viac neobjavili..

mackova11
12. dec 2022

@dasin syn bol dostipany... Hned na druhy den som mu jednu nasla v posteli... Hned som volala firmu, prisiel vystriekal 14 dni pokoj netrebalo nic vypratat on ako striekal tak poprehadzoval.... Po 14 dnoch som bola ja dostipana uz v spálni, cize nejake vajicka uz isto boli.... V spalni som vypratala pod postelou a okolo a tak prisiel zas... Ale nic sme nanasli uz, a odvtedy redy pokoj... Hrozne inak.... Neprajem nikomu tie nervy kvoli jednemu malemu chrobacikovi.... Ktovie odkial sme si to doniesli
Tak ze u nas trebalo 2 krat
A na 2 krat pustil aj v izbe taky plyn.... Ja som si ho uz obj mam ho doma pre istotu 🤭😒

dasin
12. dec 2022

@mackova11 ďakujem, syn zatial noc v izbe,každý deň vysávam,dezinfikujem. Všetko som povyhadzovala,co som vyprala je v izatváratelných vreckách. Má príst o dva dni,ale uz niekolko dní ziadny štípanec...

lucka527
10. feb 2023

@dasin dobry den mozem sa opytat ako ste dopadli ppntom postreku riesim podobne

dasin
23. feb 2023

@lucka527 no nijako...správca prišiel vystriekať ale asi s nanič postrekom,lebo z tej garzonky sa šírili už aj na spoločnú chodbu a schodisko. Niečo strašné. Tak sme sa rozhodli pre firmu,prišli vystriekali o 2 týždne majú prísť a dať dymovnicu. Vraveli ze garzonku musia vyčistiť na holobyt,ani kúsok podlahy tam nesmie ostať. Zevraj to už niekoľko rokov takto žijú. 7 rokov tam bývajú. Majú sa odsťahovať. Dúfam,že čím skôr,lebo už som z toho vynervovaná.

luckagu
11. aug 2023

@ninanikol ahoj možem ťa poprosiť názov firmy?

20marjan21
16. aug 2023

@ninanikol prosím vás ako sa volala firma ktorá vám pomohla ?

dasin
17. aug 2023