Poraďte kvalitné nože

sarita510
31. dec 2023

Baby poradte kvalitne ostre nože dakujem

dnld
31. dec 2023

Nože z damaškovej ocele. Okolo 200€ sada sa da kupit

martinmmartin
31. dec 2023

otazka je zle polozena, kazdy noz potrebuje odbornu starostlivost a sluzia dekady , alebo ked nie a dopadnu uplne rovnako drahe aj lacne. Vytahovat ostrie vzdy ked ides nieco rezat ( to co robi masiar 500x denne s tym papekom v druhej ruke) s casu nacas brusit a vyrovnavat rozne opotrebovane casti. Na youtube mas o tom milion videi co robit

viestta
31. dec 2023

Kazdy noz treba vediet brusit, ziaden, ani ten najkvalitnejsi neostane ostry nafurt. A aj ten horsi ak je dobre nabruseny, tak posluzi lepsie ako drahy, neopatrovany.

sarita510
autor
31. dec 2023

@martinmmartin boze tieto premudrele odpovede 🤣

madeincssr
31. dec 2023

Kedysi boli pojmom noze Solingen. Dobri oceliari nielen na tieto veci su aj Svajciari a severske zeme (Svedsko, Finsko). Ale budu to drahsie veci. A prebrusit obcas budu potrebovat aj tie. Ja obcas vsetky prebrusujem takym obycajnym rucnym ostritkom Fiskars a nejaku dobu rezu fantasticky. Urcite dobre noze budu mat webshopy s masiarskym vybavenim.

viestta
31. dec 2023

@sarita510 odpoved od @martinmmartin vobec nie je od veci. Mame obycajne tescomy noze, mam aj dva solingeny. Ked sa pravidelne nebrusia jedny aj druhe su hluche ako poleno. A nabrusit ich treba vediet, posluzi aj ostric nozov, ale raz za cas to treba prebrusit na brusnom kameni, pravidelne pretahovat oslickou a nepchat noze do umyvacky. Noz je len taky dobry ako dobre sa o neho majitel stara.

denka259
31. dec 2023

Forged

ekira1
1. jan 2024

Tak ani tescoma nie sú obyčajné nože. Som si kúpila raz stojan s nožmi a to bola čistá katastrofa. Dva krát zarežem a nôž tupý. Označené, že môžu do umývačky a povolila mi rukoväť. Ja by som chcela celokovové a čo vydržia viac použití bez brúsenia. Budem mať čas, pôjdem pohľadať.

katka164
1. jan 2024

@sarita510 skús pozrieť v Sole.Ja mám kupované tam.Sada so stojanom cca 150e,som s nimi spokojná🙂

katka164
1. jan 2024
sarita510
autor
1. jan 2024

@katka164 dakujem za normalnu odpoved ,idem kuknut

sarita510
autor
1. jan 2024

@denka259 dakujem za normalnu odpoved ,idem kuknut

avanka
1. jan 2024

@sarita510 pozri Tescoma azza https://www.datart.sk/Kuchynske-potreby-TESCOMA...
Máme ich už 10 rokov a sú fantastické,ja vlastne iné ani nemám,len tieto

saxana000
1. jan 2024

Teraz som dostala uplne necakane pod stromcek jeden z tych lidlovych a je uzasny celokovovy vyborne sedi v ruke teraz si ho opatrujem ale za nejaky cas bude asi rovnaky ako vswtky ostatne.. mam aj nejake.specialne v kufriku z.predvadzacky aj za.6eur sadu z kauflandu.ked sa prebrusia posluzia uplne rovnako.