Kvalitný nôž na mäso ako darček

july0
24. jún 2021

Baby poraďte svokor bude oslavovať meniny a rád varí chcela by som mu podarovať nejaký kvalitný nôž na maso. Avšak počula som že nože sa nedarujú že ako dar je to nevhodné lebo to prináša nešťastie :D tak neviem som v rozpakoch😂

kkovacovak
24. jún 2021

@july0 my sme dali kolegovi poriadny japonský nôž na 50. Nikto to neriešil. Aj môj priateľ dostal od príbuzných sadu nožov. Počujem to prvýkrát

july0
autor
24. jún 2021

@kkovacovak no že treba tomu druhému zato niečo na oplátku dať aby to nešťastie neprinieslo ale tak počula som to od staršej generácie tak to bude asi len taká stará povera. Ale ďakujem za názor bežím do obchodu :D

nelinka888
24. jún 2021

Neviem prečo by sa nemal darovať, pokiaľ to toho človeka potesí, neriešila by som niečo čo sa hovorí 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubjatka
24. jún 2021

@july0 ano, tuto poveru poznam 😄

mufka1
24. jún 2021

@july0 ja som nôž darovala mm na narodky aj s gravírovanim 🙂 to je len povera😉

kkovacovak
24. jún 2021

@july0 podľa mňa je to úplne super darček pre niekoho kto rád varí. Taký poriadny kuchárky nôž je niekedy pre kuchárov až klenot takže by som to neriešila ak ho to poteší

zafir01
24. jún 2021

@july0 otec je poľovník. Ma obľubu v zbraniach a nozoch. Na jeho 50tku som mu dala vyrobiť nôž z damaskovej ocele a s peknou rukoväťou, kde má vyryté iniciály. Vôbec som teda nepremyslaka, čo sa hodí a co nie. Urobilo mu to radosť a hotovo

katkamatka7
24. jún 2021

@july0 Skús si overiť postoj svokra ku poverám. Napr. sú rodiny, kde si nepodajú navzájom nôž na maslo, keďže by boli spolu ,,na nože".

tom_i
24. jún 2021

@july0 keď budeš ten darček dávať vypýtaj si 1 cent s tým, že "predávam ti tento dar". Je to dvojzmysel daru aj predaja a povera by mala byť zažehnaná

althinka
24. jún 2021

Tiež to poznám a riešime to tým 1 centíkom v rodine🙂

sissy27
24. jún 2021

@july0 ja tú poveru poznám tak, že nemáš darovať nič ostré (nože, nožnice), lebo to pretne tvoj vzťah s tou osobou. A u nás sa to teda plní, aj keď poverčiví nie sme. Takže to riešime tak, že ak z nejakého dôvodu chceme darovať napr. nôž, tak si ho obdarovaný musí "kúpiť" - symbolicky za napr. 10 centov.

mamamasama
24. jún 2021

neviem co je na tom pravdy, ale mne ocko daroval noze a do mesiaca zomrel :(

nttnnt
24. jún 2021

ja som dala rodicom sadu kvalitnych nozov a mama mi dala 1 cent :D :D kdyby neco hah pre ten pocit

july0
autor
24. jún 2021

Ako ja vôbec nie som poverčivá skôr mi išlo o to aby to on nevzal zle 😅

tom_i
24. jún 2021

@july0 prečo by to Zobral zle keď mu kúpiš mega kvalitný nôž, ja mojím keď porcujem napr. mäso tak to zviera druhý raz zabijem

andreatytler
25. jún 2021

@july0 No ak on tej povere veri, tak to moze zobrat zle.
Ja som podarovala mame vreckovky a jej sa to nepacilo... zevraj to prinasa slzy.
Opytaj sa ho ci je povercivy a veri na taku poveru o ostrych darcekoch.... ale potom to asi nebude prekvapenie.

july0
autor
25. jún 2021

@andreatytler no však toto že neviem ale už som kúpila no ak tomu verí dá mi 1 cent a vybavené 😂

ninah1486
26. okt 2021

ak rád varí tak to bude pkený darček, len vyber niečo fakt kvalitné

beahavala
27. okt 2021

keď kúpiš poriadne bude to dobrý darček

miroslava_vancova1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina_tot
15. nov 2021

Susedovcom prave dorazil predcasne vianocny darcek noze IVO, a teda vyzeraju uzasne a aj kvalitne. Je to zevraj portugalska vyroba a zevraj jedny z najkvalitnejsich nozov.

kika_flower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevericka554
19. jún 2022

Máme výbornú skúsenosť s nožmi IVO Premier, tie môžem odporúčať. Dovtedy sme používali len obyčajné.

frederika887
22. jún 2022

Pekná sada nožov je náhodou super darček, ak si praktický tip a aj obdarúvaný, tak to určite ocení.

karima512
21. dec 2022

podla toho kolko ches investovat, ja mam japonske samura, maju viac druhov, su drahsie ale urcite kvalitou top