Prádlo z práčky mi nevonia

emi_emi159
28. feb 2021

Ahojte, prosím vás mám 9 mesačnú novú pracku a prádlo mi za posledné 2 mesiace skoro vôbec nevonia. Pred tým mi prádlo prevonalo cely byt a teraz nič. Už som skúšala všetko aj pustiť prázdnu pracku s octom na 95stupnov , pravidelne čistom priehradku na prášok a avivaz. Používam prášok Ariel a avivaze lenor,silan,cocolino ale ani jedno z toho necítiť. A keď prádlo vyschne tak už vôbec nie! Prádlo nesmrdí ale ani nevonia proste necítiť nič. A to teda vôbec nesetrim avivazou, stále dávam tesne pod risku max. Snažím sa ani nedávať úplne plny bubon vecí a aj tak. Kde je teda chyba? To naozaj u nás na sk takto prerieduju avivaze? Viem že v Rakúsku sú oveľa kvalitnejšie ale naozaj nebudem kvôli tomu chodiť do rakúska. Oblečenie periem na 40-800 a uteráky a spodné prádlo na 60-1000 .
Máte prosím nejakú overenú skúsenosť aby prádlo naozaj pekne silno vonalo? Aj priateľ si to už všimol že jeho veci nevoňajú ako pred tým. Moja mama ma 10 ročnú pracku a voňajú jej veci viac ako z našej 9 mesačnej. Mám vyskúšať miesto prášku kapsule alebo kde je chyba? Ďakujem vam 🙏🏻

ramina8
29. jan 2024

@fatima30 ako ste vyriešili to nevoňavé prádlo z práčky? Mám ten istý problém ...viete pokiaľ bola v záruke do 7 rokov (mám poistenie super domov) , tak mi 3x vymenili celý vrch kadiaľ ide aviváž za novú nádobku do vtedy som mala problém . Vymenili, chvíľu poho a za chvíľu znova ...a teraz už nemám nárok na výmenu iba si zaplatiť aj nádobku aj majstra to je dosť , radšej to riešim všelijako . Takže každá rada dobrá . Ďakujem za odpoveď .

fatima30
29. jan 2024

@ramina8 nevyriesilo, chvilu voni ked vyberie, po vyschnuti menej a , po vyzehleni uz len flisove mikiny, deky vonaju ale bavlnene vobec takze zial neporadim a to sme mali novu pracku.