Preplatok - nedoplatok v podnájme

cigipepe1247
10. aug 2020

Zdravim, Ako to funguje ak sme v podnájme? Už 2 roky sme nevideli vyúčtovanie, ani neviem ci bol preplatok alebo nedoplatok, ale určite preplatok... V zmluve nič nie je uvedené. Co robiť v takomto prípade?
Ďakujem

snowflake07
11. aug 2020

@simca06022011 Ja mam pocit,ze je to ako hrach na stenu hadzat.😬Idu si svoje

qetka
11. aug 2020

@snowflake07 idu, lebo im niekto v minulosti aj bez toho, aby to bolo v zmluve vratil preplatok 🤷‍♀️ ale nechapu, ze to bola jeho dobra vola, podlozena nicim 😂

simca06022011
11. aug 2020

@snowflake07
@qetka tak viete, akzdy by rad nejake to euro spat :D ja to na jednej strane chapem.. len neviem ci by sa nakoniec neprekvapili, jeden moj znamy, nastavil najom a preddavky dal na totalne minimum a potom vzdy pytal tie nedoplatky od ludi.

cigipepe1247
autor
11. aug 2020

Ďakujem za každý jeden názor ✌️

snowflake07
11. aug 2020

@simca06022011 lenze ked prenajimam nieco a v zmluve je napisana suma vratane poplatkov,tak mna nemusi zaujimat ziadna spotreba vody,energie a ani nicoho.Zaplatim svoj najom a tym to hasne.Majitel nemoze odomna nic pozadovat,lebo nemame napisanu sumu za tie energie,vodu....ktore on uhradzal.Takze ani to euro sa neda dat naspat,pretoze realny doplatok,alebo nedoplatok podla zmuly neexistuje.

simca06022011
11. aug 2020

@snowflake07 mne to netreba vysvetlovat :D

lucilaines
11. aug 2020

My prenajimame byt a mame to tiez takto, ze preplatky nevraciam. Po zlych skusenostiach som nastavila platby za energie strasne vysoke, aby nevznikli nedoplatky. Cize mesacne mi z toho najmu mesacne zostava malo. Preplatky mi tym padom chodia vysoke, ale nechavam si ich. Ak by som to mala nastavit tak, ze mam riesit vyuctovanie s najomcom, tak by platili stale tu istu sumu, ale zalohove platby by som im znizila, sby mne mesacne islo viacej a potom by mali riziko nedoplatkov vyssie. Takto je to podla mne jednoduchsie pre vsetkych.