Problém nájsť slušného nájomcu

augustovkaa
8. apr 2023

Ahojte, otázka najmä na tie, ktoré prenajímate byt. Máme 3 izbový byt, ktorý dávame do prenájmu. Mali sme tam pár rokov slušnú rodinu, ktorá si postavila dom a koncom marca odišla. Dali sme si inzerát na FB do skupín prenájom bytov. Ozývajú sa všelijakí ako to slušne povedať divní ľudia. Jeden prišiel na obhliadku bytu v takom stave, že mal vypité. O ďalších sme si na internete našli, že sú neplatiči. Jeden dlh na zdravotnom a sociálnom 6 000 ale samozrejme výhovorky, že to zamestnávateľ za neho neplatil poistenie a on o tom nevedel a už to ide riešiť, máme mu dať šancu. Teraz rodina vietnamcov s dvomi deťmi a babkou a dedkom. Predtým tam bývalá slušná rodina s dvomi deťmi. Myslela som, že nebude problém zohnať ďalšiu takú. Rozmýšľam, že zaplatím realitakovi za nájdenie vhodných nájomcov. Dali by ste do podnájmu neplatičov na zdravotnom poistení? Ja to beriem tak, že sú nespoľahlivi. Keď chodíme záujemcom ukazovať byt, tak babky z toho paneláku stále prízvukujú, že chcú nejakých slušných ľudí, rozčuľovali sa, keď tam videli vietnamcov. To je čerešničkou na torte.

amelie2017
9. apr 2023

@luccija samozrejme, manzel je Spaniel.

zuzuka19
10. apr 2023

@st_277 Môžem sa spýtať mimo hlavnú tému.. Čiže je bežné, že províziu platí nájomník? Ja sama si hľadám byt do prenájmu a trochu ma to pri celkom dobrých ponukách odrádza, že by som celú províziu mala platiť ja..

majlo1234
10. apr 2023

@zuzuka19 my to mame tak, ze polovicu platime my a polovicu najomnik, zalezi od zmluvy

zuzuka19
11. apr 2023

@majlo1234 To sa mi to zdá byť prijatelnejsim riešením. Snáď niečo vhodné nájdem.

st_277
11. apr 2023

@zuzuka19 ano, vzdy to tak bolo

zuzuka19
12. apr 2023

@st_277 No predpokladám, že byt bol vždy plne zariadený? Myslím tým základné vybavenie ako sporák, práčka, stôl so stoličkami, gauč/posteľ, skrine..

lapersefona
9. okt 2023

@augustovkaa mne by to nevadilo ved z ich dôchodku sa budu skladať na nájom.