Rada pri výbere sušičky na prádlo

tomashor95
28. jún 2021

ahojte potrebujem poradit dobrú sušičku na prádlo viem že na nete je vela recenzí ale chcem este dalšie skúsenosti ked to je investícia na dlho a hlvane ju chem lebo čakame babatko 🙂

Rozmýšlam nad BOSCH WTW87467CS alebo LG RC82EU2AV3Q

bosch mam doma umývačku a neviem si ju vynachválit .

Este pár ludi my hovorilo beko sušičku ale toho sa bojím ako mam trúbu od nich a po 2 rokov 100% spokojnost.

Dakujem.

alenka551
10. aug 2021

@laladua budem musieť kúpiť teda najskôr novú práčku a potom časom dokúpiť sušičku, lebo momentálne nemám financie na oboje. či napadá ti nejaká iná možnosť, ako by sa to dalo vyriešiť?

win_gi
12. aug 2021

Skús pobehať po obchodoch, možno nájdeš niečo, čo bude vyhovovať po finančnej stránke. Nemusíš kupovať predsa to najdrahšie.

laladua
12. aug 2021

@alenka551 tak ked mas dobru pracku, tak si novu nekupuj a kup si len susicku alebo ked potrebujes oboje tak teda dva v jednom, zalezi jak na tom ste aj financne. Alebo potom oboje keby si vzala tak da sa predsa aj na splatky 🙂

alenka551
13. aug 2021

@laladua som písala dávnejšie, že práčku mám zhora plniacu, tak by sa mi nedalo ich na seba postaviť. a na to aby boli vedľa seba nemám dosť miesta. preto aj práčku novú. veď premýšľala som aj nad tou kombinovanou, len pri nej mi hovoria, že nie je moc dobrá. finančne je akože okej, ale zbytočne na rozhadzovanie nie je.

flofli
18. aug 2021

Ahojte, rozhodujem sa medzi konkrétnymi značkami sušičky. Mám jasno v tom, že bude samostojaca a nie kombinovaná. Len teda stále váham, či Philco , AEG alebo Gorenje. Nepýtajte sa, prečo práve tieto značky, bolo to dlhé rozhodovanie a už sa k tomu nechcem vracať 🙂 Som rada, že aspoň takto som to vedela zúžiť.

emmusska
19. aug 2021

@flofli podla toho, co pises tak uz mas asi aj od kazdej znacky vybraty nejaky konkretny typ hej?

win_gi
19. aug 2021

@simca_13 to máš pravdu, lepšia kombinovaná ako žiadna. Ale keď nechcú, tak nechcú. Čo ti poviem, darmo im budem vysvetlovať. To je ako s umývačkou, tiež počúvam, že je to zbytočné. Ale kto vyskúšal, tak inak hovorí.

flofli
20. aug 2021

@emmusska práveže nie, tak pozreté mám z každého niečo, ale že by som mala aj typ vybratý, to nie. To by som rovno tak napísala a nie len značky. A lepšie takto sa pýtať na skúsenosti so značkou ako s konkrétnym typom 🙂

nttnnt
20. aug 2021

ja mam Beko slim kvoli priestoru a je super ja som velmi pokojna s nou

tapala
23. aug 2021

mam taky pocit, ze mi odchadza susicka. teda mam ju kombinovanu s prackou. cakam kazdym dnom opravara, ale pripravujem sa aj na to, ze budem musiet kupovat novu. doteraz som bola spokojna s kombinovanou. myslite, ze sa mi viacej oplati dat ju opravit aj keby oprava bola nakladnejsia alebo radsej kupit novu?

win_gi
24. aug 2021

@nttnnt to znamená, že tam dáš menej prádla, keď je slim? Ak áno, tak o koľko je to menej v porovnaní s takou štandardnou?

emmusska
26. aug 2021

@flofli tak ja co mam skusenost tak s Philcom a teda dobru, pomer ceny a kvality super, splnila moje ocakavania, mam to bez starosti teraz uz ziadne vesanie ani nic. Plus ked sme kupovali tak som sa informovala aj ako je to so servisom, pripadne s nahradnymi dielmi ak by nahodou sa cosi stalo.

emmusska
26. aug 2021

@win_gi to, ze je slim znamena, ze je akoze uzsia, ze nie je taka hlboka jak ine, lebo viem, ze kamaratka si taku pracku kupovala do kupelne do bytu, lebo nemali vela miesta a teda neubralo to ani na mnozstve pradla, ktore moze do nej dat. Lebo ma normalne klasiku pracku na 7kg, cize to vobec nejaky problem v tom nehladaj.

win_gi
26. aug 2021

@emmusska fakt? to by som nepovedala, že keď je takto rozmerovo menšia, tak sa tam zmestí rovnaké množstvo. Prečo ich potom robia teda aj také rozmerné? Cenovo to vychádza rovnako?

flofli
27. aug 2021

@emmusska a čo si teda zistila o tom servise? nie je to tak ako pri všetkom, že si musíš hľadať opravára? či nebodaj ti nejakého poskytnú?

tapala
30. aug 2021

tak bol opravar a hovoril, ze to nie je nic hrozne, co by sa nedalo rychlo a pomerne lacno opravit. takze som si vydychla, ze novu zatial kupovat netreba.

sanssa
30. aug 2021

@laladua toto zvykla robit moja mama, na nervy som z toho bola, lebo ked som si nieco chcela ist kupit, ze napriklad podprsenku, ze kuknem aku velkost som mala tak som nenasla, lebo stitok odstrihnuty, ale to proste bol jej zlozvyk 😀

sanssa
30. aug 2021

@hrehusa toto ti nepoviem, ak dobre viem, tak jedine, ze avivaz by nemala ist ked peries nieco sportove alebo termo, aspon teda ja to tak robim, ze nedavam, ale co to ma so susickou to netusim, to som nespozorovala, zeby to bol nejaky zasadny problem, ale tak mozno sa mylim a robim to zle 😀

hrehusa
31. aug 2021

@sanssa toto viem, to ani ja nedávam a kupujem aj prací prostriedok špeciálne na športové veci... s chlapom obaja beháme a bicyklujeme, takže často sa u nás takéto perie... preto by mi bodlo, keby som to mohla s čistým svedomím šupnúť do sušičky...

nikyball
31. aug 2021

Baby prosím vás je pravda, že ak chcem dať veci do sušičky nemôžem používať avivaz a ešte som sa chcela spýtať naozaj netreba potom všetko žehliť?

sanssa
1. sep 2021

@hrehusa kuk na stitky, co je tam, mozno niektore veci sa mozu, nepoviem ti, lebo teda ja sa niekedy pri niektorych veciach aj pocitovo riadim, minule som si napriklad saty kupila, este som kukla, ze na 30tku sa maju len prat, reku ok, nahadzala som do pracky a ci som ich na 60tku nebachla? tak akoze dovidenia som niekedy 😀 😀
@nikyball ale vobec nie, co si, taky blazon nie som, zehleniu moc neholdujem, v zime sice nieco pozehlim, ale v lete minimalne a v zime take veci ako kosele a tak podobne, ale bezne veci ako tricka a tak to nie, ale velmi zalezi aj od toho, ze aky program si zvolis, aky je to material a vela ineho 😉

hrehusa
2. sep 2021

@sanssa viem, že na štítkoch je to uvedené. ale tak sama vieš, že nemusí byť zakaždým pravda to, čo je uvedená na štítku. niekedy tie veci znesú viacej než sa uvádza. ale tak pri tých športových sa asi pre istotu nimi riadiť budem. taká otázočka ešte. tenisky si neskúšala do sušičky?

tapala
3. sep 2021

@nikyball avivaz normalne pouzivam na pranie od zaciatku ako mam susicku. ku mne sa to nedostalo, ze by sa nemala avivaz pouzivat. nezehlila som ani predtym, ked som susila na susiaku. ked pradlo pekne poskladas potom, tak nevidim dovod, preco zehlit. pre mna strata casu.

sanssa
10. sep 2021

@hrehusa to je mozne, ze znesu viacej, ale teda nemam v umysle to nejako testovat, najma nie na nejakych oblubenych kuskoch 😀 coby nie, to som skusala, na to ma kamoska nahovorila a teda dobre to dopadlo, ale zalezi asi aj ake, najskor som skusala take lacnejsie, co som mala, s ktorymi som sa predtym uz vlastne rozlucila pre istotku 😀

hrehusa
13. sep 2021

@sanssa to zase ti nehovorím, aby si skúšala. ešte by si náhodu hej a bolo by na mňa :D jasné, to úplne chápem, že si najskôr takéto kúsky chcela obetovať :D mne sa stala naposledy taká vec, že som hodila tenisky do práčky však aj normálne s oblečením a nejak sa dostali k okraju toho bubna a zošúchalo mi tú gumu z podrážky ako sa to točilo obtieralo o ten bubon. katastrofa ti nepoviem.

win_gi
16. sep 2021

@nikyball prečo by si nemohla používať aviváž? To neviem, z akého dôvodu by malo nejak vplyv na sušičku. A žehliť ozaj netreba. Akože ja nežehlím ani prádlo, ktoré vyťahujem z práčky. Normálne vynatriasam, vyrovnám keď ho idem zavesiť a aj keď ho skladám, takže nejaké žehlenie je pre mňa osobne zbytočné.

sanssa
18. sep 2021

@hrehusa ale to nie to by som nehodila na teba to sa neboj, teraz aj kamoska si ide susicku kupovat, tak som jej hovorila, nech sa kukne po Philco, mne akoze dobre sluzi a teda u nas sa pri malom a muzovi zapoti aj pracka aj susicka, kedze furt nieco zagebrene 😀 😀 cooo? to vazne sa ti stalo? to nejake oblubene?

tumira
29. sep 2021

@sanssa toto je dobra znacka, mam aj ja pracku so susickou od toho a teda fajn je to, aj cena ma potesila, aj kvalitka a najma ked prsi to je velka pomoc 🙂