Poraďte pri výbere sušičky pre manželku

kamil64
18. nov 2019

Ahojte,

chcel by som Vás poprosiť o radu pri kúpe sušičky pre manželku.
Výber som zúžil na 2 značky a to Bosch a LG.

https://www.mall.sk/susicky/bosch-wtw85461by
https://www.mall.sk/susicky/lg-rc82eu2av4q-10-r...

Manželka chcela práčku s Turbo Wash, tak som jej kúpil práčku LG.
Prečítal som už dostatok recenzií a testov, aj vlákna na koníkovi o sušičkách, no ale predsa by ma zaujímal aj iný pohľad na vec, postrehy a skúsenosti.

Ďakujem veľmi pekne 🙂

guava1989
18. nov 2019

Mozno zacnime tym, ze susicku nekupujes pre manzelku, ale pre vas.

lula313
18. nov 2019

Išla by som do značky LG. Mame pracku bosch a mali sme problem, že pradlo až tak pekne nevonia, aj keď vyperie super. Veľa bab písalo, že majú takýto problem aj s bosch sušičkou aj to pri novom spotrebici.

kamil64
autor
18. nov 2019

@guava1989 no to je samozrejme, nechytajme sa prosím za slovíčka 🙂. Inak, manželka ju nechce 🙂

janinah
18. nov 2019

Máme Bosch len trochu ina ako tvoja a má len jednu chybu-mala byť u nás oveľa skôr.....max.spokojnosť.

66bublinka66
18. nov 2019

@guava1989 mozno začnime alebo skončime tým že nebudeme rýpať

tribratri
18. nov 2019

mame bošku, inú, ale spokojnosť

stanulienkat
18. nov 2019

@lula313 Možno to je tým že dôkladne prádlo výplacha a podľa mňa sú ľudia posadnutý tým, aby stále prádlo voňalo. Vonia preto, že sú tam zbytky chemikálií z prášku. Pre mňa stačí prádlo byť čiste, nemusí byť prevoňané.

stela01
18. nov 2019

@kamil64 tak že keď ju ona nechce vyberaj podľa seba .
Asi ju budeš obsluhovať Ty . 😉😂👍🏻

saskia_98
18. nov 2019

Ja mam bosch, mamka lg (dokonca presne tu co mas na obrazku) a obidve sme velmi spokojne. A tiez jedinu chybu to ma, mala byt doma uz skor, aj ked mamka ju nechcela. No teraz na nu neda dopustit.

guava1989
18. nov 2019

@kamil64
@66bublinka66
Nemyslela som to zle, ale nedalo mi. Je to nieco podobne, ako ked sa povie, ze "muz doma zene pomaha" - ale nie, ak v domacnosti ziju dvaja, pracuju, tak sa na chode domacnosti jednoducho obaja podielaju, cize ak si niekto kupi susicku, uhlahci pracu clenom domacnosti, nie manzelke. Je to len maly priklad toho, ako sa v beznom jazyku vyskytuju tieto drobnosti, pre ktore potom inde zeny zakladaju temy, kde vyplakavaju, ako manzel nic nerobi a vsetko maju na svojich pleciach.
Kamil, nebolo to proti tvojej osobe, trocha som si rypla, peace🌞

jankapepe
18. nov 2019

@kamil64 manželka chce ktorú?

kamil64
autor
18. nov 2019

@jankapepe manželka o tejto akcii nevie, ma to byť prekvapenie.

stela01
18. nov 2019

@kamil64 tak to bude 😉

kamil64
autor
18. nov 2019

Som sa rozhodoval, či to bude parný generátor alebo sušička prádla. Nakoniec som sa rozhodol najprv pre sušičku. Žeby to bolo menej žehlenia? A je to menej žehlenia?

saskia_98
18. nov 2019

@kamil64 ano je to menej zehlenia. Ja tam pcham vsetko. A zehlim uz len kosele (musia byt tip top).

jankapepe
18. nov 2019

@kamil64 áno menej zehlenia.
Sú dve možnosti buď máš manželku že je jej jedno aký spotrebič bude mať doma - táto sa poteší lebo je to super vec.
Alebo máš manželku čo má o susicke vlastnú predstavu.....a buď sa tam trafis a je to ok. Alebo sa tam netrafis a prúser 😉
Preto ak máš manželku typu ,,b,, normálne sa jej spýtaj na jej predstavu.

marsmykkok
18. nov 2019

ak sa nevie rozhodnúť tak lg, ked máte aj práćku lg, budú spolu viac ladiť 🙂

h2
18. nov 2019

@kamil64 Ahoj, písal si, že manželka sušičku nechce. Ale keď ju bude mať, už nebude chcieť byť bez nej. Je to super vec. S výberom Ti neporadím, my máme Zanussi.

h2
18. nov 2019

@guava1989 Takýto prešľap sa raz podaril môjmu otcovi. Umyl riad (neumýval ho skoro nikdy) a mame víťazoslávne oznámil: "Umyl som Ti riad!" Chudák, čakal, že ho mama pochváli a poďakuje. Určite by to aj urobila, keby tam nepovedal to "Ti". Nechci vedieť, čo si od nej vypočul. 😁

luxus10
18. nov 2019

@kamil64 preco si vyber zuzil na tieto dve? ja by som pridala aj aeg...

a nie ze je menej zehlenia, nie je takmer ziadne zehlenie...ak to chces v cislach, tak zehlenia je menej tak o 99%, len kosele ti zostanu na vyzehlenie....ak pouzijes na vystretie oblecenia, ktore nedas do susicky na teply program-na ususenie, studeny prefuk, a vyvesis na uschnutie na ramienko, ak sa to na ramienko da dat...

luxus10
18. nov 2019

@kamil64 a este jedna dolezita vec u susiciek, pred tym nez ju kupis, zisti si, ako sa cisti vymennik- to je ten spodny filter, nie prachovy filter.....toto mne neskutocne lezie na nervy....kazda suska ho ma iny....

luxus10
18. nov 2019

a este dlsia vec, kazda susicka spapa pomerne dost el. energie....nech sa uz tvari aj ako a 10+, niektori ludia velmi citlivo precituju spotrebu el.en., teda hlavne jej financnu podobu, a potom radsej nesusia v suske....

preco ju tvoja manzelka nechce? rada zehli?🙂

andrea_ff
18. nov 2019

@kamil64 necitala som diskusiu, ale pozor, ak ju chcete umiestnit na seba. Vtedy by mali byt kompatibilne. Ja mam pracku aj susicku bosch a mam ich na sebe. Medzi tym mam medzikus s vysuvnou polickou. Je to prakticke, ked sklafam pradlo.

kakawah
18. nov 2019

Pre mňa by to boli super prekvapenie... My sme si kupili LG susicku prave ako spoločný darcek. A riez nechapem ako som bez nej mohla existovat. Zehlim len par svojich veci.Treba ale hned odlozit, zavesit na ramienko, lebo ked nechas poskladáne niekde v koši tak sa pokrci

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamil64
autor
19. nov 2019

@jankapepe toho sa nebojím a vyberám si možnosť A 🙂
@marsmykkok aj preto sa mi viac páči LG, aby spolu ladili
@h2 na to sa spolieham :D a vyjadrenie "umyla" som ti riady by ma tiež naštvalo :DDDD
@luxus10 ďakujem za názor, na tie filtre som sa pozrel a nevidím v tom problém, tu sú aj nejake videa, ako to ma LG poriešené:
https://www.lg.com/sk/podpora/podpora-produkt/l...
@andrea_ff sušičku nechcem umiestniť na seba ale vedľa seba, keď som robil technickú miestnosť=práčovňu, spravil som original miesto pre práčku a počital som aj so sušičkou. Nad práčku a sušičku by som ešte chcel spraviť taký pult na skladanie prádla a skrinky 🙂
@kakawah ďakujem za pozitívnu reakciu.
@taskataska pod stromček určite nie, má ísť na výlet na 3 dni, takže verím, že sa mi ju podarí osadiť keď nebude doma, my si kupujeme veci lebo ich potrebujeme, alebo sa nám páčia alebo ich proste chceme. Nikdy som nečakal na sviatok = "sa ti to páči? dobre kúpim ti na narodeniny alebo na vianoce", nie.

Ďakujem za všetky názory.

katie253
19. nov 2019

@kamil64 my máme presne túto bosch, úplná spokojnosť 😎

luxus10
19. nov 2019

@kamil64 a este jedna vec, ktora ma napadla - maloktora suska a ochranu proti vypadku prudu-tj ze je schopna pokracovat tam, kde skoncila, aj ked ma senzory, viacere nie su schopne potom pradlo dosusit do sucha....pri suskach chyba taketo info....

a ktoru sii si vybral z tychto 2? lg ci bosch?

kamil64
autor
22. nov 2019

Tak som kúpil LG RC81EU2AV4Q v akcii v Planeo elektre.

luxus10
22. nov 2019

@kamil64 ako preplachuju dyzy kondenzator, akou vodou?