Sušička prádla

vanny12345
5. sep 2020

Ahojte, poraďte, aká sušička prádla? Uz sme pred kúpou čítala som naozaj veľa o tom ktorá ano ktorá nie, Samsung, bosch? Alebo s ktorou ste naozaj že spokojne? Veľmi pekne ďakujem za postrehy. Viac menej tieto dve značky sme tak najviac aj videli, čo sa týka bosch údajne ta je fakt dobrá. A ešte otázočka. Dá sa sušiť všetko alebo sú aj veci ktoré asi moc nie však. Ďakujem 🙂)

erickatt
5. sep 2020

@vanny12345 Samsung. Jednoznačne

janinah
5. sep 2020

bosch,nesuším jedine synove trička s takými pogumovanými obrázkami

vanny12345
autor
5. sep 2020

@erickatt mame aj pračku Samsung, teraz 2-mesačnú tú a tými add wash dvierkami tu eco bubble, som snou naozaj spokojná, tak aj sušičku som pozerala tejto značky ale vela chváli počujem aj na bosch, zato si tak aj od Vas podľa skúseností nechávam trošku poradiť 🙂

mirage
5. sep 2020

@vanny12345 ja nesusim vela veci, moje kvalitne bluzky, spodne pradlo, oblecenie, na ktorom mi zalezi, lebo predsa len, susicka nici oblecenie. Pri detskych veciach je mi to jedno, aj moje rifle znesu, ci tricka, ale tie kvalitnejsie veci nesusim.

vanny12345
autor
5. sep 2020

@janinah ďakujem za radu lebo naozaj nevieeeem, ale jedno som počula ze je to naozaj dobre hlavne v zime, nechce sa mi mať po byte 3 sušiaky :/

hettinka
5. sep 2020

@vanny12345 AEG mame a je super. Len teeba zobrať aspoň na 8kg pradla.

A suším tam úplne všetko. Nič sa nezničilo, nezrazilo. Mám program aj na jemne, na funkčné, vlnu.

marsmykkok
5. sep 2020

Ja mám beko a spokojnosť, nesuším funkčné oblečenie a na svetre treba program na to určený, hlavne ak sú s vlnou. Samozrejme rovnako ako práčka aj sušička opotrebúva veci, preto by som nekupovala niečo drahé, aby mi nebolo ľúto ked to vybledne, oslabne gumka atd, ale v zime je to fakt super vec.

vanny12345
autor
5. sep 2020

@hettinka ano to som si aj myslela ze aspoň na toľko prádla. Ale zato sa pýtam Vás že či fakt je to dobrý pomocník alebo zostať pri susiakoch ktoré mi tu budu zavádzať, pretože my sme do nedadva bývali u svokry a oni maju veľký doma a susila dole v pivnici teraz sme kúpili byt tak preto uvažujeme sme tu 2 mesiace alw ide zima tak zato

majamat
5. sep 2020

ja nemam zvlast susicku,a le pracku so susickou a mame Bosh a som spokojna. nam v zime dost vlhne byt, preto je to pre nas vyhoda. susim skoro vsetko, len zopar veci, ktore si myslim, ze by sa mohli znicit a nechcem aby sa znicili, tie nesusim. uplne najlepsie su vysusene uteraky. tie su maksie ako vysusene priridzene.

hettinka
5. sep 2020

@vanny12345 mne ju kúpil manžel. Keby som bola vedela, aká je zo super vec, kúpim už dávno. Nejde len o susiaky. Mne sa výrazne znížila prašnosť v byte, keďže susicka prádlo zbaví chĺpkov. Tiež dobrú polovicu netreba vôbec žehliť. Prádlo je mäkšie, najmä uteráky. Ja ju používam aj v lete, na sušiaku suším len plavky, silonky a veci s koralikmi. Ostatne otocim keď tak naopak a do susicky.

janka95
5. sep 2020

My máme práčku aj susicku LG. A sme nadmieru spokojný. Vyšla nás okolo 700€ ale neľutujem. Pre mňa je to najlepší pomocník v domácnosti. Konečne môžem prezliekat obliecky kedy sa mi zachce a mám do 3 hodín vyprate aj suché. =D =D =D hádžem tam všetko. Na veľa veciach píšu že by nemalo ísť do susicky ale nukdy6sa nic nestalo a prádlo bolo pekné mäkké. Najviac sú makkucke osusky, uteraky, utierky 🙂

vanny12345
autor
5. sep 2020

@hettinka takže podľa vašich rád mám asi určite ísť do toho však? V podstate aj moja mamka má a suši že všetko okrem nejakej blúzky drahsej alebo tak ale chváli si aj ona lebo aj ze je jemne prádlo aj všetko.

vanny12345
autor
5. sep 2020

@janka95 veľmi pekne ďakujem za radu, takže niesu to zbytočne vyhodené peniaze 🙂

tncka
5. sep 2020

@vanny12345 samsung,mam na 9kg pradla,je super,susim tam uplne vsetko a vsetko zatial prezilo,uz mam velmi dlho a je to paradna vec.

mirage
5. sep 2020

@janka95 ako to robis? lebo program na 60 stupnov mi perie hodinu a pol, a potom susi minimalne dve hodiny, plna susicka aj pracka. Do troch hodin sa to nestiha

meluela
5. sep 2020

@vanny12345 ja susim len uteraky, postelne pradlo a kedysi babatkovske oblecko. normalne oblecko sa bojim. ale zasa mam taku staru susicku ktora sa neda ani poriadne nastavit, s novou je to mozno ine. vzdy sa tam nazbiera vela zmolkov na filtri, takze z tych veci akoby ubuda a tym rychlejsie sa opotrebuvaju

hettinka
5. sep 2020

@mirage ja mám na susicke na bavlnu program 1:50 a skoro vždy si ho skracuje, reálne tak 1:30 ide.

jankalukasova
5. sep 2020

@vanny12345 neskalmes sa ani v boshke ani v samsungu ano v aeg, lg ci beko.... ak mas pracku samsumg, tak si kup samsunga, medzi kus a sup s nou hore. A ano... aj ja delim svoj zivot na cas pred susickou a po nej. Uz rok som doma nemala rozlozeny susiak.

mirage
5. sep 2020

@hettinka neviem.. susicku mam relativne novu a nebola z tych lacnych, ale plnu 8 kg pracku postelnej bielizne mi nevysusi pod 3 hodiny.

ajakinder
5. sep 2020

@vanny12345 My máme bosch, super vec, nemenila by som, vysuší všetko, len správne nastaviť. Už nám nevlhnú steny, je to super...🙂

syslik81
5. sep 2020

mam pracku samsung ale spokojna s nou nieosm susicky maju este horsiu recenziu ako pracky.. tak som sla do bosh a maximalne spokojna ..mama ma lg a je rovnajko dobra

xjakubikovak
5. sep 2020

ja sice susicku nemam ale svokra ano, cez leto sme tam boli ns dlhsie a bola to radost prat, len dom to prehodila, poskladala a pradlo krasne makke😍 doma mam uteraky ako poliate betonom ked vyschnu😑

hermiona368
5. sep 2020

@majamat prosím ťa ako dlho trvá bavlna keď aj pozrieš aj hneď susis? To je automaticky program či sa to musí nejako po oprati prehodiť?

vanny12345
autor
5. sep 2020

@syslik81 a môžem sa spýtať akú máš od Samsungu pračku? Niesi spokojná?

syslik81
5. sep 2020

@vanny12345 samsung eco bubble 7kg .. neperie dobre , uz s musela opravovt furt daco s nou je .. v porovnani s lacnou neakou neznamou znackou co som mala predtym bola moja stara neporovnatelna s touto .. a nehovorim o kolko bola samsung drahsia.. cele bublinky len marketingovy tah

erickatt
5. sep 2020

@vanny12345 po čase ich mozes dať na seba a usetris plac. Môžeš mi prosím presný model napísať tip práčky a cenu?? Moja umiera a pokukavám po novej

majamat
6. sep 2020

@hermiona368 ja to zvycajne davam zvlast prat a zvlast susit v pracke. je envyhoda, ze pracka je na 8kg a usicka tusim na 5kg. cize mala by som vybrat cast pradla, ak toho tam mam vela. a druha vec je, ze ak nemam vela pradla, tak program trva skoro 4 hodiny, ak dam skrateny program. ten ej na 5kg bieleho, pripadne bavlneneho pradla. cely program je az 5hod+20min. dlzka susenia sa vtedy neda regulovat, len su tam 2 moznosti - 2 stupne intenzity. ak dam najskor prat, to je 1h+5min a susenie si mozem dat napr. na 2 hod. ak chcem len jemne presusit a dosusim bokom, ci vonku, taklen na 1hod., len mi je luto, ze tam nie je nejakych 30min. pripadne 1,5hod. susenie je len 15min, 1hod, 2hod a plne, to je asi 2,5hod.

sisakm
14. okt 2020

Ahojte, nemáte náhodou niekto sušičku prádla Beko HDF 7434 CSRX? Mala by som pár otázok 😊 ďakujem

janulka_petkulko
21. nov 2020

@marsmykkok prosím vás, na akom programe sušíte prádlo, periem vždy mix - tričká, spodné prádlo, tepláky...triedim len podľa farby, inak nič, a akurát skúšam sušičku, zatiaľ po vypnutí stále vlhké prádlo ostáva, máte nejaké tipy čo a ako sušiť? ďakujem 🙂

marsmykkok
21. nov 2020

@janulka_petkulko ja na programe mix