Rampa na kočík - výťah na medziposchodí

momo289
1. nov 2021

Ahojte, chcela by som sa opýtať, bývame v byte kde je výťah na medziposchodí. Ako ste riešili kočíkovanie a nosenie kočíka? Mali ste nejaké skladacie rampy?
Alebo nejaké typy ako to zvládnuť. Som po cisárskom a musím opatrne s takou vahou a každa vie,že tie kočíky su dosť ťažké
Ďakujem vopred za rady 🤗😍

mattkapd
1. nov 2021

@momo289 nebola som síce po cisárskom ale bývali sme kedysi v dome bez výťahu.. Ja som si teda nechávala kočík v aute.. Lebo aj pivnica tam bola ze by som musela po schodoch

anesim
1. nov 2021

Ja som ho nechavala pri vytahu cez den, a ked bol muz na nocnej, tak som ho nejak dala vzdy hore, postupne schode po schode

momo289
autor
1. nov 2021

@mattkapd A babo si nosila stale vo vajicku dole alebo ako? Predsa ide zima a tak nosit aj fusak a deku atd...

@anesim
Na to nemam odvahu nechat len tak ci uz u nas na poschodi alebo uplne dole :/

wonder13
2. nov 2021

@momo289 my bývame na 1.poschodi bez výťahu, pivnica tiež dole schodmi. Svokor spravil takú sklapaciu rampu z plocháčov a vytlačila som hore /dole.... Ale je to tiež také riešenie no, mala som strach aby som sa nepotkla, k tomu ťažký kočík s babom... no jedno s druhým 🙃 keď sa malý zobudil vybrala som ho a vyniesla do bytu a vrátila sa po kočík.
Kocik som vyberala pevný, veľké kolesa aby som vedela aj na zadných zijst dole. Dole ísť je ľahšie. Hore musel niekto pomáhať kým nebola rampa. Dá sa odkladat kočík do auta. Ale je to tiež pracne rozoberať kočík a teda nič moc dávať do chladneho kočíka babo.
Je to náročná procedúra (2x /deň) zvlášť po cisárovi, keď sa dalo čakala som na niekoho kto mi pomôže. Teraz ma to čaká znova.

dmk_1
2. nov 2021

@momo289 mame podobne schody. Rozoberam kazdy den,znesiem prv vanicku s malou, tak kocik. Hore-dole.

momo289
autor
2. nov 2021

@wonder13 ved prave a cakat na muza kym pride domov uz bude tma...
Tazko to 🤔 ja neviem preco tak su riesene tie byty :(

wonder13
2. nov 2021

@momo289 skúste tu rampu, to by vám mohlo pomôcť keď už potom vo výťahu sa viete zviesť. Ja som tiež všelijaké logistické presuny vymýšľala, ale všetko malo +/-...

mattkapd
2. nov 2021

@momo289 ja som ho niesla vo fusaku.. Vajíčko som mala stále v aute to som používala len ako autosedacku.. Bývali sme na prvom poschodí.. Najprv som zišla dole na chystala kočík nechala ho pred vchodom a malého som už len supla do fusaku a zišla dole a supla ho tak do kocika.. Potom z prechádzky zas hore s malým vo fusaku.. Len som ho dala von z fusaku a išla zložiť kočík do auta..

simca06022011
2. nov 2021

no ja som mala kocik v kocikarni, malu na rukach (fusak ostaval v kociku, aj deku atd, nic som nenosila.) tam a potom s kocikom som ju vytiahla von. Ak sa ti kocik zmesti do vytahu, tak by som to po jednom schode zlozila/vytiahla nejak... a tesila sa, ked skonci kocikove obdobie, lebo to musi byt hrozne.
Ine deti vo vchode neboli, ako to mali riesene? pretoze rampu si len tak tiez nemozes v spolocnych pristoroch urobit.

momo289
autor
2. nov 2021

@simca06022011 ostatni tiez len vlacili hore dole kociky, asi to bude aj nas pripad alebo kupime novy byt😳🤭🤭🤭

simca06022011
2. nov 2021

@momo289 😍
no vy ste presne pripad pre nosic... a vykasles sa na cely kocik :D

momo289
autor
2. nov 2021

@simca06022011 planujem nosit ale neviem ci uz take drobaatko :/

simca06022011
2. nov 2021

@momo289 jasne ze mozes aj take drobatko 🙂 ale to si skor tu pozri nejake skupiny "nosiciek", lebo moja bola uz mesacna do satky napr. taka dlha, ze ja som sa nevedela ani hybat s nou :D

ajka0207
2. nov 2021

@simca06022011 Aj čerstvo po cisárskom nosit celú prechádzku? Bála by som sa.