Reklamácia WC

katarina97
24. jan 2024

Dobrý deň,

Idem si po radu nakoľko takýto typ reklamácie je naozaj divný.

Pred pol rokom sme zakúpili zo stránky Heavenshop.cz dve toalety z ktorých sa začala odlupovať glazúra.
Dali sme teda podnet na reklamáciu kde sme žiadali vrátenie peňazí.
Zo stránky nám ale napísali že nám peniaze vrátia jedine vtedy, keď dané toalety rozbijeme a zašleme im fotografiu oboch rozbitých wc, nakoľko je to pre dodávateľa likvidačný tovar.
Je to vada neodstrániteľná, no nebráni ďalšiemu užívaniu daných toaliet, hoci to na prvý pohľad nevyzerá najlepšie.
Nakoľko mi to príde ako divné riešenie reklamácie, nesúhlasila som s tým lebo ani nemám istotu v tom, že mi dané peniaze vrátia. Druhá vec, žiadala som aspoň primeranú zľavu z ceny, 50%. S tým nesúhlasili a oni žiadajú žlavu z ceny 15%.

Nevieme teraz ako máme postupovať lebo nám nevedia ani tak, ani onak vyhovieť, no myslíte, že je správny postup najprv toaletu rozbiť, odfotiť im ju a následne čakať na to, kým vrátia peniaze?

Ďakujem za odpovede.

markusrasford
24. jan 2024

@katarina97 obrat sa na SOI Slovenska obchodná inspekcia

katarina97
autor
24. jan 2024

@markusrasford ako tak rozumiem to bude asi nas dalsi krok, len som chcela vediet nazory inych ludi na tuto situaciu

mk1111111111
24. jan 2024

Ak chces peniaze spat, musis vratit tovar. Bud rada, ze suhlasili s vratenim penazi. Chcu Ti este usetrit na postovnom za tie WC-ka, preto chcu foto, ze sa uz nedaju pouzivat, teda ich rozbijete, ako dokaz.

markusrasford
24. jan 2024

@katarina97 určite by som wc nerozbijal. Keď majú takú podmienku nech si to rozbijú sami

markusrasford
24. jan 2024

@mk1111111111 ale keď to urobia tak im dodávateľ môže povedať rozbili ste si wc sami nič nedostanete. Bude v tom Figeľ.

kika2565
24. jan 2024

@katarina97 my sme tiež reklamovali wc,ale u nás bol aj problém ,že nechcel splachvat...
Predávajúci sa vyjadril tak ,že sme mu mali natočiť splachovanie ,keď urobíte potrebu...
Viete si to živo predstaviť ako som točila videá ...
Video sme mu poskytli a hneď nám vrátil peniaze ani sa nás nepýtal či nechceme iné wc..

viestta
24. jan 2024

Kupte si nove misy a tieto dve im poslite kurierom. Ked chcu rozbite, nech si ich rozbiju sami ked ich potrebuju rozbite.

elzus
24. jan 2024

@katarina97 oco tak reklamoval výrivku nafukovaciu a podmienka poslania novej bola fotka roztrihnutej starej. A poslali novú keď im prišla fotka. Išlo len o to že keď Vám pošlu novú alebo peniaze aby ste toto už nepoužívali alebo nepredali ďalej.

janagem
24. jan 2024

@markusrasford ak to má písomne tak to je úplne jedno.

Autorka - 50% mi príde prestrelenou keď to je len glazura a chcete využívať ďalej. 15% znie normalnjsie

mk1111111111
24. jan 2024

@markusrasford ved to treba podlozit pisomnym vyjadrenim od dodavatela

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina97
autor
24. jan 2024

@janagem ja rozumiem ze to moze byt prehnane ale s toaletami bol od sameho zaciatku problem, nehovoriac o tom ako nam dvakrat museli posielat montazne kotviace prislusenstvo, nakolko nebolo zabalene v povodnom baleni, dodanie toaliet trvalo vyse mesiaca aj napriek slubenym dvom tyzdnom, predstavte si ako som asi po cerstvom porode doma fungovala bez toaliet. Nehovoriac o dodacej dobe kotviaceho prislusenstva a opletaciek ohladne nich, nakolko sa s nami doslova hadali, ze v baleni boli, no neboli. Myslim si ze moja zlava je maximalne odpodstatnena.

katarina97
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina97
autor
24. jan 2024

@denisah6 nerozumiem prěco by ich malo zaujímať ako naložím s tovarom ktorý som si u nich zakúpila, nakoľko je už v mojom vlastníctve a nie v ich

katarina97
autor
24. jan 2024

@denisah6 zaujimave, tej vane by mi bolo veľmi luto 😂 asi nam nic ine neostava len vybit si zlost na toaletach

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina97
autor
24. jan 2024

@mk1111111111 skus slusne odpovedat, ja ta neurazam.. v prvom rade som sa len pytala na nazory inych ludi pripradne ich skusenosti, viem len z vlastnej skusenosti ze pri reklamacii je mozne vratenie penazi aj bez zaslania tovaru naspat predajcovi.. tak ma tu nepoucuj

valiant
24. jan 2024

@katarina97 chod na zberny dvor, najdi dve podobne misy, umy ich. Rozbi ich. Nafot ich a foto im posli.

katarina97
autor
24. jan 2024

@valiant nie ved ja im to poslem normalne rozbite, nebudem spekulovat

denisah6
24. jan 2024

@katarina97 tak toto som ešte nepočula, aby vrátili € bez toho, aby si zaslala tovar naspäť alebo nedokázala, že si tovar zničila. A to teda riešim 10 rokov reklamácie, nie síce veľa, ale ročne zo 30 určite a takto to nikde nefungovalo.

katarina97
autor
24. jan 2024

@denisah6 áno ano reklamovali nám tak dvere

oli18
24. jan 2024

Mna len zaujima, preco si niekto kupi WC cez net , ak v kazdej vacsej dedine je predajna so sanitou a vyber z desiatok druhov. O mestach ani nehovorim.

karolinakr
25. jan 2024

Ked to rozbiješ a peniaze ti nepošlú, si nahratá.Možu argumentovat tym, že si ich sama poškodila, tak nemaš narok na vratenie peňazí
15% za glazuru je ok, to že im trvalo dlho dodat prislušenstvo je o ich sposobe predaja, komunikacie a ucte k zakaznikom..problemovy eshop
Este mi napiš potom, ked tie wecka rozbiješ a peniaze nedostaneš, že ako budeš postupovať ďalej
To bol česky eshop, hej?
Tam asi slovenska obchodna inšpekcia vela nezmôže a čakaj rok, kym ti pride vyjadrenie, čiže tak 30.1.2025

luccija
25. jan 2024

@katarina97 no robí sa to tak.Tiez som dostala poškodený tovar so sklom a musela som poslať fotku a kuriér tu vec prišiel zobrať a dali mi novú
Určite máš nejaký mail kde Ti to píšu, že reklamácia bola uznaná blabla ..a ty ešte budeš mať starosti s odvozom odpadu na zberný dvor🙂
Nabudúce kupuj v obchode blízko a reklamuj normálne

mk1111111111
25. jan 2024

@katarina97 prepac, slusne som Ti napisala a isla si si stale svoje a nakoniec aj tak urobis, co som napisala.

katarina97
autor
25. jan 2024

@oli18 jednoducho sa nám nikde nepáčili, neviem čo viac k to u povedať, plus pri zariaďovaní domu je jednoduchšie všetko mať zaslané domov, než behať xkrát s autom hore dole 😊

katarina97
autor
25. jan 2024

@luccija nemali sme monosť behat po obchdoch celé dni, bola som v 9m tehotenstva keď sa zariaďoval dom, všetko bolo riešené na rýchlo, tak to aj dopadlo 😂

oli18
26. jan 2024

@katarina97 chapem mensie veci, textil, ktore v pripade reklamacie nie je problem zabalit a vratit spat. Ale s velkou vecou uz moze problem byt + vyssie naklady na postovne, ktore znasa kupujuci.