Teplo v dome počas leta

soldierbruh
23. jún 2023

Zdravim ako znašate teploty v lete ? máme asi 6 okien v hale a Klíma to nestíha , akonahle vypnem klímu tak za 10 minut my ide termostat hore o pol stupna . Klíma mi musí prakticky ísť cely den niekedy aj celú noc , davam ju hore na 23-24 stupnov akonahle je viac stupnov tak už je prilíž velke teplo v dome rozmyšlali sme nad zaclonami ale počul som že vraj nefunguju tak ako reklamy hovoria

viestta
23. jún 2023

@soldierbruh vonkajsie zaluzie, screenove rolety. Zaclony vela nezmozu, aj ked trosku pomozu

vevapeto
23. jún 2023

@soldierbruh na našich 120m2 v podkrovnom byte dve jednotky klímy stíhajú v pohode. Dokonca veľmi rýchlo vychladia. Inak vonkajšie žalúzie , variť ráno keď nie je horúco, ak sú strešné okna tak zatemnovacie roletky…

basulaak
23. jún 2023

@soldierbruh vonkajsie hlinikove zaluzie, ked treba zavesy, zatahujem na juznej strane aj markizu. Sme na juznu stranu orientovani a mame 2poschodovy dom 123m2, s 1 klim. jednotkou nastavenou na 22stupnov. V dome je teraz 25, ale prijemnych, suchych. Klimu nevypiname - preco by sme to robili? Skodi jej to, zanasa sa. Radsej dat slabsie, menej fukat.

luxus10
23. jún 2023

mozno by som uvazila aj take miniprestresene zo speci lexanu-vyraba ho firma CIPI z ruzomberka, nad okna-ak ich mate viac ,take ako sa pouziva na prestresenie verand, teras, pusti svetlo, ale obmedzi teplo z uv ziarenia...v tvare markiz

soldierbruh
autor
23. jún 2023

Tie vonkajšie zaluzie zneju fajn ale vraj su aj celkom drahe , a to dať na 6 okien bude peklo :D ono aj rano varíme ale proste priamo nam pečie slnko na okná no

soldierbruh
autor
23. jún 2023

@basulaak Tak tak , mi to zvyčajne davame na Medium rychlost lebo ta najmenšia len udržuje teplotu , ale ten najpomalší mod je dobry na večer zas ked neni slnko

soldierbruh
autor
23. jún 2023

@luxus10 Dakujem za tip , ale bohužial Ružomberok je od nás velmi daleko

luxus10
23. jún 2023

@soldierbruh oni ti to dovezu, a aj namontuju...

soldierbruh
autor
23. jún 2023

@luxus10 Viem len ked su tak zdaleka ak asi budu pytať vela penazi ale skusim niečo z okolí Nitry

martinmmartin
23. jún 2023

Ak ti priamo pecie naokna tak na okno vylep alobal . A este to bude aj super vyzerat....

luxus10
23. jún 2023

@soldierbruh odporucim daj si spracovat nezavislu bezplatnu cenovu ponuku, a uvidis...oni maju ten lexan ozaj unikatny...moja mama si to davala na verandu, menila len material, ocelovu konstr. nechavala,cenovo to bolo super. oni si vedia vytazit auta, jej to viezli na 250 km...a ten teplotny rozdiel je fakt citelne zarazajuci...

konikmodry111
23. jún 2023

Doobeda mame zatiahnuté stmavujuce závesy a pozatvárane okna na jednej strane a poobede na druhej. Teplo neide tak dnu a znížili sme takto Temperatur o pár stupňov. Klímu nemáme keďže bývame v podnájme a celkom dobre to funguje zatiaľ takto. Ale ešte sme zatiaľ nemali nad 35 stupňov vonku

juliet86
23. jún 2023

@luxus10 da sa ti aj na stresne.okna nevies nahodou? dakujem pekne

evaachesa
23. jún 2023

Dajte si na okná nalepiť fólie. Na okne ich vôbec nevidieť, no pritom to dosť pomôže keďže neprepustia toľko tepla.

luxus10
23. jún 2023

@juliet86 ja si myslim ze ano, ale musia ti navrhnut aj ocelovku-drziak, material urcite ano...

adriannasvk
23. jún 2023

Zrkadlove folie na okna skus...ty von vidis,tebe dnu nevidia...

wiwi28
23. jún 2023

Nám fičí v byte klíma celý deň aj noc + máme zatiahnuté vonkajšie žalúzie na tej strane kde práve svieti slnko + máme termoregulačné závesy na všetkých oknách a to tiež dosť pomáha. Držíme stabilnú teplotu 24- 26 C celé leto.

ariannazara
23. jún 2023

Bud rada ze máš klímu v mojej obývačke je skleník 😂 25.6 stupňa momentálne, musela som otvoriť okno bo sa udusime😅

liloastitch
23. jún 2023

@ariannazara my máme v celom byte 30 stupňov 🥲. Radšej von ako dnu už

victoriab
23. jún 2023

@soldierbruh vonkajsie zaluzie su skvele! my ich mame v kuchyni a spalni, kde nam pecie, cely cas zastrete a v tych miestnostiach je aj o pat stupnov menej, v obyvacke ich nemame a to je sauna. mame klasicke plastove, ale tie hlinikove su este lespie vraj, jasne, ze je to palka, ale to ti vydrzi roky...

ivec16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ariannazara
23. jún 2023

@liloastitch ja tiež už ležím von v trampolíne v chládku aspoň prefukuje

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
23. jún 2023

@soldierbruh 24C je uplne ok, z mojich skusenosti do 27C je este znesitelne, nad uz je hrozne. Nam pomohlo zateplenie domu...min.leto boli horucavy a k 29C v spali, ktora je najteplejsia, sme sa nedostali. Klimu nemame.

viera27
23. jún 2023

Zatepleny dom, vonkajsie zaluzie, alebo drevene oknice vedia byt tiez krasne. A my sme tam napriklad vysadili ceder. Zelen okolo domu velmi pomaha

vulka
23. jún 2023

@soldierbruh Svetlé zatemňovacie závesy, ktoré zachytia 80-90%(nie menej).

soldierbruh
autor
23. jún 2023

@liloastitch To by som sa už uvaril keby mam 30 stupnov v dome 😀

marca12
23. jún 2023

@soldierbruh mame 3skla a neprenikne takmer nic. Vnutri mam zavesy. Na zaluzie momentalne nemam,mame ine priority,ale nemam pocit,ze by sme mali horuco. Ked su horucavy varim co najmenej a rychle jedla. Vacsinou vonku na grile,nech nemame vnutri teplo. Zatemnovacie black out zavesy pomozu,ale naj su aj tak vonkajsie zaluzie.