Výhody a nevýhody bývania

15. sep 2023

Ahojte, prosím poraďte mi ako hodnotíte bývanie tie, ktoré bývate v bytoch na 1. poschodí a ako tie, ktoré na najvyššom? Ak ste na pravom poschodí, mávate chlad z dola? Alebo ak ste krajný byt, hoci zateplený?
Čo je podľa vás lepšie, ak má bytová jednotka vlastnú kotolňu alebo je centrálne napojená? Nemám skúsenosti s týmito vecami a plánujem kúpiť byt.... Som prekvapená, že v bytoch v kúpeľni niekedy nie je ani radiátor ani odvetrávač, tí, ktorí to takto máte, netvoria sa vám tam plesne?
Ďakujem veľmi za rady

beata_k
16. sep 2023

Svagor byva na 1. Pod nim su pivnice. Aj v lete maju ponozky lebo zima. Ja byvam na poslednom a to ticho. Na nezaplatenie 😁

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anketkarka
19. sep 2023

Bývam pod strechou a mala som aj predtým rovnaký byt. Horúco máme len na západnej strane, ale to aj susedia nižšie, lebo blok má nešťastnú orientáciu presne okná na východ a západ. Žiadna zeleň. Takže aj na prvom majú klímu. Takže za mňa skôr orientácia okien. Celkovo je to teplý byt aj v zime, na to ma upozornil aj bývalý majiteľ a mne to nevadí. Radiátor v kúpeľni nemám, ale odsávanie ide vždy a pre istotu aj tabletový odvlhčovač, lebo tiež mám obavu z plesní. Teplú vodu máme nastavenú nonstop. V predošlom byte od 23 už nebola, ale náklady boli nižšie. Ja som sa skôr bála prvého poschodia, lebo kde som bola na návšteve, tak zima od nôh a búchanie vchodových dverí mi vadilo viac.

kvetinka75
19. sep 2023

ja som bývala na viacerých poschodiach - prízemie - nezateplený panelák. Až taká zima tam nebola, ale oproti bytu na 3. poschodí o niečo väčšia. Ale mi máme radi chladnejšiu klímu ale prekúrené. Čo mi však najviac vadilo bol buchot vchodových dverí, hluk ľudí, pretože prízemím prešiel každý, a špina. Predsa len, tam chodilo najviac ľudí.
3. poschodie - teplejší byt, kľudnejšie , nebol tam taký hluk ale nad nami hlučnejší susedia.
Najvrchnejšie poschodie - krajný byt - som prekvapená že zima tam nie je a v lete je zase príjemne, nie tak horúco ako bolo na 3 . poschodí. Panelák je inak otočený, takže čo sa tohto týka, som max. spokojná. Hluk žiadny, susedia nad nami žiadni, takže ani buchot. A čisto. Zateplený panelák. Kúrime minimálne, ozaj už keď je okolo 10 stupňov a aj to iba v niektorých miestnostiach.
Ak by som sa mala znova rozhodnúť, tak len najvrchnejšie poschodie v zateplenom paneláku.

kvetinka75
19. sep 2023

@kvetinka75 ešte doplním, radiátor v kúpelke nemáme a ani nám nechýba a ten výhľad stojí za to.

autor
20. sep 2023

Ďakujem za rady 🙂