Záclony verzus závesy

6. dec 2023

Babulky neviem sa rozhodnúť ci závesy ci zaclony. Príde mi to také hole , ale zas mame nádherný výhľad a nikto nám nekuka do vnútra. Ale stále to mam take, ze každý ma doma zaclony a tak len my nic.

sajmonka_1216
6. dec 2023

a čo tak voálové až po zem? tie sú nádherné, moderné, vzdušné a uvidíš cez nich aj von 🙂

nika23t
6. dec 2023

Takto je to pekne. Ale viem si tam predstaviť aj hladké jemne záclony a rovnake závesy, béžové, pieskové, cele by to vyzeralo jemnejsie. Ak len jedno, tak záclony. Záves sam bez záclony by som ja nedavala.

zuzuliennka1
6. dec 2023

mozno taketo nieco, len na kraje (nenasla som lepsiu foto, ale bez tych bielych v strede), a z nejakeho priesvitnejsieho a vzdusnejsieho materialu, len fakt ako na ozdobu

martul
6. dec 2023

Ja mám ,, mliečne ". Čisté biele bez vzoru, od hora až po zem a na celú stenu, nahusto.
Nedeľ to. A dajte lištu hore, alebo koľajnice neviem skoro voláte. Skrátka nie garnižu.

zuzuliennka1
6. dec 2023

.

martul
6. dec 2023

@zuzuliennka1 tá garniza je hrozná.

zuzuliennka1
6. dec 2023

@martul to je ilustracny obr. stiahnuty z netu pre predstavu, jasne ze garnizu inu. existuje milion vhodnejsich druhov

autor
6. dec 2023

Baby ja tam mam budovanu garnizu cize mne treba uz len bud zaclony alebo neviem

martul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
6. dec 2023

To mas vonkajsie zaluzie? Ak ano tak iba cista biela zaclona. Brutalne to zutulni domov.
Ja mam zavesy kedze chceme mat tmu. Ale mame pripravu na externe zaluzie a potom uz iba zaclonu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. dec 2023

@maryetta ano vonkajšie žalúzie

martul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
6. dec 2023
19mmm71
6. dec 2023

Ja to mam doma podobné,nedávala som nič ,ale ja som to tak chcela,ja nemam v celom doma ani zaclony ani koberce a ty to máš nádherne spravené nedávala by som nič

belllinka
6. dec 2023

Jasné, že daj. Bez záclon a závesov je dom taký chladný, neútulný

simca06022011
6. dec 2023

hlavne mas maly priestor medzi oknom a stropom, ziadne garnize tam nedavaj. Normalne kolajnicu (kludne jednu dlhu na cely ten strop, vedia to uz aj do sadrokartonu skryt keby ste sa s tym chceli zabavat) do stropu a zavesy a zaclony az po zem. cez den to otvoris do stran, urobi ti to atmosferu... cez den, to odtiahnes...A ja by som pekne isla do farieb...

lelelienka
6. dec 2023

Je to take hole, neutulne. Ja budem davat do noveho tenucke zaclony a aj zavesy na stropne kolajnicky po celej stene (okno-dvere su prakticky na celu stenu), tak ako sa to teraz zvykne davat.

autor
6. dec 2023

@simca06022011 mam tam už zabudovanu koľajnicku.

crazy_lazy
6. dec 2023

Mne sa to páči bez závesov a záclon. Doma tak isto nemám ani jednu záclonu alebo záves. A nemám pocit, že by som mala dom neútulný. Máme veľké okná, žalúzie, pekný výhľad. Škoda to zakrývať. A hlavne mám aspoň o robotu menej, že nemusím prať a vešať záclony 😅

simca06022011
6. dec 2023

no vidis, tak nemas o spekulovat, supni ich tam :DD a daj si poradit ak mas na to rozpocet, od niekoho skuseneho.. mne kedysi v obchode so zavesmi poradili, latky aj na zaclonu. Material strasne vela urobi, mne napr. zaclony vobec prach nechytali, ani zavesy. A prisla som doslova s fotkou izby a poradila mi perfektne aj farby a vzory... do bytu... priznam sa ze dom mam este holý.. nemam este nic nikde :D

yanni
6. dec 2023

Ja to mam presne tak ako ty. A nehrozi aby som na okna nieco davala.