Zažltnutá vaňa

17. feb 2022

Čím umývate kúpeľňu?
Hlavne mi ide o vaňu, nechápem čo robím zle, furt je zazltnuta. Aj "babské triky" som skúšala 🤦

roja01
17. feb 2022

Hlavne nic agresivneho, nech sa neposkodi povrch. Jemny tekuty prasok cif a handricku.

simca06022011
17. feb 2022

Z čoho je zazltnuta? Celá? Daj foto... Pouzivam pulirapid alebo ine na vodny kamen + ak treba domestos biely/florasept ak mam/

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
17. feb 2022

Ak je plechova, tak prebrusit a nanovo nastriekat. Ak je laminatova, tak nepomoze vôbec nič. Iba vymena. A v ziadnom pripade necistit cifom a podobnymi drsnymi vecami. A nabuduce nekúpiť lacny polsky laminat z merkurymarketu.

kataina
17. feb 2022

@stary_ujco prosim Ta, a čím sa čistí laminatova vana? Nie je zažltnuta, mam na mysli take bežne umyvanie vane po použití. vdaka

autor
17. feb 2022

@viestta nie, skôr to je ako z "mydla" a vaňa je dosť stará. Hlavne, mne sa raz podarilo ale to som drhla a drhla už ani neviem čím. Rozmýšľala som nad SAVO na kúpeľne ale to je zasa chémia 😒

autor
17. feb 2022

@stary_ujco vaňa je dosť stará a nie je z Merkury Marketu 🤦

kataina
17. feb 2022

autorka: ta tvoja vana je laminatova, alebo smaltovana?

stary_ujco
17. feb 2022

Cisti sa obycajnym cisticom kupelne. Na mydlove zvysky a vodny kameň. Takze slaba kyselina. Nikdy sa nesmie použiť abrazivna chemia typu cif, ava a už toboz nie dratenka, drsne hubky a podobne svinstvo. Ta vana je relativne makky plast. Takze "vodička" na cistenie a mikrovlaknova utierka namokro. A kvalitna vana v pohode vydrzi 20 rokov ako nová. Nedavno sme menili Gustavsberg vaňu z roku 1997 a este ju robotnici brali na chatu zabudovat, lebo bola bez chybicky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. feb 2022

@kataina smalt

autor
17. feb 2022

@viestta nie je poškriabaná našťastie 👌 len asi bez drhnutia to nepôjde 😒😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzinkaa
17. feb 2022

Aj ja mám doma 30 ročnú smaltovaním vaňu. Čoskoro nás čaká prerábka,ale je už taká oškaredená tak sme sa rozhodli ju vymeniť. Vyčistiť sa mi ju nepodarilo a je to fakt škoda lebo je veľká a faaakt kvalitná. Pochybujem že ta nová bude rovnako dobrá… 🙄😐

desore
17. feb 2022

Pokial je vana smaltovana, plech/liatina, da sa naterom obnovit smalt. Cena cca 120E. Nie je to lacne, ale urcite lacnejsie ako buranie kupelne.

jjanulienka
17. feb 2022

Vyskúšaj biely domestos.. ja tým čistim dres nicim inym mi to nejde tak vyčistiť 👍

jjanulienka
17. feb 2022

*drez😅😅😅🤔🤦‍♀️

cacianka
17. feb 2022

Ja vaňu bielim davom, starú smaltovaný a pôvodný drez v kuchyni tiež, potom umyjem saponatom

simca06022011
18. feb 2022

Skus ten biely domestos, nastriekaj poriadne , rozotri handrou na opláchnutu vanu, nechaj chvíľu, oplachni (ja spongiou cistim, alebo normlanou mikrovlaknovou handrou). Smaltovane vane su perfektne, my sme za strašne peniazr kupovali smaltovanu, tak ak je to vekom, investuj kludne do nateru.
Ja si zazltnutie neviem predstaviť na tom... Mam xlte fľaky okolo odtoku,pritoku atd od vody, je to drsne, je to vodny kamen, muosm to manualne cistit, zoskrabem to ak to nevie pulirapid odstranit. Ale celú komplet zazltnutu som smaltovu vanu nikdy nevidela... A to u nas ine vane nepouzivame/nemáme ani u rodicov/svokrovcov...

cacianka
18. feb 2022

@cacianka booože,. Savo

autor
18. feb 2022

@simca06022011 ona nie je celá, ale dookola ako sa púšťa voda

spadnutaslivka
18. feb 2022

@cacianka tiež dávam savo. Ničím iným mi nejde vyčistiť. Savo si dám trochu na handričku, "pošúcham" vaňu, nechám chvíľku pôsobiť a umyjem.

cacianka
18. feb 2022

@spadnutaslivka savo prelejeme do fľašky od wc gélu so sosakom , ako domestos, a pekne oblejem.
Alebo rozprasovac,

simca06022011
18. feb 2022

Tak to je kamen, mne to ide dole..

ctrl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
20. feb 2022

Len nie chemiu? Ved ten zazracny vyrobok z toho odkazu je kyselina citrónová. Akurat za 20x vyssiu cenu ako bezne v obchode...

staronova
20. feb 2022

@zuzzinkaa odporucam vane Kaldewai

autor
26. feb 2022

@viestta nie vieš čo to je skôr vyzerá to ako mydlo keď prejdem rukou tak cítim akoby mydlo. Pozerala som aj na modrej streche stránke tak mi ostáva len skúšať. Skúsim to HG

sterea
27. feb 2022

skús ružový Pulirapid

bee822
7. mar 2022

Skúste pullirapid.