icon

Ako komunikovať s dcérou o nadváhe?

Dnes o 15:11

Čaute. Mám dcéru, ktorá má 17 rokov a trpí nadváhou (možno až obezita), ja s manželom sme štíhli a nikdy ani pri staršom synovi sme nič takéto neriešili. Nemáte nejaké rady ako sa s ňou a nadváhe rozprávať aby sme tým niečo urobili? Teraz na konci roka sa išli zo školy kúpať a len vymýšlala prečo nepôjde nakoniec povedala že sa hanbí. Ale sama od seba si to ako keby neuvedomuje že je to problém ktorý by sa mal riešiť. Oblečenie jej meníme každý rok tento rok som bola dosť prekvapená keď na seba už nenazoahla 42 a len tak tak 44 kraťasy. Má 164cm a 84kg ( pred mesiacom na preventivke) Budem rada za každú skúsenosť

Strana
z3
anonym_021d57
Dnes o 20:05

Priznaj sa, ze si ju celu ZS vypustala presne do brany skoly. Mozno ospravedlneny telocvik⁉️ a teraz keby mala 55kg na kupko... Kedy zacala naberat a co ste pre nu urobili, nejaky trapny vylet v nedelu, na bicykle, vecerna prechadzka ja a ty 😅 ?

Ja som stara baba a dala som 36 000 krokov po Prahe. Mladi sa vyvazali metrom aj 2 zastavky a ze by im prospelo hybat sa. Tiez ked sa obzriem ako som zila, vidim medzery, co som mohla do 30.tky,40tky...teraz pukaju kolena, bolia nohy a ostava len nejest. 🍄

anonym_a44fdb
Dnes o 21:08

Nájsť si pohyb ktory ju bude baviť.. dnešne baby chodia do fitka, behat, bike, túry 🙂 a do toho upraviť jedalniček a pojde to.. vylucit vyprazane , sladke vody a velmi obmedzit sladkosti..
Ja som bola v 17tich na tim podobne.. blbe poznamky odvsadial.. mala som síce 172 cm ale 86kg otras kondička.. zacala som behat, prestala som jest denne iba cca 500kcal všetko zapísane.. schudla som 20kg aj viac ale vytvorila som si nezdravy vztah s jedlom a ppp a dalsie roky som lietala vkuse medzi 65-92kg.. depky atd..
Teraz mam 85kg ale hybem sa lubim sport a pomaly to zase ide 🙂 vyzeram ale omnoho lepsie nez kedysi v 75 😅

anonym_5d5ab5
Dnes o 21:08

Mamka neodpoveda, tak snad bola s dcerou aspon na dlhej prechadzke

Strana
z3