icon

Ako plánujete stráviť leto?

avatar
ale_na123
28. jún 2025

Ahojte 🩷 ako strávite toto leto? čo máte v pláne kam isť a podobne...🥰

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 17. jún 2026 · 32 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Bežné letné plány zahŕňajú jednodňové výlety, stanovanie pri rieke alebo v lese, návštevy ZOO a kúpalísk ako alternatívu k preplneným plážam a all inclusive rezortom.
  • Populárne zahraničné destinácie spomenuté v diskusii sú Egypt, Turecko, Grécko (vrátane Kréty), Taliansko, Bulharsko, Chorvátsko, Malta (ostrov Gozo), Mallorka a južné Francúzsko.
  • Alternatívy k dovolenkám v hlavnej sezóne zahŕňajú prácu cez leto s dovolenými mimo sezóny, pobyty v klimatizovaných priestoroch a ubytovanie typu "Adults only".


Q: Aké destinácie sú bežné pre rodinnú dovolenku v tejto komunite?
A: V diskusii sa najčastejšie spomínali Turecko, Grécko (Kréta), Bulharsko, Chorvátsko, Taliansko, Egypt, Malta (ostrov Gozo) a Mallorka.

Q: Kedy sa oplatí cestovať, aby sa vyhli davom a horúčavám?
A: Používatelia odporúčajú cestovať mimo špičku, napríklad v júni alebo v septembri; niektorí chodia v júli, iní sa snažia ísť mimo letnej sezóny.

Q: Aké aktivity sú populárne pre rodiny s deťmi počas leta?
A: Populárne aktivity sú jednodňové výlety, kúpaliská, domáce bazény, návštevy ZOO (Bojnice, ZOO v Zlíne, Panthera Park pri Leviciach), pobytové letné tábory a športové campy.

Q: Aké typy ubytovania rodičia spomínajú ako preferované alebo odmietaného?
A: Spomínané typy sú stanovanie (kempovanie), chaty (Slovenský raj), pobyty u rodiny (týždeň u mamky), hotely typu "Adults only" a all inclusive rezorty, ktoré niektorí považujú za preplnené.

Q: Ako niektorí ľudia riešia horúčavy počas pracovných dní v lete?
A: Niektorí preferujú klimatizovanú kanceláriu; iní, napríklad zamestnanci hotelov v Španielsku, pracujú počas hlavnej sezóny a berú dovolenku mimo nej.

Q: Ktoré miestne trasy a atrakcie sa odporúčajú na jednodňové výlety a turistiku?
A: Spomenuté trasy a atrakcie zahŕňajú Považskú hradnú cestu, Považský hrad, Manínsku tiesňavu, Chopok, Sitno, Oravu, Hukvaldy a Tatry.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Mnohé rodiny preferujú jednodňové výlety, stanovanie a návštevy ZOO alebo kúpalísk pred dovolenkami v preplnených rezortoch.
  • Cestovanie mimo hlavnej sezóny alebo plánovanie dovoleniek mimo juli-august je bežná stratégia na zníženie davov a horúčav.


Sporné názory

  • Cestovanie do Egypta: niektorí varujú pred extrémnymi teplotami až "50 C", iní tvrdia, že pri mori sa vysoké teploty dajú zniesť.
  • Dovolenka v auguste: niektorí sa jej aktívne vyhýbajú kvôli preplneniu a horúčavám, iní ju považujú za vhodný termín, ak majú voľno práve vtedy.


Otvorené otázky

  • Kedy je optimálny čas na turistiku v oblastiach ako Slovenský raj, aby sa minimalizovali davy a extrémne počasie?
  • Ako najlepšie zladiť termíny dovoleniek s pracovnými povinnosťami v školstve alebo v hotelovom sektore?


Spomenuté značky a firmy

Panthera Park, Tropical World, ZOO Zlín, ZOO Bojnice

Spomenuté produkty a metódy

all incl., Adults only, stanovanie, jednodňové výlety, pobytové letné tábory, športový camp, klimatizovaná kancelária, polny kesov

Miesta a osoby

Slovenský raj, Tatry, Chopok, Sitno, Orava, Hukvaldy, Považský hrad, Manínska tiesňava, Bojnice, Levice, Zvolen (ZV), Zlín, Malta (ostrov Gozo), Egypt, Jordánsko (Petra), Kréta, Turecko, Bulharsko, Chorvátsko, Taliansko, Grécko, Mallorka, južné Francúzsko, Južná Morava, Srnacie

Strana
z2
avatar
barka1
28. jún 2025

@ale_na123 s detmi týzden u mamky na Slovensku, týzden na chate v Slovenskom raji, potom sama s partnerom bez deti v malych zabudnutych horách na česko-rakuskom pohraničí na bicykloch.
Inak menšie výlety s detmi.
Takže ziadne all incl. pri mori. Horucavy nemusím. A napokon - spolocnost a pohoda su pre mna dolezitejsie než exkluzivny ale preplneny rezort.

avatar
brigitte93
28. jún 2025

My o 2 týždne ideme do Egypta. Veľmi sa teším. Jediný týždeň v roku keď sme spolu všetci.
Keď sa vrátime, my ideme do prace a dcera k babke ,potom ešte v auguste možno vybehneme na 1 dňový vylet a uz je september a škola

avatar
belllinka
28. jún 2025
@barka1

@ale_na123 s detmi týzden u mamky na Slovensku, týzden na chate v Slovenskom raji, potom sama s partnerom bez deti v malych zabudnutych horách na česko-rakuskom pohraničí na bicykloch.
Inak menšie výlety s detmi.
Takže ziadne all incl. pri mori. Horucavy nemusím. A napokon - spolocnost a pohoda su pre mna dolezitejsie než exkluzivny ale preplneny rezort.

@barka1 turisticke chodniky v Slovenskom raji su v lete uplne prazdne 😀

avatar
tilly
28. jún 2025

Leto plánujem stráviť v práci. Všade bude milion ľudí, len v práci bude kľud, tam zas nikto nebude 🤣🤣🤣🤣.
Potom pôjdem v septembri, októbri, novembri aj decembri, januári aj vo februári po týždni na dovolenku 🙊😅

avatar
lucia11kob
28. jún 2025

August-september Bulharsko 🥰🥰 teším sa veľmi..dávno som nikde nebola.

avatar
lucia13022023
28. jún 2025

V júli budeme na sk, taka klasika. Doma, fitko, ihrisko, bazén, Tatry. V auguste ideme na mesiac to Talianska, neskôr prídu aj sestrine deti, potom aj moji rodičia 🙂

avatar
marsmykkok
28. jún 2025

Budem sa modliť nech skončí a potom tešiť že je september 😂 Ale vážne, nemám rada horúčavy, preplnené pláže alebo kúpaliská. Teda dovolenku pri mori som stihla už v júni, na preplnené kúpalisko určite nepôjdem v lete a nejaká turistika, to neviem či sa podarí zladiť tak, že bude pekne a nie moc teplo ak budeme mať obaja s partnerom voľno. Ale ak by sa podarilo, chcela by som ísť lanovkou na Chopok a Sitno. A nejaké kino ešte.

avatar
tenerifka
28. jún 2025

Jul pracovne, august utek mimo Europu do exotiky, kde dufam nebude plnka a horucavy ako v Europe

avatar
barka1
28. jún 2025
@belllinka

@barka1 turisticke chodniky v Slovenskom raji su v lete uplne prazdne 😀

@belllinka verim, ze prazdnejsie než plaze či hotelové restiky v Turecku. Možno sa mýlim, rada sa o tom presvedcim.

avatar
barka1
28. jún 2025

Inak rada by som bola v horucom lete v klimatizovanej kancelarii a vyletovat chodila mimo letnu sezónu. Bohuzial, v školstve to nejde. Ale má to samozrejme svoje výhody.

avatar
letfenixa
28. jún 2025

Veľa jednodnovych výletov po Slovensku, chceme absolvovat považsku hradnu cestu, dôkladne doma upraceme a 2 týždne v Chorvátsku.

avatar
andrejka2424
28. jún 2025

Práca, 2 týždne na Kréte , potom práca a medzi tým syn v auguste ešte 2 pobytové letné tábory.+ určite nejaké ZOO . Už sme boli 2x Bojnice túto sezonu-moja srdcovka-syn sa mi v Bojniciach narodil , raz Panthera Park pri Leviciach. Ešte asi dáme Malkiu a Tropical World pri ZV a možno konečne aj ZOO v Zlíne, kde sa už pár rokov chystáme, ale vždy ma odradí tá dlhá cesta.

avatar
radulkova
28. jún 2025

malorka, chorvátsko a potom po slovensku, rakúsku a polsku víkendové turistiky, stanovačky, kúpaliská, grilovačky, pohodinda :D

avatar
minenkaa
28. jún 2025

V práci ,cez prázdniny nikde nechodíme

avatar
amelie2017
28. jún 2025

Planujem ho prezit 😂 nejdeme nikam, obaja s muzom pracujeme v hoteloch v Spanielsku, takze hlavna sezona. Mimo prace plaz, kupalisko, zmrzka..vyletovat budeme az po lete, ked nebude vsade tolko ludi a dovolenky az v zime.

avatar
lenka2710
29. jún 2025

@ale_na123 no my k moru nechodíme, raz som bola takto v lete a stačilo, plný hotel, plne plaze, všade plnka, ale chodíme na 1dnove výlety po Slovensku a v Čechách. Dnes máme v pláne Považský hrad a Manínsku tiesňavu, a ešte dame nejakú ZOO, turistiku, hrady, chceme ísť na Oravu a Hukvaldy, tak hádam sa nám to podarí ako mame v plane 😉

avatar
ktobytobolpovedal
29. jún 2025

Od teraz od pondelka do piatku idene do Srnacieho, pobehane oravu a okolie. Potom v auguste ideme do Turecka, medzitym nejake jednodnovky, planujeme aspon 2x polny kesov, plus kupanie v domacom bazene..

avatar
mamina7070
29. jún 2025

v praci, volno v lete prenechavam kolegom s malymi detmi, posledny tyzden v auguste Turecko so susedmi
inak doma po praci v bazene na terase a mozno dame aj par vyletikov cez vikend jeden festival zvazujem

avatar
samik88
29. jún 2025
@barka1

Inak rada by som bola v horucom lete v klimatizovanej kancelarii a vyletovat chodila mimo letnu sezónu. Bohuzial, v školstve to nejde. Ale má to samozrejme svoje výhody.

@barka1 veľa kancelárií nemá klímu (ani tá moja) . Čiže radšej by som bola doma kde nie je tak horúco alebo hocikde inde ako sa potiť v práci v tých horúčavách 🙈

avatar
akbara77
29. jún 2025
@tilly

Leto plánujem stráviť v práci. Všade bude milion ľudí, len v práci bude kľud, tam zas nikto nebude 🤣🤣🤣🤣.
Potom pôjdem v septembri, októbri, novembri aj decembri, januári aj vo februári po týždni na dovolenku 🙊😅

@tilly presne! Keď sme nemali deti, riešili sme to takto.Nechapem bezdetnych, že sa drbu v júli a v auguste niekam,všade je plno, draho a strašne teplo.

avatar
akbara77
29. jún 2025

@ale_na123 odporúčam Oravu, včera večer mi bola v mikine zima🙂)))

avatar
akbara77
29. jún 2025
@brigitte93

My o 2 týždne ideme do Egypta. Veľmi sa teším. Jediný týždeň v roku keď sme spolu všetci.
Keď sa vrátime, my ideme do prace a dcera k babke ,potom ešte v auguste možno vybehneme na 1 dňový vylet a uz je september a škola

@brigitte93 obdivujem Vás,že idete v lete do Egypta..raz sme tam boli 15.maja...a nikdy viac..je tam 50 C.

avatar
zuzanaam
29. jún 2025

ja v práci a na 2 týždne na gréckych ostrovoch. Dcéra okrem Grécka pôjde do zahraničia na športový camp a na týždeň na tábor do Tatier. Čiže polovicu prázdnin bude doma a polovicu niekde mimo. Cez víkendy pôjdeme spolu na nejaké výlety po okolí, kúpalisko a chceme jej prerobiť izbu. Ešte minimálne jeden mesiac prázdnin naviac by sa nám zišiel 🙂.

avatar
tilly
29. jún 2025
@akbara77

@tilly presne! Keď sme nemali deti, riešili sme to takto.Nechapem bezdetnych, že sa drbu v júli a v auguste niekam,všade je plno, draho a strašne teplo.

@akbara77 my máme deti a aj tak nechodíme v júli a auguste. Tiež nechápem bezdetnych alebo s preskolakmi načo chodia cez prázdniny, keď je všetko plne, drahé a príliš veľké teplo.

avatar
brigitte93
29. jún 2025
@akbara77

@brigitte93 obdivujem Vás,že idete v lete do Egypta..raz sme tam boli 15.maja...a nikdy viac..je tam 50 C.

@akbara77 my tak chodievame vacsinou v Júli. V Egypte v mori sa dá prežiť to teplo no horšie bolo keď sme slapali v Jordánsku (Petra)

avatar
tenerifka
29. jún 2025
@tilly

@akbara77 my máme deti a aj tak nechodíme v júli a auguste. Tiež nechápem bezdetnych alebo s preskolakmi načo chodia cez prázdniny, keď je všetko plne, drahé a príliš veľké teplo.

@tilly my uz mame dospele deti a sme autonomos, takze si mozeme zobrat dovolenku kedy chceme, a prave tento rok ideme vyskusat v auguste (my mame celkovo 48 dni dovolenky v roku kvoli zamestnancovi) , lebo vtedy je tu pre nas najhorsie obdobie co sa prace tyka, a ideme mimo Europu,do hotela Adults only. Potrebujeme zmenu, vypadnut z nasho ostrova, ktory bude preplneny.

avatar
ktobytobolpovedal
29. jún 2025
@belllinka

@barka1 turisticke chodniky v Slovenskom raji su v lete uplne prazdne 😀

@belllinka a ty vari nevies, ze AI dovolenky a este aj turecko je MK smrrrrt? 😂😂😂

avatar
patta89
29. jún 2025

4 dni v Tatrach, 4 dni v Taliansku, 8 dni v Grecku a na tyzden k starym rodicom...zvysok doma v bazene 😉

avatar
belllinka
29. jún 2025
@ktobytobolpovedal

@belllinka a ty vari nevies, ze AI dovolenky a este aj turecko je MK smrrrrt? 😂😂😂

@ktobytobolpovedal viem, je to utrpenie 😅

avatar
vroni
29. jún 2025

My sme v júli doma, chystáme sa prebruzdit južnú Moravu (máme to blizko). V auguste padame na dva týždne do južného Francúzska a ešte na konci zbehneme pár dní na Slovensko.

Strana
z2