icon

Ako sa pripraviť na dovolenku s dieťaťom v Chorvátsku?

avatar
lucia2461993
23. jún 2026

Dobrý den, mám 3,5 rocnu dceru a chystame sa s manzelom na dovolenku. Niesom s tym moc stotožnená, pretože sa hlavne bojim o to ako to zvladne nase dieta, ale nechala som sa nahovorit. Blíži sa k tomu a ja by som sa rada poradila s nejakou matkou, ktorá je naučená na takéto cesty s malými detmi a poradila mi co všetko si tam mám kvoli dcerke zobrat, myslim hlavne po zdravotnej stránke, konkrétne lieky apod. Proste chcem byt pripravená. Dakujem.

Strana
z2
avatar
alcielle
23. jún 2026

3,5 je v pohode vek 👍.

anonym_3e55d9
23. jún 2026

@lucia2461993 všetky, co nosis bežne, keď idete napríklad niekam na víkend… nebrala som nič viac a nič menej… a nestresuj, dietko si to už v tomto veku super užije.

avatar
oceanahory
23. jún 2026

@lucia2461993 Zvladli to aj mensie deti, zvladne to aj tvoja dcera 😉... nejdete na vojensky vycvik, ale na dovolenku. Beries si to, co bezne potrebujes aj doma + samozrejme veci potrebne k vode a zakladnu vybavicku liekov.

anonym_390a0f
23. jún 2026

Prosím Ťa, však tvoje dieťa má 3,5r! Bežne chodia k moru s oveľa menšími deťmi. Však normálne zbal to, čo berieš keď ideš hocikam s dieťaťom niekam na pobyt.

anonym_1fd7fe
23. jún 2026

@lucia2461993 Nestresuj, chodia s menšími deťmi.
Aj keby ti niečo na dovolenke chýbalo, Chorvátsko je civilizovaná krajina a obchody aj lekárne majú zásobené ako na SK, ak nie aj lepšie. Takže určite kúpiš aj na mieste.

avatar
viky_21
23. jún 2026

My sme boli 1x s malým pri mori keď mal 1,5r a bolo to super. Balila som štýlom, že som si predstavila každý deň od rána do večera. Co bude potrebovať od oblečenia až po hračky. Co sa týka liekov nájdeš na nete kopec stránok, ktoré majú presne zoznamy. Hlavne lieky na teploty, hnačky, zvracanie a pod. Nejaké leukoplasty, dezinfekcia atď. 3,5r je už dosť veľké takže určite nestresuj ver mi, že deti toho nepotrebujú toľko koľko my toho nabalime 😅😅

avatar
snaaazilka
23. jún 2026

my ideme s 1 ročnou 😀 tiež mi to neni len tak jedno, ale presne som si povedala, že nejdeme mimo civilizáciu, takže, ak čosi zabudnem, alebo budeme potrebovať, kúpime tam

avatar
jankadr
23. jún 2026

Ste v Európe,blízko domov.Nezabudnut základné lieky a hlavne plavky s rukávom,dobrý klobúk a hračky k vode a dobre cherek rukavniky a topánky do vody.Kocik na večerné prechadzky

anonym_51499e
23. jún 2026

@lucia2461993 v každom letovisku je veľa lekárni aj doktor.Z liekov niečo na teplotu, fenistil, kvapky do uší pre istotu, na kašeľ,do nosa, teplomer, niečo na hnačku, opaľovací krém, pokrývka hlavy, topánky do vody, koleso, rukávniky, môžeš malý župan, osušku.My sme boli s pol ročnym zvládol to výborne.Ja som brala aj malý bazén a tam som mu dala vodu na breh a tam sa clapkal, Hlavne nech neochorie od klímy v aute a robte si prestávky.Spal v tieni pod stromom my sme nechodili počas dňa na izbu.Vyhybaj sa bazénu

anonym_f9aa76
23. jún 2026

ved nejdes do Ugandy, Chorvatsko je za rohom, fungujes tam ako u nas, plus dieta mas uz vacsie, to ste este nikdy nikde neboli?

anonym_fefdb0
24. jún 2026
@anonym_f9aa76

ved nejdes do Ugandy, Chorvatsko je za rohom, fungujes tam ako u nas, plus dieta mas uz vacsie, to ste este nikdy nikde neboli?

@anonym_f9aa76 Tiez neviem, naco take a halo a stresy, ako keby isli min.do USA. My sme boli prvytkrat, ked mal syn 5 mesiacov a neprezivala som to.

anonym_e4f03f
24. jún 2026

Ja uz aj s liekami opatrne,nakupila som vsetko mozne aj nemozne v lekarni nechala 150eur,a aj tak sa to nakoniec vyhodilo.Takze ja ozaj uz len zaklad.Aj oni maju lekarne aj doktorov.

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@anonym_51499e

@lucia2461993 v každom letovisku je veľa lekárni aj doktor.Z liekov niečo na teplotu, fenistil, kvapky do uší pre istotu, na kašeľ,do nosa, teplomer, niečo na hnačku, opaľovací krém, pokrývka hlavy, topánky do vody, koleso, rukávniky, môžeš malý župan, osušku.My sme boli s pol ročnym zvládol to výborne.Ja som brala aj malý bazén a tam som mu dala vodu na breh a tam sa clapkal, Hlavne nech neochorie od klímy v aute a robte si prestávky.Spal v tieni pod stromom my sme nechodili počas dňa na izbu.Vyhybaj sa bazénu

@anonym_51499e Dakujem krasne 🙂

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@alcielle

3,5 je v pohode vek 👍.

@alcielle dakujem 🙂

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@anonym_1fd7fe

@lucia2461993 Nestresuj, chodia s menšími deťmi.
Aj keby ti niečo na dovolenke chýbalo, Chorvátsko je civilizovaná krajina a obchody aj lekárne majú zásobené ako na SK, ak nie aj lepšie. Takže určite kúpiš aj na mieste.

@anonym_1fd7fe Ved ano, aj to je pravda.

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@viky_21

My sme boli 1x s malým pri mori keď mal 1,5r a bolo to super. Balila som štýlom, že som si predstavila každý deň od rána do večera. Co bude potrebovať od oblečenia až po hračky. Co sa týka liekov nájdeš na nete kopec stránok, ktoré majú presne zoznamy. Hlavne lieky na teploty, hnačky, zvracanie a pod. Nejaké leukoplasty, dezinfekcia atď. 3,5r je už dosť veľké takže určite nestresuj ver mi, že deti toho nepotrebujú toľko koľko my toho nabalime 😅😅

@viky_21 Presne tak, ja patrim k tym, ktorí potom len doma vybaľujú :D

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@anonym_e4f03f

Ja uz aj s liekami opatrne,nakupila som vsetko mozne aj nemozne v lekarni nechala 150eur,a aj tak sa to nakoniec vyhodilo.Takze ja ozaj uz len zaklad.Aj oni maju lekarne aj doktorov.

@anonym_e4f03f ano budem sa drzat toho zakladu. V podstate som si naozaj neuvedomila, ze aj Chorvatsko ma lekarne :D :D

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@anonym_f9aa76

ved nejdes do Ugandy, Chorvatsko je za rohom, fungujes tam ako u nas, plus dieta mas uz vacsie, to ste este nikdy nikde neboli?

@anonym_f9aa76 S dietatom pri mori este nie. Minuly rok len u nas Šturovo.

anonym_d9343f
24. jún 2026

Klasika - hnacka ,teplota ,bolesti , ak ma problemy s ocami ,citlive oci nieco do oci .to je vsetko ,proti stipancom nieco.

anonym_fefdb0
24. jún 2026
@lucia2461993

@anonym_e4f03f ano budem sa drzat toho zakladu. V podstate som si naozaj neuvedomila, ze aj Chorvatsko ma lekarne :D :D

@lucia2461993 A my sa durdime, ked sa nas Anglicania pytaju, ci aj u nas su automaticke pracky🤷‍♀️

avatar
simca06022011
24. jún 2026

ber to co do sturova ste brali, extra ochranu proti slnku.. ale popravde nam ked daco pochybelo, kupila som vsetko tam. Nemozem povedat ze by som cokolvek extra brala pre dceru. Plavky, rukavniky na plavanie , klobuky, okuliare slnecne (to jasne nechcela :DDD), ja som brala nejake jedlo a dobre som spravila, kym sme sa tam rozkukali a nasli nieco pre male dieta, na ubytku sme stravu mali fakt zlu raz, restiky tiez vsetky za vela nestoja/resp nestali, par rokov chorvatsko obchadzame. LIeky som ja bravala iba zakladne na teplotu, teplomer, leukoplast a sprej na odreniny (ten co robi "obvaz" - cize netreba leukoplasty ak si napr rozbije napr koleno niekde, s leukoplastom do vody velmi nepojde, to je do dnes naj vec na leto u nas)
Ostatne veci, podla toho co mate na ubytku. Mne taketo male dieta prespalo obed v izbe s otcom... cize od 11-16 som mala veget na plazi. To len pre inspiraciu :D

anonym_6768c9
24. jún 2026
@lucia2461993

@anonym_f9aa76 S dietatom pri mori este nie. Minuly rok len u nas Šturovo.

@lucia2461993 je to len Chorvátsko. Ja som šla prvý krát s polročnou. Myslím, že nurofen je tam v lekárni lacnejší ako u nás.

avatar
annel19
24. jún 2026

@lucia2461993 chodíme už 9 rokov, s deťmi od ich 1,5 roka.
Zober niečo do uší, sprej na poranenia, nurofen, Paralen, proti stiipancom niečo.
Prvý krát som šla s taškou liekov, no Chorvátsko nie je kraj sveta,všetko kúpiš v lekárni.
Lekári dostupni všade.

anonym_3b9e08
24. jún 2026

Ja len - lieky su tam lacnejsie ako u nas, je to civilizacia, museli sme si tam zial uz volat aj RZP za tych 20krat, co sme tam boli a uplne super, nikdy sme nic naviac neplatili a nikdy nam nic nechybalo. Ak ideme do vacsieho letoviska s obchodmi, uz ani neberiem plazove vybavenie a oblecenie letne, kupujem tam slapky, saty, klobuky. Len samozrejme v malych dedinach pri plazi je to drahe.

avatar
majlo1234
24. jún 2026

Akoze chapem, ze to je pre vas po prvy krat narocna predstava. Ale stastim je, ze deti ziju vsade vo svete. Takze aj v chorvatsku kupis, co budes potrebovat/zabudnes. Na cestu sa psychicky pripravit, nabrat hracky, zabavky, jedlo pripadne nejake rozpravky. Inak nic specialne pripravovat netreba

avatar
zuzubb007
24. jún 2026

Tak s dieťaťom určite lepšie do Chorvátska ako tieto naše bazény, je tam milión lekárni, absolútne ti nič netreba, zbalená si za 10 minút, všetko čo nebude sa dá kúpiť, takže sa len naladiť 😜

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@anonym_3b9e08

Ja len - lieky su tam lacnejsie ako u nas, je to civilizacia, museli sme si tam zial uz volat aj RZP za tych 20krat, co sme tam boli a uplne super, nikdy sme nic naviac neplatili a nikdy nam nic nechybalo. Ak ideme do vacsieho letoviska s obchodmi, uz ani neberiem plazove vybavenie a oblecenie letne, kupujem tam slapky, saty, klobuky. Len samozrejme v malych dedinach pri plazi je to drahe.

@anonym_3b9e08 áno, uz som si to aj ja uvedomila, ze Chorvatsko nie je osada, ale krajina podobná nám a urcite sa tam tiez dá zohnať vsetko a mozno aj nieco lepsie. To len tá prvá cesta.

avatar
lucia2461993
autor
24. jún 2026
@majlo1234

Akoze chapem, ze to je pre vas po prvy krat narocna predstava. Ale stastim je, ze deti ziju vsade vo svete. Takze aj v chorvatsku kupis, co budes potrebovat/zabudnes. Na cestu sa psychicky pripravit, nabrat hracky, zabavky, jedlo pripadne nejake rozpravky. Inak nic specialne pripravovat netreba

@majlo1234 áno zbalim naozaj zopar zakladnych veci a nejdem to prezivat ako keby idem na mesiac do Tanzanie :D :D

avatar
pink_lady
Včera o 04:03

Lekárne majú slabsie, viac liekov nemajú v ponuke alebo na predpis aj také čo u nás na voľno. Bežne majú od kašľu flavamed a také, od teploty ale napr také spreje do nosa nepoznajú... Ani na alergiu... Taký voltaren na predpis... Mne ich lekáreň príde ako drogéria a čajovňa...
Pozri ljekarna.hr

Inak ostatné - majú všetky obchody čo tu okrem Tesca. Majú Lidl, Kaufland, prečo, kik JYSK, action, decathlon, DM, ...spar, bibu .+ Tommy, plodine..Ak niečo zabudneš, kúpiš tam

avatar
pink_lady
Včera o 04:07

*pepco

Ale pozor, v kiku v makarskej mali 15.7. vianočné gule 🤣

Strana
z2