Aké je parkovanie v Zoo Viedeň?

lubka202
3. apr 2019

Ahojte prosim o skusenosti s parkovanim v zoo vo Viedni, chystame sa tam na Velku Noc 3 rodiny na autach. Mame sancu tam nejak parkovat? Dakujem

korunka1
3. apr 2019

Zo stránky ZOO
Na ulici Seckendorff-Gudent-Weg sa nachádza obmedzený počet bezplatných parkovacích miest. Príjazd je cez Elisabeth–Allee. Nachádzajú sa tu aj parkoviská pre invalidov a nabíjacia stanica pre elektromobily. K dispozícii máte okrem toho dve zariadenia Park & Ride, vzdialené od zoologickej záhrady iba niekoľko staníc metrom

meluela
3. apr 2019

to P+R je super.. teda ze zaparkujete na okraji viedne za zvyhodnene parkovne (3/e na den) a dalej pojdete MHD .. ak maju deti radi metro tak je to idealne riesenie 🙂

vroni
3. apr 2019

@lubka202, teoreticky áno, prakticky ani náhodou. Tie miesta zadarmo síce existujú, ale je ich tam tuším 5 a keď sa ti podarí uloviť jedno, si dieťa šťasteny. Tri autá - zabudni. Keď by ste išli skoro ráno, da sa parkovať aj v hoteli oproti vchodu, ale hotel je po rekonštrukcii hodne úspešný a garáž často plná, spoľahnúť sa na to nedá. Fakt najvhodnejšie je to P&R, kúsok od ZOO (tuším sú to dve stanice metra) je P&R Hütteldorf, tam autom v pohode odparkujete za smiešnu sumu a odveziete sa metrom až pred vchod do ZOO (dobre, preháňam. Je to asi 350 m od vchodu). Neskúšajte parkovať v uličkách. V niektorých (väčšine) je parkovanie platené a časovo obmedzené a nakoľko miestni vedia, že Slováci radi pokuty nezaplatila, dávajú papuče. Pokuta nie je taká hrozna, ale treba ju zaplatiť na najbližšej stanici a potom čakať, kým sa niekto uraci prísť zložiť papuče, proste to nestojí za to.

ivana11155
3. apr 2019

My sme zaparkovali trosku vyssie od parkoviska pri cintorine, uz pri bytovkach, ulicu fakt neviem, trosku sme sa presli peso 10-15minut a mali sme to zadarmo. Ked pridete skoro rano na parkovisku pri cintorine je dost miest ( cca 40?) a myslim, ze je bezplatne. Parkovalo tam kopu Slovakov a Cechov.

lubka202
autor
3. apr 2019

@vroni Ahoj dakujem za skusenosti. Mozno sa budete smiat ale nik z nas este nesiel metrom plus vsetci mame male deti kociky a tak neviem ci by sme to dali 🙂

lilucerullo
3. apr 2019

@lubka202 samozrejme ze dali, cesta metrom je pohodlna. ja mam tri deti po sebe a jazdim tak bezne. pri zoo sa zaparkuje velmi tazko, auto v meste uz ani nepouzivame.

michaltat
3. apr 2019

@lubka202 metro je bezbarierove U4 takisto aj vytahy

michaltat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
3. apr 2019

@lubka202, ano, Metro je bezbarierove, vsade su vytahy a zazitok budete mat vy aj deti. Parkovisko je rovno pri konecnej stanici Metra, takze nemozte nastupit na zly smer a ani sa neprevezite (teda tym jednym smerom), zastavky su hlasene a pisane obrovskym pismom, mozno to bude na prvy raz trochu adrenalin, ale hladat parkovisko po viedenskych ulickach a dufat, ze ste nasli naozaj to bezplatne a auta tam stale budu stat, ked sa vratite - to by som s detmi nedala. To parkovisko pri cintorine, co @ivana11155 spomina, sa da. Ale pridete nie ku hlavnemu vchodu ale vedlajsiemu a ten, pokial sa spravne pamatam, bezbarierovy nie je, bolo by treba kociky zniest po hodne dlhych schodoch (ja uz nemam kocikove deti a Zoo tiez nie je moja srdcovka, takze pripustam, ze sa to mohlo zmenit). Fakt je to ovela jednoduchsie, ako to podla popisu vyzera 😉

korunka1
3. apr 2019

My sme šli do Viedne autom, ale tam už len metrom alebo pešom. Úplna pohodička, teda ak si už metrom šla, čo Ty nie. Ale nie je to nič strašné, troška orientačného zmyslu a predstavivosti treba.
Do ZOO sme šli zo strany Schonbrunnu, zo záhrad.

eliska13
3. apr 2019

@lubka202 treba ísť zhora nie od Schonbrunu a tam zaparkujete.budete unavení ešte deti do metra ťahať vždy sme boli autom.Rataj, že tam budete celý deň.Pozri si mapku na webe neviem ako sa volá ten druhý vstup hore a ulica

vroni
3. apr 2019

@eliska13, ved jej nikto neradi, aby šli od Schönbrunnu. Nehovoriac o tom, že pri Schönbrunne sa parkuje rovnako "super" ako v Hietzingu (to je ten priamy vchod). Ak sa vyznáš v uličkách a vieš, kde môžeš parkovať, tak sa dá. Ale tri autá a evidentne neznali pomerov, to je parkovací adrenalín.

michaltat
3. apr 2019

@vroni inak koncom prazdnin je loterie tag a staci priniest podani tiket do loterie a vstup mate zdarma..

vroni
3. apr 2019
osky
4. apr 2019

@vroni ty sa teda vyznas....
Byvas uz vo Viedni???😃

Ja len viem,ze cez vikendy a v statne svistky je po celej Viedni parkovanie zadarmo.takze pokial to zvladnete sobota,nedela alebo velkonocny pondelok,niet co riesit-co sa tyka platenia.
Uz ci zozeniete miesto,je druha vec...
Lebo tuto vyhodu vyuzivaju i domaci...

vroni
5. apr 2019

@osky, bývam. Už 15 rokov 😉

maciatkolulu
5. apr 2019

@vroni z hora je to tiež bezbariérové a nie je to ďaleko od vchodu,dá sa super s kočíkom aj bollerwagenom, len hore naspäť je to veselé🤪ale my parkujeme iba hore. Vidíš cestou ostrovov a aj zirafy
@lubka202

sarinka2012
8. apr 2019

@lubka202 Bud P+R a metrom , to je za super cenu alebo klasicke garaže platene, tych je aj pri ZOO kopa ale teda za cca 5-6 hodin tam nechate do 30 eur. Parkovanie bezplatne je takmer vždy na 99% obsadene 🙂 nespoliehaj sa radšej že najdeš miesto a už vôbec nie tri blizko ZOO a hlavne blizko seba 🙂 My ked chodíme do muzeii alebo ZOO alebo do mesta tak vždy využivame platene garaže. Jednak je to blizko zvolených atrakcii a bez zdlhaveho hladania a v zime nie je auto zasnežene a v lete rozhoručene 🙂 akurát že plus k rozpočtu na vylet priratame tych 30 eur na parkovanie

michaltat
10. apr 2019

@vroni My sme tiez vo Viedni.Seestadt

riskantt
22. apr 2019

Ahoj, dnes sme boli v ZOO Viedeň, parkovali sme na Seckendorff-Gudent-Weg a po návrate zo ZOO má čakal za oknom pokuta za parkovanie na 36€. Myslel som, že tam je parkovanie zadarmo a ešte k tomu je aj sviatok... neviete mi poradiť niekto, či to mám zaplatiť? Ďakujem vopred.

vroni
22. apr 2019

@riskantt, v rezidentskych zónach smú parkovať len majitelia rezidentskych kariet. Aj cez víkend a sviatky. Zóny sú označené značkou alebo modrým pruhom. Takže pokuta zrejme bude oprávnená. Na SK ju do posielať nebudú, ale ak nezaplatís a auto zaparkujes kdekoľvek v AT, založia ti rovno papuču a zrataju všetky nedoplatky (a to aj v prípade, že budeš parkovať správne)

riskantt
22. apr 2019

Vďaka za odpoved, ale ako dôvod tam je: parkschein/gultiger parkschein fehlte. Môže to byt aj to?

vroni
22. apr 2019

@riskantt, hm, divne..... Nemalo by to tak byt. Jednak je v tejto uličke parkovisko, druhak by na pokute nemalo byt blabotanie o chýbajúcom parkscheine.... Ale neprisaham, že sa nemôžem mýliť. Môžem sa ti zajtra na to opýtat...

riskantt
22. apr 2019

@vroni Vážne? To by bolo super. Ďakujem. Budem čakať na odpoved.

vroni
23. apr 2019

@riskantt, daj namietku, včera bol sviatok a vo sviatky je parkovanie bezplatne. Žiadna zóna tam nie je, potvrdila radnica okrsku, len nejaký iniciatívny blbec tam zrejme oxidoval (to nepotvrdili, to hovorím ja). Namietku dat musíš, inak a povazuje pokuta za oprávnenú.

riskantt
23. apr 2019

@vroni Ďakujem. Myslel som si to. Stačí keď im to pošlem mailom na mailovú adresu polície a v angličtine, či to musí byť v nemčine?

vroni
23. apr 2019

@riskantt, nie, nie a nie 🤣 Nie na políciu (ta s tým nič nemá, to je vec magistrátu), nie v angličtine (nemusia akceptovať a väčšinou ani neakceptuju) a ako a kam máš napísané niekde na tom lístku (na tej časti, ktorú si od fotil to nie je). Poznajúc usilovnost rakúskych štátnych úradníkov, bude tam pošta, fax a telefón (ten nepouži, to je len pre naivných, aby sa ich zbavili) a žiaden mail. Ale pokukaj....

riskantt
23. apr 2019

@vroni Diky, vzadu je poštová adresa, telefón aj mail. Pošlem teda list poštou. Tak to bude asi najistejšie. Vďaka za pomoc.

vroni
23. apr 2019

@riskantt, som ohurena. Ja som dostala, pred týždňom pokutu od hasičov (za odťah auta. Žiaľ, auto stále stojí pred našou bránou, nikto ho neodtiahol a moje nie je ani náhodou. Namietku jedine písomne....)

danielle77
10. aug 2019

@vroni prosím ťa môžem sa ťa spýtať, my zvažujeme cestu vlakom z Bratislavy, mám obavu cestovať autom cez Viedeň - avšak teraz je tam výluka metra U4, prosím ťa ako sa dostaneme z Wien Hauptbahnhof do ZOO? Stačí mi kúpiť ten lístok za 2,40? Deti cez prázdniny sú zdarma? Ďakujem