Cestovanie na dovolenku s 5 mesačným bábom

subulik
3. júl 2017

Ahojte. Chcela by som sa opýtať ako je to cestovať s 5 mesačným dieťaťom. Čo je pre dieťa lepšie? Ísť na dovolenku autom alebo lietadlom? Neviem čo je menšia záťaž. Poraďte

janinah
3. júl 2017

My sme v tomto veku dovolenkovali u babky na dvore pod čerešňou,úplne minimálna záťaž pre dieťa a rodičov😉 Dnes sa so všetkým ponáhľa a pritom nič neutečie,more už vôbec nie.

subulik
autor
3. júl 2017

@janinah viem, tiež sa mi do toho moc nechce, ale mame ešte 9 ročného syna a už nebol 2 roky pri mori. Strašne chce ísť. Tak preto zisťujem.

guiseppinka
3. júl 2017

Ja som tiez bola proti dovolenke s malymi detmi, ale cim mensie dieta, tym je "bezudrzbovejsie". Lietadlom by som nesla, lebo moze plakat a dost to rusi ostatnych, ale pokial nema problem so znasanim autosedacky a cestovanim v aute, tak autom isto... niekam chorvatsko alebo taliansko, ze aj keby sa daco stalo, tak za par hodin je clovek doma... take malo babo aj tak vacsinu dna prespi, cize bud bude na plazi pod stromom v kociku alebo niekde pobehate po vyletoch... netreba nic riesit okolo neho - hlbku vody, piesok alebo kamienky... do vody ho mozete dat ale aj nemusite... za mna teda dovolenka ano, ale autom... (ale ja som aj taky autovy typ, mne auto proste vyhovuje🙂)

alexa933
3. júl 2017

@subulik My sme brali neterinu dcerku ked mala 6 mesiacov.Tiez sa mi to dako nepozdavalo. Boli sme v Biograte a znasala to super.Tam je vyhoda ze pri mori su chodniky tak sa dalo super aj s kociarom lietat.😉 Je tam aj vela stankov s jedlom vseliake atrakcie takze fajn aj pre starsieho syna.🙂 Cestovali sme vecer tak vsetko prespala s prestavkami.Skor by som sla autom ako letecky 😉

katkasofi
3. júl 2017

My sme boli na Brači ked mala malá 5 mesiacov. Paráda. Ešte nelozila, len ležala a často ešte spinkala. Ideál. Išli sme autom a 1 hodinu loďou. Bolo s ňou menej "roboty" ako s ďalšími dvoma staršími súrodencami. Takže za mňa áno. Ale autom. Lietadlo si neviem predstaviť, lebo musíš mať dieťa len na rukách... V mori a v bazene sme ju dali do kolesa a bola spokojná 😊 jedina nevyhoda bola ze sme vsade vlacili kociar. Chvilku sa okupkala v mori a hneď sa jej chcelo spinkať 😎

slniecko35
3. júl 2017

My sme boli minuly rok ked mala mala 3m autom aj v 4m lietadlom. V aute sice pekne prespala, ale dlhe trasy su zbytocna zataz, treba zastavovat a vybrat ju z autosedacky kazde 3h a ist takto 900km bolo dost aj pre nas, ale letenky boli nenormalne drahe preto sme museli ist autom. Lietadlom to bolo ovela pohodlnejsie, lety skoro cele prespala, len jeden revala, lebo mal vyse 3h meskanie a nemohla zaspat, na rukach tazko zaspavala a kocik sme museli odovzdat pri checkine, odvtedy vzdy berieme nosic🙂

viskupovaandrea
3. júl 2017

@subulik Ahoj
Záleží kam na dovolenku pôjdete .
Ak idete do Chorvátska alebo Talianska tak urcite autom, je to lepsie lebo si môžte zastavit, prebaliť malé ,das mu papať a nikto na teba nepozerá 😊. Ale pokial idete dalej tak asi letecky by bolo lepšie, predsa len dlhšiu cestu v aute v autosedacke by nemusel zvládať dobre a moze byt neskor nervózny ,atd....
Mi sme chodili letecky ked boli deti mensie lebo raz sme vyskusali ist autom z UK na SK ale to bol horor, deti celu cestu plakali a potom este cesta spet z SK do UK omg to bol horor. Tak sme chodili letecky ,za 2,5hodin sme boli v BA.. Autom sme sli v decembri prvy krat po tej hororovej ceste ale deti su uz vecsie takze cesta bola skor zabava uz 🤗
Takze nech uz sa rozhodete ist akokoľvek drzim palce aby babo cestu zvládlo s usmevom a užite si dovolenku. 😗

janickacrazy
3. júl 2017

Podľa mna určite je lepšie ísť lietadlom, je to pohodlné a ste tam za chvilu na rozdiel od auta, kde musí dieťa byť v sedačke celé dlhé hodiny. Náš syn bol vreštiak a v aute nevydržal ani 2 hodiny, ked sme šli lietadlom, tak bol spokojný, mal 6 mesiacov a zvládol to v pohode. My sme mohli ísť s kočíkom až k lietadlu, takže to bolo tiež v pohode.

subulik
autor
3. júl 2017

No vsak to, že malá ma také chvíle že autosedacku vyslovene neznáša. Len vidí že ju tam idem dat a už spustí. Plus sa tam dosť potí v nej, ešte máme vajko aj s vložkou. Preto som zvažovala to lietadlo, len tam zas neviem kvôli tomu tlaku

slniecko35
3. júl 2017

@subulik tlaku sa netreba bat, pri starte a pristavani daj napit mlieka alebo vody a vybavene

yanni
3. júl 2017

Nasa najmladsia bude mat onedlho dva roky a ma nalietanych a nacestovanych viac mil ako vela dospelakov. Na prvu dlhu cestu 450 kma par dni neskor spät isla ako 3 tyzdnova, na dalsiu 800 km ako dvojmesacna a spät o mesiac, to bolo vsetko autom. Vajce tiez nemala rada, ale nejak sme to dali. Tie dve 800 km cesty som isla dokonca ja s nou autom sama. a to som este plne kojila.
Lieta od ca. 4. mesiacov po polke sveta. A nikdy ziadny problem, dokonca letecky aj viac hodin je lepsie ako autom.
A kecy, ze lietadlom nie, lebo babo place a moze rusit cestujucich neber vazne. Dieta je taky isty cestujuci a ma taky isty narok cestovat ako 20,30, 80 rocny clovek.
A na margo revu. Leteli sme v sobotu zo Seychellov. V druhom lietadle po prestupe bol ca 5 rocny chalan, ktory prereval cely let. v Noci o druhej. Nasa 23 mesacne spala a ani mu.
tak ktore "babo" viac revalo?????

momoqui
3. júl 2017

@subulik ahoj najmensia zataz je letecky. Je to rychlejsie a pre dieta pohodlnejsie. Autom sa da tiez treba robit prestavky. Deti vacsinou nemaju radi autosedacky a aspon nasa spi max hodinu a potom uz protestuje. My cestujeme aj aj a nie je to nic narocne ani nezvladnutelne.

momoqui
3. júl 2017

@subulik tlaku sa neboj. Ak kojis tak pri vzlietnuti a pristavani koj a ak nie tak daj flasu s niecim na pitie alebo cumel ... babatku je lepsie v lietadle ako v aute je tam aj menej teplo a moze sa hybat ako chce

lenicka6697
3. júl 2017

@janinah plne suhlasim. Nechapem co sa s tymi matkami porobilo, k moru??? Vyplakavaju aky je maly rodicak a idu k moru? Nam bolo u babky dobre. Poznaju to dnesne deti? A co ze 9 rocny chlapec nebol uz 2 roky pri mori? Hold ako si ich naucime...zbytocne rozmaznavanie

michaelach
3. júl 2017

Osobnú skúsenosť mám s cestovaním autom. So staršou dcérkou sme boli keď mala 4 mesiace v Taliansku a s mladšou keď mala 5 mesiacov,tiež v Taliansku. Cestu sme si rozdelili na dva dni,takže v aute bola za celý deň len 5 hodín. Lietadlom sme zatiaľ neboli, nakoľko sa dosť bojím žiarenia pri tak malých deťoch. Je to pre ne veľmi veľká záťaž. Treba si o tom niečo naštudovať a keď sa zorientuješ v problematike žiarenia pri letoch (1 hodina letu cez deň je podobná ako cca 5 rontgenovych vysetreni celeho tela), už ťa nebude trápiť tlak pri štarte a pristávaní. Lebo to je ten najmenší problém pri lietaní😊

lenicka6697
3. júl 2017

@subulik prepac ale ako ze co, ze nebol 2 roky pri mori? Nikoho nechcem urazat no pre deti je to zbytocnost. Teraz bravaju uz 3 m babatka k moru...naco??? Lebo mamicka chce? Ja by som.s tak malym babatkom urcite nesla, aj kebyze na to mam

yanni
3. júl 2017

@lenicka6697 a prečo nie? Naši su aj u babkovcov na záhrade, aj pri mori, ajv horách, aj prijazere aj doma na záhrade. Ked na to mám a všetci radi cestujú a spoznávajú Nice, prečo by sme nešli?
A neviem aké rozmaznávanie. Chalani dali napr. Teraz prednosť pred Abu Dhabi futbalovému campu. Takze idu tam a ja s malou sama k moru.

yanni
3. júl 2017

@lenicka6697 a to more je co, horšie ako hory? Predstav si, v morských oblastiach sa deti aj rodíš a aj tam žijú.
A my napr žijeme v pusti. A co? Sme horší a mame horšie deti ako vy v Tatrach?

ivec16
3. júl 2017

prvy raz som bola pri mori ked som mala 14 rokov... ale to je vedlajsie... kludne mozete aj letiet... ja keby si mam vybrat 2 hodiny v lietadle alebo 10 v aute tak urcite lietadlo

kamr
3. júl 2017

My sme išli s malým autom do Chorvátska na noc, mala som ho vo vaničke z kočíka, ktorá bola pripútaná a prespal celú cestu. Malý mal vtedy 6 mesiacov. Inak celú dovolenku trávil v kočíku alebo v detskom stane a bol fakt super. Takže určite odporúčam, ale ani lietadlo nie je zlé, kočík skladáš až tesne pred vstupom do lietadla a na rukách ti s fľašou vydrží. My sme takto leteli, keď mal malý rok a bolo to v pohode. Okrem toho, je to rýchlejšie a podľa mňa menej stresujúce aj pre teba aj pre staršieho syna. Tak prajem príjemnú dovolenku 🙂

lenicka6697
3. júl 2017

@yanni more nie je zle ale dovolenky k nemu zbytocnost, ktora je draha. Co by si vybrala Ty? Dovolenku pri mori a minut vsetky peniaze a potom nemat co do ust? Kolko ludi sa zadlzi kvoli dovolenke. Vylet do hor je nahodou velmi pekny.

ivec16
3. júl 2017

nemusite sa bat letiet lietadlom od 4 mesiacov co mal maly lietame pravidelne niekolko krat za rok,.. brebalis vzdy na letisku, nik sa na teba nepozera, normlane su tam miesta na prebalovanie... aj v lietadle je prebalovaci pult na wc..

guiseppinka
3. júl 2017

@lenicka6697 myslim, ze tyzdnova dovolenka v horach na svk (napr. Tatry) vyjde v konecnom dosledku aj viac ako tyzden pri mori... samozrejme, ze ak nemam na dovolenku pri mori, tak na nu nejdem. A poziciavat si na dovolenku je kravina na n-tu. Stale vravim, ze treba sa zakryvat takou perinou na aku mam... mozem ist niekam, idem. Nemozem, sedim doma, resp. si spravim iny program...

yanni
3. júl 2017

@lenicka6697 tu o peniazoch diskutovať je bezpredmetne. Zakladateľka sa pýta niečo iné.
Co sa zadĺženosť koli dovolenke týka, to musi zvážiť každý sám. Mna nezaujíma co majú alebo nemajú ini.

azzflo
3. júl 2017

Ja osobne radsej letecky. Rovnako ako @yanni aj nase decka cestuju od uplneho malicka a nie 2-hodinove lety po Europe, ale casto aj 20 a viac hodinove cesty. A nikdy ziadny problem. Pre take male babatka niektore spolocnosti davaju take zavesne postielky, treba sa spytat, neviem ci to funguje aj pri dovolenkovych charterovych letoch.
Plac vobec neries, ved to je normalne, keby aj plakala.
Kedze autom ste obmedzeni na Taliansko a Chorvatsko a do takej chladnej vody by som ja osobne take male dieta nepustala, tak by som radsej poriesila nejake Grecko ci Siciliu, kludne aj na vlastnu past a nemusite ani na cely tyzden ist. Pripadne neskor na jesen aj nieco dalej. Vsak aj lietadlom sa mozete kedykolvek vratit, este aj rychlejsie ako autom.
@lenicka6697 Veruze si predstav, ze dietatu je ako vravis jedno, kde je a prave preto netreba vidiet cestovanie hned ako prekazku. A ano, niekedy idu rodiny na dovolenku len preto, lebo "mamicka chce" - chce vypadnut z okukanych hor a domu, kde je stale s detmi na materskej zatvorena 😉 Takze kludne nechod nikam aj ked na to budes, ale netaraj taketo veci

yanni
3. júl 2017
wewe7771
26. jan 2020

@lenicka6697 vylet do hor je ovela drahsi ako napr. dovolenka v bulharsku