Cestovanie lietadlom s ročným bábätkom

mateska01
10. jún 2013

dobry den,chcela by som sa spytat ako vase rocne deticky zvladli cestovanie lietadlom,buduci tyzden ideme na dovolenku a mame skoro rocnu dcerku,tak by som chcela vediet,co a ako v lietadle s nou...dakujem za rady a odpovede....🙂

bubelko
10. jún 2013

@mateska01 https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/
skus pozriet aj v tejto teme 😉
neviem, ako dlho budete letiet - urcite zober nejake hracky so sebou, knizku na pozeranie. nasi zvladali lety dobre,bud sa prebavili alebo pospali. pri odlietani a pristavani treba nieco na vyrovnanie tlaku v usiach - bud kojit, flasku alebo cumel - podla toho, co pouzivate.

srdiecko9
10. jún 2013

@mateska01 to zalezi aj od povahy dietata. My sme isli s dcerou, mala tiez okolo roka a bolo to hrozne, teraz uz spominam so smiechom, ale vtedy som ratala minuty, kedy uz pristaneme. Bola nekludna, vsade chcela byt, spanok nehrozil a ceresnicka na torte, ked potiahla za vlasy pani, co sedela pred nami. Nebolo mi vsetko jedno, bola som fakt upotena. No ona nie je cestovatelsky typ, ona neobsedi dlhsie doteraz. V aute nespi nikdy, ani ked ideme na dlhsiu cestu. Dokonca raz sme isli na noc, a aj to spala len dve hodky z celej noci, takze des a hruza. Prave preto mam po ruke vela kniziek a priznavam aj pomocnika tablet 😀 lebo asi by sme vsetci zosaleli vratane vodica, co by nebolo dobre!! No inak je to zlate dieta, len nerada cestuje....

mateska01
autor
10. jún 2013

dakujem,lebo my sme na to s cestovanim tiez,raz tak raz tak,raz zaspi a ked nespi,tak sa jej nepaci v autosedacke,ale ked tam nie je tak je to v pohode,len ked ju niekde priputame,tak sa rozculuje...no ale dakujem za rada,dufam,ze to zvladneme ...aj nasa je zlate dieta,dobra kludne,len to cestovanie...niekedy je s krikom a niekedy je to uplne v pohode,ale kupila som jej aj taky dvd prehravac,skusim jej pustit spievankovo,na to sa rada pozera...

vlnka81
10. jún 2013

nas mal okolo 11 mesiacov ked sme leteli prvy x a leteli sme 3 hodiny plus presun autobusom do hotela bol dalsie 3 hodiny. ,mal byt kratsi ale nejako nevyslo. Maly to zvladol bravuurne. uska ho nastastie neboleli, spat nechcel ale vsetko naookolo ho zaujimalo. priprav si silne svoje a manzelove ruky. liezol po nas, po sedadle pred nami, usmieval sa na letusky. Vsetko ho zaujimalo len nie hracky. vytahoval nam z tasky veci a daval ich naspat. ale dalo sa, prezili sme a nelutujeme.

sandrika1986
10. jún 2013

Ahoj, ja som letela s dcérkou v roku 2009 keď mala rok na dovolenku do Egypta a potom keď mala necelé dva roky. Let trval 3:40 a zvládla to bez problémov. Sledovala okolie aj si pospala v lietadle ...ani sme sa nenazdali a boli sme v cieli 🙂 🙂 Myslela som, že bude uplakaná a mrzutá , ale nebola a tak sme cestu na dovolenku a potom naspäť domov zvládli na jednotku a dovolenku sme si užili obe 😉

mateska01
autor
10. jún 2013

dakujem,verim,ze aj my to zvladneme a nebudeme celu cestu plakat... 🙂 aj ked mam z toho obaby... 🙂

janahugo
10. jún 2013

Pri detoch nikdy nevies. Mozete mat svoje navyky, ale odrazuje je reakcia uplne necakana. Dovolenkove destinacie vyberame podla dlzky letu, teda do 3 hodin (pre istotu). U nas v prvom roku celkom fajn. Dietatko mas priputane na sebe, ale tie 3 hodiny je dost aj pre teba. V druhom roku - uplna katastrofa. Mala uz mala svoje sedadlo, ale pohodka bola iba prvu hodinu. Najvacsiu chybu som urobila odopnutim pasu, pretoze dostat ju spat bol neuveritelny problem. To sa vas ale netyka....Takze pri "pretlaku" dojcit, pit, dudlovat.)) Stastny a vesely let!)))