Boli ste na ostrove Rab s deťmi?

nataliamp
5. jún 2012

Rab

danielllka
5. jún 2012

@nataliamp ahoj, my sa tiež chystáme tento rok do Chorvátska, moje deti sú také staré ako Tvoje 🙂 a tiež som sa zaujímala o Rab- bolo mi však povedané, že na trajekt sa niekedy čaká dlho a že s deťmi to nieje ktovie čo.. takže by zaujímali aj mňa nejaké skúsenosti mamičiek 😎

nataliamp
autor
5. jún 2012

@danielllka ahoj no my do chorvatska chodime teda boli sme trikrat ale nie na ostrove a to sme mali este iba dcerku , ano pocula som o tom trajekte vraj aj styri hodiny sa caka ale my chodievame na bling tak chodime na noc a skoro rano sme v chorvatsku tak vtedy sa to vraj este da a cez vikend je toho vela tak by som bola rada o nejake info od ostatných co tam riamo boli

noemarta
5. jún 2012

baby vobec sa necaka tolko na trajekt, chodia kazdu hodinu..... my sme boli minuly rok na pagu, a pred tym na rabe...oba ostrovy mozem odporucit, rab je vyslovene rodinny ostrov a pag pre mladych ..... takze pohoda....

lili777
5. jún 2012

@nataliamp
@danielllka My sme boli na Rabe predminulý rok. Sú tam dve pláže, jedna menšia,druhá väčšia. Na tej menšej ani jeden bufet, nič, piesok hnusný bahnistý. Na tej väčšej je to krajšie, ale dosť ľudí je tam - z celého toho mestečka /Lopar to bol/ Ceny v bufetoch horibilné, veľmi vysoké. V obchodoch sa dá, ale my sme boli nabalení z domu a to riadne, takže sme moc nemuseli kupovať. Brali sme si všetko v chladničke elektrickej. Malý bol moc maličký, nechcela som mu dávať nič neoverené. REštiky dosť trahé, bežné jedlo okolo 10 eur. Ja osobne by som tam už nešla. Pre mňa je dovolenka, že som v nejakom krajšom rezorte. toto bolo, že som proste sa len zaradila do života tam žijúcich ľudí, chodila do obchodu, treba variť pre malého. Nebola to moc pre mňa dovolenka. Ani to prostredie mi nepripadalo ako pri mori. Ako v nejakej dedinke, ktorá má kúsok mora. No vyskúšajte, to je len môj osobný názor, každý má inú predstavu o dovolenke a iné nároky

matesl
5. jún 2012

ahoj
my sa tam chystame v sobotu, tak ti potom mozem napisat 😉
ale ideme so znamymi co co tam boli aj minuly rok s malou a idu na to iste miesto, si pochvalovali. beru odtialto len pitie, to je tam drahe, ale jedlo nakupia tam, tam si varili, niecp ednoduche a rychle.
Ide o to ci preferujes dovolenku vo velkych rezortoch, alebo takto, skor podomacky.
ja tam idem hlavne kvoli maleho alergii, a nepotrebijem velky hotelovy komplex 😉

nataliamp
autor
5. jún 2012

@matesl fajn budem rada napíste mi

nataliamp
autor
5. jún 2012

@lili777
@matesl bola som aj vo velkých ezortoch v tunisku spanielsku ale aj v crikvenicic a vodicich v chorvatsku vsade sa mi acilo, my sme nenáracní tak len som chcela vediet ako je na tom Rabe 🙂

matesl
5. jún 2012

@nataliamp aj ja som zvedava, s malym sme este neboli pri mori, inak som ja v chorvatsku bola spokojna vzdy. paci sa mi byvat v apartmane, ako v rodinnom dome, teraska, dvor...pokoj...nejak sa mi neziadaju rezorty s kopou zabavy a podobne 😉
teraz budeme varit, ale fakt take rychle jedla, jednoducho pripravene a basta 😉

sampo
5. jún 2012

ano, boli 🙂 a velmi rada by som tam sla znova. Boli sme priamo v Rabe, na plaz sme chodili do kamporu (cca 6km to bolo), pieskova s veeelmi pozvolnym vstupom. Bol tam aj bufet a restauracia, sprchy, takze super. Trochu mi prekazali osy, tie boli hlavne pri tom bufete..ale inak pohoda 🙂 a kazdy vecer sme chodili do mesta, dieta tam zjedlo litre zmrzliny 😉 byvali sme v apartmane, ubytko bolo velmi skromne, ale nijako specialne mi to nevadilo. VJedlo sme si pripravovali sami vacsinou. Len ked sme sli domov, cakali sme na trajekt 4 hodiny, mm bol z toho na nervy 😀 ale mala bola uplne v pohode.

noemarta
5. jún 2012

@matesl potom napis, ake ste mali pocasie, hadam sa vycasi....

monro
5. jún 2012

My sme boli na Rabe 2x. Ked mal maly 4 a 5 rokov.Bolo super, na trajekt sa cakalo, ale nie nejak dlho.

matesl
5. jún 2012

@noemarta co som kukala dlhodobu predpoved, tak by malo byt od 27-32, obcas prehanka, no co uz s tym nenarobime nic. Kamoska aj v juli mala pocko ze svetre nosili a dalsia aj v auguste tam anginu chytila, takze to sa tazko da dopredu predvidat 😅

@monro teraz mi napadlo ze muz spominal, ze je jedni miesto blizsie kde chodi trajekt 4x denne len, to je kazde 4 hodky a trosku nizsie asi kazdu hodku, ako sa naplni tak ide 😉 ale neviem ten nazov, zistim

nataliamp
autor
5. jún 2012

@monro
@sampo velmi pekne dakujem

danielllka
5. jún 2012

@matesl ahoj a môžeš napísať aj kam presne idete? resp. kde budete bývať 🙂 My by sme tiež šli tak, že si potraviny vezmeme so sebou.. a tiež nepotrebujem luxus 🙂

matesl
5. jún 2012

@danielllka ideme do mestecka Lopar, budeme byvat velmi blizko Rajskej plaze a myslim, ze teraz tam este ani vela ludi nebude. Znami, co chodia s detmi si to pochvaluju, ze sa deti prehraju na piesku a clapkaju vo vode. ved to je jasne, ze kde je piesok, nie je uplne priezracna voda, tak ale ideme s detmi 😉 neriesim

majloo
5. jún 2012

Ja som bola minule leto na Rabe s drahym a malym 4,5 mesacnym synom na blind. Natrajekt sme smerom tam cakali asi 10 minut, akurat som ledva stihla maleho prebalit 🙂 a naspat asi 20 minut, to bola dost velka rada, ale rychlo to slo. Pohoda. Byvali sme hned v Rabe, v mestecku, resp. hned pri nom, prisli sme tam asi o 20:00 vecer, v centre je turisticka agentura, kde sme povedali, ze chceme lacne ubytko hehe a do hodiny sme byvali. Na plaz sme chodili do Banjolu, kusok peso od Rabu, autom sme boli po celom ostrove aj na inych plazach krasnych. My sme chceli byvat a chodit do toho starobyleho mestecka Rab a bola to romantika ako svina, super, odporucam. Ceny ako vsade inde v Chorvatsku. Inak v mestecku Rab je DMko, to bolo super. Trhy, palacinky, litre zmrzky, nadherny park v Rabe, aj tento rok by sme tam isli, este uvidime, ci nam to vyjde. 🙂

sampo
5. jún 2012

@matesl to s tou vodou nebude az take hrozne, ten rozvireny piesok velmi rychlo usada naspat. Vyzera to spinavo, no az tak nie je 😉 si pamatam, ze pri brehu bola voda tepla ako vo vani, lezali sme tam ako velryby (len nie v lopare, kampor je mensi 😉 )

danjelca
5. jún 2012

ak môžem doporučiť skuste príchod na trajekt načasovať na iný den ako sobotu a nedelu. Vtedy sa tam naozja dlho čaká..ked prídete hocikedy počas týždna tak je to ako autobus🙂

danielllka
5. jún 2012

@majloo a koľko teda vyšlo to lacné ubytko? 😉

matesl
5. jún 2012

@noemarta http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/rab/15...
podla tohoto by malo byt OK pocko 😉

danielllka
5. jún 2012

@matesl tak my sa zas chystáme posledný august. týždeň- tak pevne verím, že kdekoľvek budeme, nebude veľa ľudí :D A Vás výjde ubytko na koľko? Rezervovali ste si cez net, či tí známi mali nejaký kontakt?

zuzitka
5. jún 2012

ostrov Rab / mesto LOPAR

jorsulova
5. jún 2012

My sme boli tiez na Rabe, ale mne sa tam vobec nepacilo. O ten trajekt vobec neslo, bola strasne dlha rada ale islo to rychlo. Islo o to, ze to tam bolo vsetko strasne suche, bez zivota. A ti cikady ci ako sa to vola a pise, to bol cisty horor. Skoro sme tam vlastneho slova nepoculi. Voda bola cista, ale az prehnane horuca. Piesok bahnisty. A to hovorim o Lopare.

majloo
5. jún 2012

@danielllka boli sme v sezone a vecer este k tomu, tak 50 EUR za noc a dostali sme apartman, ze kuchyna s obyvkou , jedna izba s balkonikom do zahrady a druha vacsia izba s terasou a vyhladom na more. Krasne, akurat trocha do kopca, no aspon som nastartovala tie poporodne kila. 🙂

majloo
5. jún 2012

@jorsulova boli sme pozriet aj v Lopare, ale tam sa mi moc nepacilo tiez, hlava na hlave, vsetko krasne sa tam stratilo pod nanosmi ludi.. Skoda. Najkrajsie plaze su dostupne len clnom od mora.

matesl
5. jún 2012

@danielllka ti znami isli minuly rok na blint a nasli toto a tak si nechali kontakt a tento rok ideme tam. vychadza nas to 42 eur na noc, vraj nam dieta nebude ratat, tak super cena na to ako to zvonka vyzera, nema na nete foto, tak ak nafotime tak dam aj foto potom 😉

zuan
5. jún 2012

My sme boli tiez na Rabe, ked sme mali len starsieho syna, mal asi 10 mesiacov. chcela som tam ist hlavne kvoli piesku. Na trajekt sme necakali dlho, byvali sme v takom rodinnom penzione, ranajky sme mali v cene, cez den sme si nieco urobili na jedenie so sebou a poobede-navecer sme sa vzdy isli najest do nejakej restauracie. ludi sice vela na plazach, ale dalo sa najst miesto aj v chladku pod stromami, mne sa tam pacilo. hlavne ta plytka voda a piesok, maly sa tam vyhral. chodili sme autom po celom ostrove, dokonca nas majitel penzionu raz zobral lodkou na cely den na maly ostrov, kde nas bolo len par ludi, takze kupanie v pohode, len tam uz nebol taky jemny piesok a ziadny bufet. 🙂

danielllka
5. jún 2012

@matesl 42 eur pre 4 osoby? Tak potom na nás nezabudni a hoď nám tu nejaké fotečky 🙂 Nech Vám výjde počasie, aj celá dovča! 🙂

elka28
5. jún 2012

ahoj, my sme boli na rabe aj s kamaratmi minuly rok a boli sme spokojni.. kazdy mame starsie, vtedy 5-6r deti a mladsie vtedy cca 2r. more krasne, ciste, voda teplunka.. boli sme v lopare, pri tej mensej plazi. cestou tam (na plaz) sme chodili okolo obchodiku, stankov a pekarnicky. takze sme si vzdy nakupili cerstve pecivo, ktore deti milovali. varili sme si sami. na tej velkej, hlavnej plazi sme boli par krat, ale to uz je masovka - kazdy si vyberie, co mu viac vyhovuje.. nam sa pacilo a rozmyslame, ze pojdeme aj tento rok.. len nechodte z piatka na sobotu! to su strasne rady na hraniciach ☹ na trajekt sa cakalo, ale dalo sa..