Boli ste na plavbe veľkou loďou s deťmi?

tilly
13. apr 2012

zvazujem dovolenku, taku poznavacku lodou, je to po stredozemi, spanielsko, taliansko a tak... je to velikanska lod a dobra lodna spolocnost (rc), nie ako costa 😀
http://www.sonnenklar.tv/angebot/91931.html
boli ste niekto na takom niecom s detmi?

ja som bola na velmi podobnej lodi, trosku vacsej a v karibiku a bolo tam teda velmi vela deti, len som si ich nejak nevsimala, len som vnimala, ze tam su, tak neviem, ako by zvladali tie vylety a teda je to citit, ze je to lod, cize to trosku trasie stale, ze ako by to zvladali...

ma niekto skusenost? dik

blumka
13. apr 2012

@tilly my sme s mm tiez zvazovali ist na cruise ale nakoniec sme si povedali ze az ked deti budu vacsie aby z toho aj nieco mali. Resp. ked mladsia bude mat minimalne 4 roky.
Ja som bola na lodi tejto spolocnosti, ktora ma tuto lod co si dala link a nam netriaslo nic, a to sme sa plavili v roznom pocasi. Sem tam sice bolo trosku citit, hlavne na spici lode ale v kajutach vobec nic a ani bezne v lodi.
Asi som ti teda velmi nepomohla, co? 😀

kvetinka211
13. apr 2012

mne je zle z lodi a neznasam vela ludi v uzavretom priestore .. takze pre mna je dovolenka na lodi dost desiva predstava 😉 zalezi aj od toho, kolko tam budu mat miesta na behanie, aby nemuseli stale len niekde sediet ... ja som isla iba trajektom dlhsiu cestu a to deti v okoli zvladali lepsie nez ja 😉
no a deti podla mna neradi cestuju, radsej su na mieste, stale by sa ta pytali ze kedy tam uz budeme ...
plus tie stredomorske mesta v lete su brutalne rozhorucene, kludne aj do 40°C

modrofuzik11
14. apr 2012

ideme do chorvatska na dovolenku v juni. kubko bude mat vtedy 11 mesiacov. radi by sme isli aj na fakultativny vylet lodou. najma aj kvoli starsej 3rocnej dcere. verim, ze to bude v pohode🙂

maca_p
14. apr 2012

@modrofuzik11 ja som tak bola na fakultativnom vylete este bez deti, tarasa biograd na moru - kornati, poviem ti najhorsi den chorvatsku.... cely den na vypecenej lodi, s prisernou monotonnou chorvatskou muzikou, ktora nam sla na nervy. mali sme zastavku na obed, ktory sme museli chytro zbodnut a sup dalej. na kupanie na kornati sme mali mozno hodinku + do toho musim zaratat rychla prechadzka k tomu solnemu jazeru... nikdy viac, takyto organizovany vylet... prisli sme ohucani, spaleni, nas.rani 😲
o dva dni sme si pozicali motorovy cln na cely den a urobili sme si vylet po okolotych ostrovcekoch, to bola parada.

mirkadena
19. apr 2012

@tilly Ahoj, no my ideme s dvoma detičkami, teraz v máji. MSC SPLENDIDA, je to tá najnovšia loď.Sme takí cestovatelia, absolvovali sme kadejaké dovolenky pri mori, ale toto bude iné. 😉 Zvažovala som všetko pre a proti, a stále my vychádzalo, len to pre. Známi boli s deťmi na takejto lodi a neskutočne si chválili, že vraj už ani inú dovolenku ako na takejto lodi plánovať nebudú. Tak potom dám info ako bolo. 🙂)) Ty sa chystáš? A ako staré máš detičky?

tilly
autor
19. apr 2012

@blumka ja som bola na freedom of the seas v novembri v karibiku, neskutocna dovolenka... len teda neviem, ci s detmi, nejak som tam deti nevnimala, viem, ze ich tam bolo vela, ale tak ja som si tam isla od deti oddychnut 😀

@mirkadena daj vediet, ako som uz pisala, ja som na lodi bola, bola to parada, len teda neviem, ci aj s detmi, ci si to deti uziju 😀 ja som bola s inou spolocnostou, s royal carribean, aj msc je dobra spolocnost... teraz by som sa bala asi s costa ist niekam 😀 s rc sme nemali vobec problem, luxus na lodi aj mimo, vsade sa starali, vsetko bolo super... potom daj recenzie na msc... 😵 kam sa chystate? ake destinacie tam mate?

@modrofuzik11
@maca_p na fakultaku v chorvatsku na kornatoch sme boli aj my, ale toto je uuuuuuuuuuuuuuuuuplne ina lod 😀 😀 😀 😀 😀 toto je nieco na styl tej, co sa potopila v taliansku, len lepsia spolocnost a vacsia, luxusnejsia lod... 😉
inak ten vylet na kornati vooobec neodporucam, bolo to hrozneeee

blumka
20. apr 2012

@tilly jaaaj, my sme boli na exploreri of the seas tiez v karibiku, pred 5 rokmi, mali sme to ako svadobnu cestu, ja som uz bola tehu so starsou dcerkou, nejaky 5 mesiac a bola to pohoda lahoda....
pre mna tato cruise bola najlepsia dovolenka aka len moze byt 😉
ale co sa tyka deti...no neviem...su tam aj kadejake akcie na tych lodiach pre deti, detske kutiky a tak, ved vies sama, len myslim ze konkretne moje su na to este male...teda ta mladsia urcite. A zas vecer dat deti spat a byt s nimi v izbe a neist si sadnut do nejakeho "irish pubu" alebo neist na karaoke alebo do divadla to by ma asi trhalo 😅

Inak moj muz bol na cruise 3x, 2x na RC a raz Norwegian cruisle line a na RC neda dopustit.
Este mi napadlo k tym detom, ze mozno oni by mali vacsiu zabavu kebyze ste sli cez Disney cruise..ale neviem ci oni robia nejake po europe 😅

tilly
autor
20. apr 2012

@blumka disney ma uzasnu tu lod, videli sme ju v pristave v port canaveral, ale ta cesta na floridu 😝 oni europu nerobia...
ja by som straaasne chcela ist na allure alebo briliance, to su tie uplne najvacsie najnovsie...

ved to, ze byt s detmi niekde na izbe a hlavne teda tie kajuty vnutorne su take, ze tam akonahle lahnes do postele, spis 😀 to boli take tmave kobky a zas kajuty s balkonom boli o 300€ drahsie...
a nevyuzit vsetky tie atrakcie pre dospelakov... mne sa strasne pacila ta ice show co robili, boli sme aj v divadle, kine, na flow rider...

ja tvrdim, ze to je uplne ina dovolenka a treba to zazit... len asi tiez este rok/dva pockame, kym pojdeme s detmi...

blumka
20. apr 2012

@tilly my sme aj rozmyslali, ze deti nechat na prazdninach babkam a my ist bez nich...ale to by som si az tak asi neuzila, by som stale rozmyslala co robia a ako sa maju 😀
Ta ice show veru nemala chybu a tie "muzikaly" ci co to bolo, no kto nezazije nepochopi 😉

mozno sa raz na nejakej stretneme 😀 😀

mirkadena
20. apr 2012

@tilly Ahoj, my ideme trasa - Janov, Barcelona, Tunis, Malta, Sicília, Rím a opať Janov. Na lodiach je aj Tini club, detičky krásne zoberú, ak by sme chceli s mužom oddychovať. Ale je to len od 3 rokov ten club. Syn má 4 roky, takže jeho určite dáme, ale dcérka má 15 mes. čiže ona asi nie, ale idú aj známi, takže si malé detičky postrážime. Ja som písala naschvál aj do viac agentúr a vraveli, že chodia s detičkami aj menšími ako 3 roky a dozvedela. Takže som aj ja zvedavá, ale dcérka je dosť kľudné dieťa, tak uvidíme. No a atrakcie, kino atď. tak to bude pri dcérke riešiť tiež, že si večer navzájom deti postrážime pri spaní s kamarátmi. Máme kajutu s balkónom, tú vačšiu, loď poskytuje aj detskú postielku v cene, takže nemusíme vláčiť so sebou. Napíšem potom. 😉 😉 😉

blumka
20. apr 2012

@mirkadena ja tiez budem zvedava ako ste to zvladli, teda hlavne deti..potom sa urcite ozvi a prijemnu dovolenku 😉

mirkadena
20. apr 2012

@blumka ďakujem, dúfam, že si to užijeme, ale spolieham sa aj na to, že manželov kamárát bol aj s rodinou minulý rok na takejto lodi, vtedy ich synovia dvojičky mali 2 a pol roka a dcérka 5, no a chválili si. Tak uvidím. Hlavne ideme teraz v máji, lebo ja som nechcela, cez najvačšie horúčavy, už sme tak boli so synom tri letá po sebe a tie pekoty pre deti, predsa to nie je to najlepšie a zase ani klasickú dovolenku, len hotel, pláž a hotel, už sa mi nechce absolvovať. 😒

blumka
20. apr 2012

@mirkadena uplny suhlas s tym pocasim 😉 pre deti su lepsie take normalnejsie teploty, a to nehovorim uz o sebe, ja som z Oravy a stale si neviem zvyknut na kosicke horucavy cez leto 😀
Ja som inak minuly rok v Chorvatsku zistila ze to asi pre mna nebude taka klasicka dovolenka, ze lezat 10 dni na plazi, mne sa na tych cruise paci prave to ze si stale niekde inde a pritom mas kopu casu na poobzeranie miesta a samozrejme dalsia extra zabava na lodi, podla mna je to idealna dovolenka 😉

tilly
autor
20. apr 2012

@blumka ja nemam kde nechat deti... nasa babka ich uz nezvladne, je z nich unavena po dvoch dnoch, tyzden sa neda 😢
a s druhou babkou sa neda ratat, ona je este starsia

tilly
autor
20. apr 2012

@mirkadena balkonova kajuta je super, ano, su tam kutiky, ale tvoje deti sa dohovoria? ja neviem, ze ako by sa tam maly zahral, ked nerozumie ziadnej cudzej reci... max. par slov po anglicky...

inak si tiez uz neviem predstavit taku dovolenku, ze zakotvim na tyzden niekde na plazi, asi ma tam picne 😀

teraz prave planujeme dovcu s karavanom, tri miesta za tyzden... uvidim, ci to vyjde, hlavne zalezi od pocasia...

blumka
20. apr 2012

@tilly neuveris, ale my s mm mame v plane aj karavan 😀 vy mate vlastny ci idete poziciat?..wau..
inak, ja by som sa reci na lodi nebala..deti sa dorozumeju kadejako 😉 a mozno sa daco priucia 😉

tilly
autor
20. apr 2012

@blumka 😀 chceme si pozicat z pezinka, tam je pozicovna a maju dobre vozy... 😀 len leto maju cele rezervovane, ide im to...
mas pravdu, deti sa vzdy dohovoria

blumka
20. apr 2012

@tilly tak sa tesim potom na info 😉

tilly
autor
20. apr 2012

@blumka jasne, dam potom vediet, ci sme vobec nieco zorganizovali... malo casu a blbe pocasie

mirkadena
20. apr 2012

@blumka
@tilly ahoj, s jazykom by nemal byť problém, si myslím, malý fičí na angličtine od 7 mesiacov a môžem povedať, že mu to celkom ide, keď chce samozrejme.. A čo sa týka karavanu, my sme boli pred dvoma rokmi so synom, bola to dovolenka v karavane, ale to cez agentúru tvz. zelená dovolenka, chceli sme vyskúšať a dalo sa, ale neskutočne horúco bolo vtedy,tak toto bolo dosť otravné. Ale vy asi pôjdete vlastným karavanom však?

tilly
autor
24. apr 2012

@mirkadena jej, tak to je super, ze maly sa dohovori... parada...

baby, my mame od zajtra karavan pozicany 😀 😀 😀 😀 ideme zatial len do rakuska na jazera bicyklovat, uvidim, ci to prezijeme 😀 hlavne drzte palce, aby decka neboli chore 😝

blumka
24. apr 2012

@tilly jej super...hned by som sla s vami 😉

monika15
24. apr 2012

@tilly
skus si vybrat Disney cruise a potom urcite tam bude plno aktivit aj pre deticky..... 🙂)))
su tam aj triedy kde deticky mozes nechat na par hodin ... teda neviem ako stare mas deticky.... ale vsetko je mozne, chod do cestovky a vsetko sa pytaj... 🙂 ja by sla na to disney urcite 🙂

euphoria
24. apr 2012

Dievcata, uplne ste ma nadchli🙂 Uz dlho rozmyslam o netypickej dovolenke typu luxusna lod alebo luxusny karavan..zatial som este nic nevybrala, pretoze tiez mam male deti,ale velmi ma to laka...my sme s muzom take dost akcne tipy, no posledne tri roky sme boli len na dovolenkach tipy all inclusive hotel a plaz...
@tilly aky karavan ste pozicali?? prezradis?

tilly
autor
25. apr 2012

@monika15 ano, disney lod sme videli, bola nadherna, hned som si povedala, ze by som isla, ale neviem, ci oni nerobia len floridu a ten let... 😝

@euphoria neviem aky karavan, fiat 😀 potom dam info aj foto 😵

monika15
25. apr 2012

@tilly
hmm aj v europe je disney cruise 🙂)

diiid
26. apr 2012

docitala som sa ze v r. 2013 bude disney cruise ponukat vylet z Barcelony do stredozemneho mora, Fr, Grecko, taliansko, malta, malorka, chorvatsko, a turecko. 7, 12 dnove. http://disneycruise.disney.go.com/cruises-desti...

tilly
autor
26. apr 2012

@diiid
@monika15 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, super, to sa tesim, to vyskusame... ta disney lod bola nadherna, teda aspon zvonku 😀

inak royal carribean spolupracuje zas s dreamworks, cize shrek, fiona, alex z madagaskaru, kocur v cizmach a pod sa tam prechadzali tiez 😀 aj v kine davali tieto svoje rozpravky a bol tam aj kanal v telke, kde to ficalo stale..

papuka
26. apr 2012

@mirkadena ahoj, my sme boli s manželom pred 4 rokmi na Costa Pacifica, to je taká lod, čo sa prednedávnom potopila ☹ len tá naša bola v tom čase úplne nová, my sme s nou absolvovali len druhú plavbu. mali sme cestu: JANOV, BARCELONA, PALMA DE MALORCA, TUNIS, MALTA, SICILIA, RIM, JANOV a poviem ti, že to bola proste nádhera !!!!!! takže prajem ti tiež takú úžasnú dovolenku ako sme mali my, len škoda, že bola krátka, človek si neužije všetko, lebo ked chceš cez deň chodit po týchto destináciách, nedá sa byt dlho hore na lodi, a úživat si všetko čo taká lod ponúka, štastnú cestu a príjemnú dovolenku, a ostatným len odporúčam 😉

blumka
26. apr 2012

@diiid @monika15 parada, tak to ste ma potesili..idem setrit 😀