Ceny a dovolenka v Taliansku, je to oveľa drahšie ako u nás ?

mmoonna
19. jan 2020

Ahojte, rozmýšľame nad dovolenkou v Taliansku. Chceli by sme ísť autom do nejakého apartmánu blízko pláže s dvomi malými deťmi. Chcem sa spýtať na ceny ubytovania a ceny potravín. Je to oveľa drahšie ako u nás alebo v Chorvátsku?

janka2501
19. jan 2020

@mmoonna Ceny potravin su ako tu, nieco lacnejsie, nieco drahsie, apartman zalezi kedy pojdete. Mna stal apartman na konci august 450e, prirataj k tomu poplatky co pytaju cca 180e ( kaucia 100, upratanie 40-50, pobytova taxa osoba 1e/den) a plazovy servis cca 60-90e tyzden. Aj to zalezi kde v akom meste.

giuli
19. jan 2020

Ceny v obchodoch sa vyrovnaju tym nasim....najlepsie je,ak idete s detmi nakupit vzdy v nejakom vacsom nakupnom centre...my chodime pravidelne do Jesola,Caorle,Eraclea....v Jesole je nakupne centrum ,vola Tosano,tam su potraviny ovela lacnejsie nez u nas...0,5 cestovin Barilla 59cent,litel oliv.oleja 2,99....maso,syr.vyrobky ako u nas,ak nie menej.......more supwr pre det,pies.plaze a cesta autom cca 7hod...s dvoma prestavkami

janka2501
19. jan 2020

@giuli ja chodim do lidlu a famila v Caorle, dokonca som ,, objavila,, nemecky obchod v Porto santa margerita. Su tam sice ceny pre nemcov, ale da sa nakupit dobre aj tam. Ja uz s domu nenosim nic sebou

giuli
19. jan 2020

@janka2501 ano,jw ich tam viac...moj manzel je s Jesola,takze on pozna kam treba ist....mas pravdu ,neoplati sa brat zo SK nic...nakupis tam a je to bez stresu....v centrach uz maju aj hotove potraviny,takze to niekedy riesime aj tak....napr.kg /ksgril.kurata cca 3,80eura

janka2501
19. jan 2020

@giuli hej, my chodime kazdy rok do Caorle, teraz som sa rozhodla ist oozriet vianocne Caorle. Tak som zvedava

andy03
19. jan 2020

ahoj..my sme asi 10 rokov chodili do chotvatska a pred 3 rokmi sme sa rozhodli ze skusime aj taliansko.. nasla som agenturu https://www.annyonline.it/en/ a chodime len cez nu.vedia anglicky, nemecky plynule tak neni problem sa dohovorit. kauciu beru za apartman 100e a zaverecne upratovanie nemusite platit pokial si upracete sami- ako nic narocne, klasicka upratovanie doma - za hodku som to mala zvladnute :D
My chodime 2x rocne raz do ligana a raz do jesola...ceny v obchodoch - lidl su take iste ako u nas - nebereme z domu so sebou nic, len zeleninu... ceny v restikach tak isto ako u nas len si za kazdeho pripocitaju copertu - tringelt- 1,5e na osobu- aj deti...
V lignane mame super apartman do ktorehu chodime - je to hned pri plazi, kusok je fitko, kusok pesia zona...no proste super- platovy servis 15e na den...
v jesole sme mali hotel cez inviu a dovolenka prvy septembrovy tyzden s polopenziou nas vysla pre celu rodinu 480e!!!!!!- na invii maju vela hotelov co maju deticky zadarmo do 6 rokov tak sme to vyuzili a bolo super- sice 3 hviezdy ale strasne mily personal a vyborne jedlo :D

mmoonna
autor
19. jan 2020

Ďakujem, tak som rada, že tam nie je nejako draho. My tiež chodíme do Chorvátska, ale chceli sme skúsiť niečo iné. My by sme chceli apartmán, nakoľko ja mám celiakiu a je to jednoduchšie so stravovaním, keď si navarím sama, ako stále zisťovať čo môžem a čo nie. A malému ešte robím aj mlieko, tak v apartmánoch mi to príde jednoduchšie.

martinka150
19. jan 2020

@andy03 vies dat link na ten apartman prosim?

marci77
19. jan 2020

ano, ako pisu dievcata, ceny v taliansku su u mnohych potravin este aj lacnejsie ako u nas, napriklad my vzdy pred odchodom z talianska kupujeme veci ako paradajkovy pretlak, olivovy olej, cestoviny a co nam chutilo a berieme si domov, objavili sme obchod, co sa vola Iperlando, to je velky hypermarket, ceny su tam urcite nizsie ako u nas
....a dovolenka v Taliansku na tyzden vas vyjde okolo 1000eur so vsetkym, ak nemate velmi luxusne ocakavania, a s varenim na apartmane urcite
este je tu taka skupina na MK, vola sa: Dovolenka v Taliansku - dozviete sa nam uzitocne info

sorciera24
19. jan 2020

my chodime už 10 rokov do Lignana, ceny su ako u ans, resp. niečo aj lacnejšie ak ankupujes vo velkych supermarketoch ako je LIDl, pizza ci zmrzka ako u ans, co je drahsie su služby, ciže benzin, mýto, prip. restauracne služby,a le stale sa mi to zdá lacnejsie než v Chorvatsku, tam su ceny ubytovania i potravin drahsie (co som minuly rok porovnavala), no a co sa tyka ubytka, tak Taliani si drzia ceny stale rovnake uz 7 rokov platime za ten isty apartman rovnako....470E, kdezto, v HR ide kazdy rok cena za tyzden o 20E hore a nevravim o napr. slovenskom Sturove, dke sa vysvihli apartmany nad 600-700EUR, to ako fakt? ale treba ist cez tal. agentury, elbo azs slovenske CK ti rovnaky apartman ponukaju o cca. 150-200E drahsie nez Taliani...

feuer
29. jan 2020

@sorciera24 ahoj. Prosim ta vedela by si poskytnut nazov nejakych cestovnych kancelarii? My zvazujeme ist na ostrov elba tak hladam nieco. Dakujem

sorciera24
30. jan 2020

@feuer viem akurat secver Talaisnka, tal. agentury, ostrovy ani nie......ale anpr. ja som sa tento rok zamyslala nad ISchiou, tiez pozeram...

ulte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzickazah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
23. jún 2023

@zuzickazah v každej téme o Taliansku si robíš reklamu, akože fakt nenápadné

zuzickazah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz