Cesta s 2 ročným dieťaťom do Rakúska bez pasu

jasmika
29. apr 2012

Ahoj..Je nedela a o nejaké 2 hodiny máme cestovať s 2 ročnou dcérkou do Rakúska na týždeň-teda do piatku... No a problém,je v tom, že som len včera večer prišla na to, že malú nemám zapísanú v pase a ani nemá svoj pas 😒 😒 😒 😒 Čo teraz,? 😕 😕 😕 😕
Keby nás náhodou zastavili-pomôže mi ked im vybalím rodný list, kartičku poistenca,alebo niečo podobné? Prosím poraďte...teraz už ju nevpíšem do pasu...kedže je nedela...Vôbec ma to nenapadlo...vieme to asi 3 dni že tam ideme...ale úplne som na to zabudla... 😕

liz_lemon
29. apr 2012

@jasmika no, to mas smolu ked vas chytia bez pasu, resp. dieta nie je zapisane v ziadnom pase, rodny list ani karticka poistenca ti nepomoze
mozes si tak narobit velke problemy, neviem ako chces dokazat, ze je dieta tvoje, a ze si ho niekomu neuniesla

jasmika
autor
29. apr 2012

@liz_lemon no práveže to...stále uvažujem ako to urobiť...nieje asi žiadna možnosť však? že by mi niekto dieťa vpísal do pasu aj dnes

liz_lemon
29. apr 2012

@jasmika zial nie je ziadna moznost, len nevycestovat dnes, a zajtra ist na pasove dopisat dieta

sisaha
29. apr 2012

@jasmika mozes to risknut. v najhorsom pripade obides s mastnou pokutou. 😒

ikke
29. apr 2012

@jasmika ...mozes to risknut, v najhorsom pripade sa vratis domov bez dietata... 😒 🙄
naozaj to chces risknut?

lienkaross
10. mar 2014

pas dieta nepotrebuje prakticky{len teoreticky} nikdy nikde ti ho kontrolovat nebudu,my stale chodime s detmi a ziadne pasy pre nich nemame.pas treba len ak ides lietadlom.ak autom,vlakom atd tak urcite netreba pas,neboj sa,uvidis ze som mala pravdu 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moukuska
10. mar 2014

@jasmika kazde dieta musi mat svoj vlastny pas, uz sa neda zapisat do pasu rodica... http://cestovanie.sme.sk/c/6814761/deti-uz-musi...
no neviem, ale v tomto by som neriskovala...

luccyliu
10. mar 2014

@jasmika od urciteho datumu (uz je tomu par rokov) sa uz nevpisuje do pasu, kazde dieta musi mat svoj pas. ked vas chytia bude len na dobrej voli policajta ak z toho nebudu nasledky... kedze ma dieta 2 roky tak uz davno plati to ze ma mat svoj pas, tvoja hupost ze si nevybavila

jasmika
autor
10. mar 2014

@luccyliu
@moukuska dakujem za rady žienky..pas už dávno máme... moja dcérka mala v sobotu už 4 roky..je to stará téma 😀 ale dakujem

lucinocka
10. mar 2014

@lienkaross dobra odvaha ist s detmi do zahranicia bez pasu.. zeby ste o nich raz neprisli 🙄

moukuska
10. mar 2014

@jasmika 😀 😀 😀 oki

prasiatko30
10. mar 2014

@lienkaross nas takto pred niekolkymi rokmi zastavili poliaci - asi tak 20-30km za hranicami - cestna kontrola - a pytali pasy od vsetkych co boli v aute nie len od vodica - takze by som si to setsakramentsky rozmyslela s tym nenosenim pasov pre deti - nikdy nevies kedy a kde vas policajti zastavia - nemusi ist o cisto kontrolu dietata ale cestna kontrola moze byt postavena aj 2km za hranicami 😅

vevesh
10. mar 2014

@lienkaross no tak zazila som, ze zastavili aj SK autobus v nemecku a kontrolovali vsetkych pasy cez vysielacku (zdrzanie dialkovej linky asi cca. 1,5), aj vo vlaku smer vieden sem tam nabehnu hraniciari, ze kontrola pasov..., napr. v nemecku kontroluju medzinarodne vlaky aj pred odchodom z vychodiskovej stanice, ci vsetci maju pasy... 😎 .takze, aby ste o to "stastie" neprisli..... 😕 😕 🙄 😎

luccyliu
10. mar 2014

@jasmika jej nepozerala som z kedy to je... pardon 🙂

jasmika
autor
10. mar 2014

@lucinocka táto tema je 2 roky stará... a len som sa vtedy chcela informovať čo a ako.. treba si prečítať všetky príspevky...a dátum 😀