Cestovanie lietadlom - batožina

1. sep 2023

Ahojte, prosím vás, môžem si do podanej batožiny zabaliť pánsky holiaci strojček (nie na nabíjanie) na klasickú baterku, a samostatne ešte 1ks baterky do nahrady? A lieky balite do príručnej alebo podanej batožiny? Beriete iba blistre a fľaštičky alebo komplet celé balenie aj s krabičkou. Žehlička na vlasy podaná alebo príručná batožina? Zabalila som ešte dettol antibakteriálny gél na ruky, môžem to mať v príručnej? Nabíjačky od mobilu môžem mať v podanej?
Smartwings - môžem mať okrem batožiny ešte + ruksak alebo kabelku?

Ďakujem

eliska125
1. sep 2023

Holiaci strojcek, zehlicku, lieky som dala do podpalubnej… lieky bez krabicky som brala.. neviem o ake lieky ide ale keby inzuliny radsej do prirucnej
Nabijacky, Dezinfekcny kludne do prirucnej ak ma do 100ml

taminka1986
1. sep 2023

Lieky NIKDY nedavam do podpalubia,lebo mozu stratit kufor. To by bol veelky pruser. Takze beriem na palubu. Nezvyknu mat s tym problem a beriem len blistre kolko mi treba lebo vacsinou chodim na 2tyzdne a viac a to by som sa zblaznila v krabickach. Zehlicka a strojcek do podpalubia do kufra.

cookie29
2. sep 2023

Lieky so sebou. Keď ich máš viac potrebuješ potvrdenie od lekára alebo kópiu receptu. Do podpalubia iba take ktoré nevyhnutne nepotrebuješ. Napríklad paralen pre deti.
Lithiove batérie do podpalubia nesmu! Takze ak je v strojčeku batéria na nabíjanie li-on so sebou. Ak obycajna do podpalubia.
Do príručnej batožiny tekutiny <100ml a vyložiť pri kontrole. Naposledy keď som letela tak tam bolo zo 10 Čechov Slovákov ktorí nevedeli/zabudli a teda ja som len zirala čo všetko mali v príručnej. Niekto tuším aj pokutu dostal.
A čo sa týka konkretnej batožiny pozri si podmienky spoločnosti. Každá ma iné. Ale low cost bývajú dosť drastické

autor
2. sep 2023

Lieky mám len také že keby niekto, od hnačky, teploty atď, pre malú. Mam ich dosť, dala som všetko bez krabičky a do podanej batožiny. A pri sebe potrebujem moje na štítnu zlazu, a kinedryl. Keď to mám odstrihnuté len po pár tabletiek, môžem si to hodiť do peňaženky? Tak to zvyknem nosiť aby sa mi to nestratilo, ale lietadlom ideme 1x. Ďakujem

muchotrafka298
2. sep 2023

Ja si davam liueky do toho sacku kde aj tekutiny do prirucnej. Ale iba tabletky. V Bratislave uz nevykladas nic pri kontrole z prirucnej. Elektroniku aj tekutiny v tom uzatvaratelnom sacku nechavas ako ich mas v batozine a oni maju nove skenery tak to presvietia.

cookie29
2. sep 2023

Ano

kacusik69
2. sep 2023

Baterky (samostatne) musia byt len v prirucnej

kacusik69
2. sep 2023

@cookie29 baterie vsetky len v prirucnej… a “pokutu” za co?