Cestovanie lietadlom zo Schwechatu s dieťaťom

rebeca0911
17. sep 2017

Dobry večer,prosím vás cestoval ste lietadlom zo Swechatu ž Viedne s dieťaťom?koľko ste mali batožiny?ďakujem

ukulela
17. sep 2017

@rebeca0911 nezáleží na letisku, ale na leteckej spoločnosti a tiež veku dieťaťa .... pohľadaj na ich stránkach. (my sme to mali napísané aj na letenke ...)

sissy27
17. sep 2017

@rebeca0911 Áno, letela a tak ako vždy - len s príručnou batožinou, lebo tak proste cestujem. Inak batožiny si každý berie podľa vlastných potrieb... iný limit na batožinu v cene letenky je pri charterovom lete, iný limit je pri lowcost aerolinkách, iný pri business class... ale vždy sa dá doplatiť...každopádne letecká spoločnosť, resp. agentúra / cestovka, ktorá ti letenku predala, ti určite poskytla aj informácie o možnostiach batožiny, ak nie, treba si to nájsť na ich stránkach alebo kontaktovať priamo predajcu letenky. Že letíš z VIE je úplne nepodstatné.

lavender273
17. sep 2017

@rebeca0911

Odpoved na otazku:
Mala som 3 kufre po cca 25kg, cestovnu postielku. Na palube prirucnu batozinu 1x 7kg a plus ruksak. A uz nikdy viac sa tak nenabalim. Cestovala som s 9 mesacnou a mm. (Ktory celu cestu pindal ze sme nabaleny jak rumunsky cigani)

Inak ako pisu vyssie na letisku absolutne nezalezi, zalezi na spolocnosti ktorou letis.

sense
18. sep 2017

Letela niekolkokrat, mala sam dve prirucne batoziny, kufor 23kg a kocik,...teraz bude prirucna , detsku kufor a velky kufor

sense
18. sep 2017

Ono zalezi od spolocnosti kt letis a aky typ letenky zvolis...

lubo321
18. sep 2017

Najlepsie je si zbalit batozinu do jedneho kufra ajs vecami pre deti. Neviem vsak ako je to v pripade, ze si berete kociar alebo rozkladaciu postielku.

fednaja
18. sep 2017

Ja súhlasím s tým čo písala ukulela, že nezáleží na tom čo je to za letisko ale skôr ako leteckou spoločnosťou budete letieť. Oni by na stránke mali mať nejaké informácie o tom čo všetko si môžete do lietadla zobrať keď máte dieťa a podobne.

yanni
18. sep 2017

Zalezi od leteckej spolocnosti, ako uz baby pisalai, a od class a aj od veku dietata.
Dieta do dvoch rokov moze letiet "zadarmo" (aspon vo väcsine normalnych - nie low cost- spolocnosti), vtedy nema narok na vlastnu batozinu, cize kufor a pod. Jasne, prebalovaciu tasku ci ruksak si mozes zobrat ako prirucnu.
My lietame straaaasne vela (rozne letiska) ale nikdy nie low cost (takze tam nemam info) ale kocik bol vzdy zadarmo, jedno ci som ho odovzdala uz na checkine alebo brala k palube.

Ono, darmo sa tu pytas. Opytaj sa priamo spolocnosti.

rebeca0911
autor
18. sep 2017

@sissy27 ano je nepodstatné.mala som na mysli austrian a napísala som iba vieden.a mala som na mysli iba základ čo je v cene letenky veľká batozina a príručna a mala ma 2 roky.tak ona ma vraj 5kg batožiny iba ako príručnú.

sissy27
18. sep 2017

@rebeca0911 no tak ako ti uviedli na letenke...

yanni
18. sep 2017

@rebeca0911 ved si to prestuduj. KRasne rozpisane.
https://www.austrian.com/Info/Flying/Baggage.as...

sipopa
18. sep 2017

myslis kolko batoziny si mozes zobrat pre dieta do lietadla?

sense
18. sep 2017

@rebeca0911 pri austrian airlines zalezi akej tarify mas listok, lebo napr economy light mas len prirucnu, economy classic mas prirucnu 8kg a plus kufor na odovzdanie do 23kg...ak ma dcera 2roky a vlastne sedadlo ma narok na tu istu batozinu

ukulela
18. sep 2017

@rebeca0911 ak ma mala vlastne sedadlo, tak aj batozimu ako ty. ak ti sedi na kolenach, tak nie.

martina888
18. sep 2017

cestovali sme zo swechatu ja manzel a syn ktory mal vtedy 2 roky a kazdy sme si mohli zobrat priručnu batožinu + batozinu do 23 kilogramov a kočiar nam zobrali zadarmo no a dokopy sme toho mali jednu prirucnu lebo naco viac a tri kufre tie take co su ako matrioska velky menši a este menši

lubko889
19. sep 2017

Cestujem iba lietadlom, je to najrýchlejší a najlepší.