Kočík a lietadlo

denisa58
26. júl 2023

Prosim vas ako ste to mali s kočíkom ked ste cestovali z malim dietatom ..?berieme ak kocik ale rada by som ten kocik mala az kym nenastupime do lietadla..myslite ze sa to bude dat nejako vybaviť alebo budem musiet odovzdat zároveň z batožinou ?

anonymous87
26. júl 2023

@denisa58 nemusis nic vybavovat. Pri odovzdavani batoziny povies, ze mas kocik, oznacia ho a odovzdas ho az pri nastupe do lietadla

cookie29
26. júl 2023

normalna bezna sluzba pri malych detoch, akurat pri vystupovani ho nemusis dostat pri lietadle, to uz zalezi od spolocnosti

denisa58
autor
26. júl 2023

@anonymous87 ďakujem🙂

denisa58
autor
26. júl 2023

@cookie29 dakujem 🙂

misana84
26. júl 2023

Normálne pri lietadle odovzdať a pri vystupovaní tá počká pri lietadle…

kulumulu123
26. júl 2023

@denisa58 ako kde na niektorych letiskach odovzdas pri dvetach do lietadla niekde spolu s batozinou zazila som oboje 🤷‍♀️

cookie29
26. júl 2023

@misana84 pozor to nie je pravda

misana84
26. júl 2023

@cookie29 tak pri chartových letoch sme tak mali ...nemuseli sme odovzdavat pri batožine ked dieta este kociar nepotrebuje...a dali ho pri letisu lebo predpkladali, že ak odovzdavam pred vstupom tak budem potrebovat aj po vystupovani

cookie29
26. júl 2023

@misana84 bohuzial v zavislosti od leteckej spolocnosti a letiska som zazila rozne moznosti, pri vystupe z lietadla, na pase s kuframi, ako aj na specialnom oddeleni nadrozmernej batoziny... a aj ked som sa pytala pri odbavovani napriklad a povedali mi jedno, tak vysledne to bolo ine... prave preto pisem, ze to nie je pravidlo, ked ho nahodou nedostane pri vystupe z lietadla, tak nech nepanikari.

kacusik69
26. júl 2023

@misana84 kociky bez ohladu na to ci boli odovzdavane pocas check-inu alebo az pri lietadle, su vzdy najprv vykladane pri lietadle a nasledne kto si kocik nepreberie, ide na pas alebo nadrozmernu batozinu… kociky su nakladane vsetky spolu, zvlast v nakladovom priestore… nie je vsak pravidlo ze na kazdom letisku vylozia batozinu pri lietadle, bez ohladu na to kedy sa kocik odovzdaval, kazde letisko to ma po svojom…

Takze je pravda ze kocik sa da odovzdat bud na check-ine alebo az pri lietadle (v oboch pripadoch musi byt oznaceny z check-inu), je pravda ze vsetky kociky su nakladane spolu a zvlast, je pravda ze vsetky kociky po prilete su vylozene na pas alebo nadrozmerku, a je MOZNE ze v niektorych pripadoch bude kocik vylozeny najprv pri lietadle a po neprevzati na pase/nadrozmerke

Letiskovy personal ktory vyklada batozinu v destinacii nevie ci bol kocik odovzdany s batozinou alebo az pri lietadle