Cestovanie neplnoletej osoby do zahraničia bez rodičov

less2006
26. jún 2015

Ahojte máte niekto skúsenosti s vycestovaním do zahraničia bez rodičov, pokial ste neplnoletý? Chystáme sa vycestovať s bratrancom na ukrajinu, kedže som neplnoletá a on plnoletý potrebujem splnomocnenie od rodiča potvrdené notárom ? Stačí keď na splnomocnení bude podpísaný len jeden rodič kedže druhý je momentálne odcestovaný? Splnomocnenie musí byť v slovenčine angličtine aj ruštine? A malo by byť úradne preložené alebo stačí keď si ho preložím sama? Odpoveď som nikde na internete nenašla tak prosím ak máte niekto skúsenosť tak napíšte. Za normálne odpovede moc ďakujem

lealei
26. jún 2015

Ahoj,musis mat niejaky doklad o sebe...kde mas aj fotku ...napriklad cestovny pas by si mala mat..podla mnaa...a mozes ist...nemusis mat splnomocnenie,no mozno ze v zakone treba neviem ,ale podla mna staci cestovny pas

yanni
27. jún 2015

@less2006 Ziadne splnomocnenie ti netreba. len pas, ale to je jasne, hlavne mimo EU sa bez vlastneho pasu nedostanes.

beatkazvenuse
28. jún 2015

Radsej splnomocnenie zober. Moja dcera neplnoleta bola s bratrancom letecky v uk s platnym pasom samozrejme. A uz na letisku ich odviedla policia a vypocuvali dceru ci ju neuniesol a bolo to pre oboch velmi neprijemne.

nikolas752991
31. jan 2017

Mam 17 rokov a chcel by som vycestovat s dospelou osobou do nemecka co potrebujem na vycestovanie staci len obcansky?

maciatkolulu
31. jan 2017

@nikolas752991 spytaj sa mamy, alebo otca

dornios
31. jan 2017

Myslím, že to musí sebou mať svoj pas.

simima66
31. jan 2017

@less2006 musis mat platny pas, splnomocnenie v rustine aj slovencine a podpisane obidvoma rodicmi....notatom by to malo byt overene ale nemusi...musis si zistit ci to pozadovana krajina vyzaduje.

yanni
31. jan 2017

@nikolas752991
@dornios V ramci EU staci obciansky.

simima66
31. jan 2017

@yanni no ked uz ma dieta 15 rokov a obciansky tak ano.Ked ide o male deti musia mat pas a splmonocnenie

yanni
31. jan 2017

@simima66 ty odpovedas zakladatelke na staru temu z 2015. Ta uz je mozno aj dospela.
Ja som odpovedala
@nikolas752991 a ten pise, ze ma 17 rokov. Naco tu mam pisat omacky o malom babätku, ked sa ho to netyka?
A mne to pisat nemusis, ja som v tom zbehla. 4 deti a cestujeme velaaaaaaa a po celom svete. ja viem, co je potrebne.

simima66
31. jan 2017

@yanni nevsimla som si sorry 🙂 inak som len chcela pomoct.